Aktualności arrow Produkty arrow Rozwiązania HARTING Ethernet RJ Industrial 10G
27.09.2020.
 
Rozwiązania HARTING Ethernet RJ Industrial 10G
Nowe wymagania Ethernetu i duże szybkości transmisji wymuszają wprowadzenie nowych technologii połączeń. Złącze HARTING RJ Industrial® 10G RJ 45 należy do nowej generacji złączy, które gwarantują szybkości przesyłu danych dla Ethernetu 10 Gigabitów, umożliwiają łatwą instalację oraz charakteryzują się wysoką niezawodnością.


Złącza HARTING RJ Industrial® 10G zaprojektowano w dwóch wykonaniach - dla cztero i ośmiożyłowej skrętki Ethernet. Możliwe jest zastosowanie przewodów typu linka oraz drut od AWG 27 do AWG 22. Zaciski kablowe zapewniają bezpieczne mocowanie w zakresie 4,5 ÷ 9 mm. Dzięki temu złącze może być montowane do prawie wszystkich typów kabli używanych w sieciach biurowych i przemysłowych. Integracja złącza RJ 45 z wszystkimi obudowami od Han® 3 A do PushPull o klasie ochrony IP 65/67 pozwala na zastosowanie w trudnych środowiskach przemysłowych i aplikacjach zewnętrznych.

Szybki i łatwy montaż
Szybki, łatwy i niezawodny montaż. Podłączenie przewodu wymaga tylko kilku prostych czynności. W zestawie znajduje się rysunek schematyczny ze sposobem podłączenia żył (oznaczenia kolorów). Pozwala to na łatwą identyfikację poprawnej pozycji przewodów w razie ponownego wykonania okablowania. Kolorystyka oznaczeń jest zgodna z EIA/TIA -568/A, B oraz dla 4 żyłowych aplikacji sieci Fast Ethernet. Złącze HARTING RJ Industrial® 10G RJ 45 charakteryzuje się solidnością wykonania, jednocześnie posiada lekką konstrukcję, zoptymalizowaną do stosowania w gniazdach wieloportowych. Opcjonalnie można stosować kolorowe oznaczniki montowane na wtyczkę. Oznacznik może zawierać chip RFID pozwalający na rejestrację identyfikatorów kabli i parametrów. Dzięki szerokim możliwością użytkownicy uzyskują korzyści z szybkiego i bezpiecznego montażu w miejscu instalacji - oszczędność czasu podczas montażu obiektowego sięga nawet do 30 % (w porównaniu ze standardowym złączem).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »