25.04.2024.
 
Profinews197
20.02.2021.
Szanowni Państwo,

Organizacja PNO przygotowała nowe seminarium internetowe: Przewodnik po testowaniu i certyfikacji PROFINET. Seminarium jest kierowane do producentów urządzeń i dostawców rozwiązań, którzy chcą wdrożyć standard PROFINET w urządzeniach, lub maszynach. Seminarium skupia się na zagadnieniach związanych z testowaniem i certyfikowaniem produktów.

Dla urządzeń oraz kontrolerów pracujących w PROFINET certyfikacja jest obowiązkowa. Certyfikacja jest procesem, podczas którego produkt jest testowanym pod kątem zgodności ze standardem PROFINET, a w przypadku pomyślnego zakończenia testów wydawany jest certyfikat organizacji PROFIBUS i PROFINET International (PI).

Dzięki webinarium producenci urządzeń mają szansę dowiedzieć się, jak przebiegają testy i proces certyfikacji, jak przygotować się do testów i jak ostatecznie uzyskać certyfikat produktu. Przekazane również zostaną sugestie i wskazane zasoby ułatwiające pomyślne ukończenie procesu certyfikacji.

Mamy nadzieję, że zainteresowani tematem będą mogli dołączyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się dziś!


Data: czwartek, 25 marca 2021 r

Godzina: 11:00 - 12:00

Lokalizacja: Online (GoToWebinar)

Host: PROFIBUS i PROFINET Ameryki Północnej oraz PROFI Interface Center

Program:
- Powiązani partnerzy
- Podstawy testowania i certyfikacji produktów PROFINET
- Jak przygotować się do certyfikacji produktu
- Test certyfikacyjny
- Kroki po teście certyfikacyjnym
- Materiały rozwojowe i certyfikacyjne
- Pytania i odpowiedzi na żywo



Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews197.
 
PROFINET - Przewodnik dla początkujących
24.01.2021.
Szukasz kursu wprowadzającego do PROFINET? Nowe seminarium internetowe poprowadzi Cię przez podstawy działania PROFINET. Seminarium rozpoczyna się przedstawieniem wartości, jakie niesie ze sobą implementacja protokołów Ethernet w sieciach obiektowych i przemysłowych. Następnie porusza podstawy PROFINET, takie jak topologia, media, funkcje, wydajność i konfiguracja.


Spis treści:
- Wyzwania automatyki przemysłowej
- Wartościowa propozycja: przemysłowe sieci Ethernet
- Jak działa PROFINET
    - Podstawy sieci PROFINET
    - Topologia
    - Media
    - Funkcje charakterystyczne
- Jak zacząć: konfigurowanie sieci PROFINET
    - Plik GSD, adresowanie urządzeń, diagnostyka
    - Najważniejsze cechy PROFINET

 
PROFIBUS vs. 4-20 mA
24.01.2021.
Szanowni Państwo,

Standard 4–20 mA narodziła się w latach 50. XX wieku, gdy elektronika stała się tańsza, a niezawodność spełniała wymagania branży automatyki. 4-20 mA zapewnia niedrogie, łatwe w użyciu rozwiązanie, nie narażone na duże straty sygnału na linii. W latach 80-tych i 90-tych kilka organizacji i producentów urządzeń rozpoczęło projektowanie pierwszych magistrali obiektowych, takich jak na przykład PROFIBUS. Sieci polowe umożliwiają dwukierunkową komunikację cyfrową.

Poniższy film wyjaśnia jedną z najbardziej dramatycznych ewolucji w automatyce przemysłowej: przejście z 4-20 mA na cyfrowe magistrale polowe. Porównuje oba standardy i podkreśla kluczowe korzyści oraz nowe modele biznesowe wynikające z wdrożenia magistrali obiektowych.



Obejrzyj wideo na YouTube
 
Profinews196
24.01.2021.
Szanowni Państwo,

W najnowszym numerze Profinews znajdziemy między innymi informacje na temat wyszukiwarki produktów PROFIBUS, PROFINET i IO-Link.

Wyszukiwarka produktów PI w witrynie profibus.com jest cennym źródłem informacji zarówno dla użytkowników końcowych, jak i producentów urządzeń. Jest to centralna baza danych dla produktów obsługujących PROFIBUS, PROFINET i IO-Link. Producenci urządzeń umieszczają swoje produkty w wyszukiwarce produktów, aby pomóc użytkownikom końcowym szybko znaleźć, sprawdzić i zlokalizować urządzenia pasujące do wybranej sieci przemysłowej.


Produkty można sortować według:

- Technologia
- Rodzaj
- Sprzedawca
- Podgrupa

Wyszukiwarka zawiera obecnie ponad 3000 produktów i liczba ta cały czas rośnie. Do wyników wyszukiwania dołączono wiele informacji technicznych, które szczegółowo opisują produkt, a wiele produktów można bezpośrednio pobrać także pliki GSD oraz inne zasoby inżynieryjne.

Jeśli jesteś producentem urządzeń i chcesz dodać swoje nowe produkty do katalogu, skontaktuj się z organizacją PI w celu uzyskania informacji na ten temat oraz szczegółowej instrukcji postępowania.


Specjalnie dla IO-Link istnieje IODDfinder na stronie IO-Link.com. IODDfinder to usługa społeczności IO-link. Jest to scentralizowana baza danych wielu dostawców zawierająca pliki opisów (IODD). Ponadto platforma ta przedstawia przegląd wszystkich urządzeń IO-link.



Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews196
 
Profinews195
13.12.2020.
Szanowni Państwo,

Sieć PROFINET jest zbudowana w oparciu o standard IEEE 802.3 Ethernet. Podczas gdy punkty dostępu bezprzewodowego stają się coraz bardziej popularne, zdecydowana większość dzisiejszych połączeń sieciowych jest przewodowa i wymaga okablowania. Producenci kabli PROFINET oferują szereg typów i klas kabli do różnych zastosowań, w tym o specjalnych właściwościach. Kable te występują w dwóch wersjach: miedzianej i światłowodowej.

Poniższy film dotyczy kluczowego elementu infrastruktury sieci PROFINET: okablowania. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zapoznaniem się z opcjami jakie mamy przy wyborze okablowania, specyfikacjami kabli i kilkoma przykładami zastosowań specjalnych, zapraszamy do obejrzenia filmu.



Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews195.
 
Profinews194
11.11.2020.
Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa na nadchodzące seminarium internetowe: Jak działa PROFINET. Przewodnik dla początkujących.

Jeśli szukacie kursu wprowadzającego do tematyki PROFINET, to na nadchodzącym seminarium przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące pracy systemu PROFINET. Webinarium zacznie się od przedstawienia wartości wdrażania protokołów sieci polowych i ethernetu przemysłowego w sieciach automatyki. Następnie zostaną omówione podstawy PROFINET, takie jak topologia, media, funkcje, wydajność oraz konfiguracja.


Szczegóły:

Data: środa, 16 grudnia
Godzina: 11:00 (MST)
Koszt: bezpłatnie
Gospodarz: PROFIBUS / PROFINET Ameryk Północnej i PROFI Interface Center

Program:
- Wyzwania automatyki przemysłowej
- Obietnica korzyści: Ethernet przemysłowy
- Jak działa PROFINET
- Podstawy sieci PROFINET
- Topologia
- Media
- Wspólne cechy
- Dodatkowe funkcje i profile aplikacji
- Jak zacząć: konfigurowanie sieci PROFINET
- Plik GSD, adresowanie urządzeń, diagnostyka
- Najważniejsze cechy PROFINET
- Pytania i odpowiedzi na żywo

Mamy nadzieję, że możecie dołączyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się dziś!

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews194.
 
Profinews193
17.10.2020.
Szanowni Państwo,

Zapraszam do przeczytania nowego numeru Profinews193. Wydanie jest poświęcone w dużej części cyberbezpieczeństwu sieci przemysłowych, głównie PROFINET. Poza cyberbezpieczeńtwem znajdziemy w nim artykuł o użyciu standardu IO-Link w instalacjach hydraulicznych, informacje na temat okablowania w sieciach PROFINET, czy przegląd nowych produktów automatyki przemysłowej.

Poniżej zamieszamy link do filmu o bezpieczeństwie w sieciach PROFINET.



Najnowszy numer gazetki dostępny jest pod tym linkiem: Profinews193
 
Profinews192
20.09.2020.
Szanowni Państwo,

Jaka jest różnica między PROFINET a Ethernetem? Czy możecie przedstawić porównanie PROFINET i Ethernet?

Często otrzymujemy podobne pytania. Odpowiedź na nie może być trudna, ponieważ PROFINET i Ethernet są technologiami, które się uzupełniają, a nie konkurują.

Definicja sieci Ethernet
Standardy tworzące Ethernet określa norma IEEE 802.3. Definicja Ethernetu obejmuje warstwę 1 (warstwę fizyczną) i warstwę 2 (warstwę łącza danych) modelu ISO/OSI. Ramki Ethernet zawierają informacje takie jak adresy MAC nadawcy i odbiorcy, tagowanie wirtualnej sieci LAN (VLAN) i jakość usług (QoS). Ethernet jest używany do łączenia węzłów w sieci lokalnej. Fizycznym łączem między węzłami w sieci Ethernet może być na przykład skrętka dwużyłowa lub kabel światłowodowy. Obecnie Ethernet jest najpopularniejszym medium komunikacyjnym na świecie. Jest stosowany w domach, przedsiębiorstwach, fabrykach i ogólnej infrastrukturze ze względu na szybkość, przystępną cenę oraz wszechstronność.

Definicja PROFINET
PROFINET to rozwiązanie Industrial Ethernet. Jest to protokół komunikacyjny służący do wymiany danych pomiędzy kontrolerami a urządzeniami. Kontrolerami mogą być sterowniki PLC, systemy DCS lub PAC. Urządzeniami mogą być bloki I/O, systemy wizyjne, czytniki RFID, napędy, przyrządy procesowe, serwery proxy, a nawet inne sterowniki.

PROFINET znajduje się w warstwie 7 modelu ISO/OSI, ponieważ jest to aplikacja. Definiuje cykliczną i acykliczną komunikację między komponentami, w tym diagnostykę, bezpieczeństwo funkcjonalne, alarmy i inne powiązane informacje. Ponadto PROFINET jest oparty o standardowe medium komunikacji Ethernet. Wysoka przepustowość, duży rozmiar wiadomości i wszechstronność to tylko niektóre z korzyści wynikających z posiadania Ethernetu w fabryce.

Wyjaśnienie wideo: PROFINET vs Ethernet



Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews192.
 
Profinews191
26.08.2020.
Szanowni Państwo,

We wrześniu PI North America organizuje webinarium pod tytułem: 7 kroków do opracowania urządzenia PROFINET.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w webinarium. Poniżej podajemy kilka bliższych informacji na temat szkolenia.

PROFINET to otwarty, opracowany wspólnie przez wiele firm przemysłowy standard Ethernet do dyskretnego sterowania ruchem i automatyzacji procesów. Istnieje wiele sposobów implementacji interfejsu PROFINET w urządzeniach automatyki, ale mnogość rozwiązań może wydawać się zniechęcająca. Punkt wyjścia zależy od rodzaju produktu, istniejącego projektu, oczekiwanej wielkości produkcji i wymaganego czasu wprowadzenia produktu na rynek.

Przygotowane seminarium internetowe zawiera przegląd 7 kroków prowadzących do zaimplementowania interfejsu PROFINET w produkcie.

Data: czwartek, 10 września
Godzina: 10:00 czasu MST
Koszt: bezpłatnie
Program:

- Wymagania czasu rzeczywistego
- Klasy zgodności PROFINET
- Opcje realizacji
- Ścieżki rozwoju
- Partnerzy rozwojowi
- Plik GSD
- Certyfikacja produktu
- Wprowadzenie na rynek
- Pytania i odpowiedzi na żywo

Gospodarz: Organizacja PROFIBUS i PROFINET Ameryki Północnej oraz PROFI Interface Center
Rejestracja online: https://register.gotowebinar.com/register/4086235317217424399

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews191.
 
PROmesh P10, dużo więcej niż switch
06.08.2020.

PROmesh P10, dużo więcej niż switch

Pierwszy na rynku inteligentny, zarządzalny, spełniający dzisiejsze i przyszłe wymagania switch. Inżynierowie Niemieckiej firmy Indu-sol poszli o krok a nawet o dwa kroki dalej.

PROmesh P10 spełnia nowe wytyczne i wymagania względem sieci Profinet w wersji 2.4. Gigabitowe porty oraz gotowość na pracę w sieciach TSN (Time Sensitive Networking). Oznacza to większą przepustowość oraz dostępność z zachowaniem wszelkich restrykcji przemysłowych.

To pierwszy na rynku switch udostępniający funkcję pomiaru oraz analizy warstwy fizycznej okablowania. Jest to alternatywa dla często skomplikowanej i czasochłonnej procedury weryfikacji kabli. Dodatkowo switch również w trakcie pracy (online), ocenia parametry jakościowe przewodu. Jeśli dla danego portu, wartość świadcząca o jakości transmisji będzie zaniżona, wyśle powiadomienie a kabel może zostać wymieniony podczas postoju maszyny.


Switch udostępnia szereg danych diagnostycznych. Nieprzerwany monitoring ważnych parametrów świadczących o stabilności sieci. Kontrola obciążenia oraz błędów w komunikacji dostępna dla każdego portu.


Dzięki pomiarowi prądu upływowego, switch posiada możliwość weryfikacji błędów związanych z EMC. Wbudowana kontrola zasilania zwiększa niezawodność i zapewnia ochronę dla zachowania ciągłości procesu.

Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się tutaj.

 
Webinarium  Diagnostyka i działanie sieci PROFIBUS
06.08.2020.

Webinarium – Diagnostyka i działanie sieci PROFIBUS

Podstawy i diagnostyka sieci PROFIBUS

Jak osiągnąć stabilną pracę sieci?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium poświęconego podstawie działania oraz diagnostyce sieci Profibus. Dowiedź się jak prawidłowo i według zaleceń organizacji PI projektować sieć Profibus. Zobacz, jak w rzeczywistości wygląda serwis diagnostyczny na konkretnym przykładzie w jednym z zakładów przemysłowych.      


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 22 - 42 z 295