Aktualności arrow Profinews
18.05.2021.
 
Profinews
Profinews200
Szanowni Państwo,

Pomimo wyzwań związanych z pandemią, produkty wykorzystujące technologię PROFIBUS & PROFINET International (PI) zostały bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników. Łączna liczba produktów PROFIBUS i PROFINET zainstalowanych do tej pory w zakładach przekroczyła 104 miliony, co oznacza przekroczenie imponującego progu. W skali roku PROFINET bije wszystkie poprzednie rekordy, wprowadzając na rynek łącznie 7,3 miliona produktów. Liczba zainstalowanych urządzeń PROFINET wzrosła o ponad 22% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając łącznie 40 milionów. W 2020 roku na rynek wprowadzono łącznie 1,7 miliona urządzeń PROFIBUS, z czego 0,8 miliona wykorzystano w aplikacjach przemysłu procesowego. W ciągu ostatnich kilku lat procent produktów PROFIBUS zainstalowanych w zakładach przetwórczych stale rośnie. Oczekuje się, że większość produktów PROFIBUS dostarczonych w przyszłym roku będzie wykorzystywana w instalacjach automatyzacji procesów. Tymczasem w technologii produkcyjnej około cztery razy więcej urządzeń zostało wyposażonych w interfejs PROFINET niż w interfejs PROFIBUS.


Nawet w ciągu roku, w obliczu wyzwań związanych z koronawirusem, PROFINET był w stanie osiągnąć solidny wzrost, a zainstalowana baza przekroczyła 40 milionów. IO-Link również kontynuował swoją ścieżkę wzrostu w 2020 roku, dostarczając rekordowe 5 milionów nowych urządzeń IO-Link w ciągu jednego roku.
Jeśli chodzi o IO-Link, to 5 milionów urządzeń w 2020 roku, to więcej zainstalowanych niż w jakimkolwiek innym roku. Nawet w trudnych czasach IO-Link zdołał osiągnąć stopę wzrostu na poziomie 31%, co dowodzi, że technologia jest mocno osadzona w aplikacjach. Całkowita liczba zainstalowanych urządzeń IO-Link wynosi obecnie ponad 21 milionów.

W 2020 roku zainstalowano 2,6 miliona węzłów PROFIsafe, nieznacznie przewyższając liczbę z poprzedniego roku. Całkowita liczba zainstalowanych węzłów PROFIsafe wynosi obecnie ponad 16 milionów.

„Użytkownik postrzega nasze technologie jako sprawdzone w praktyce, niezawodne i przyszłościowe. Od jakiegoś czasu użytkownicy na szeroką skalę wdrażają w swoich zakładach wymagania Przemysłu 4.0, a nasze technologie dają do tego solidną podstawę. W ubiegłym roku do naszego portfolio dodaliśmy kolejny ważny element zapewniający elastyczną i wydajną produkcję: omlox. To pokazuje naszą wyraźną orientację w przyszłość” - tak komentował ten wynik Karsten Schneider, prezes PROFIBUS & PROFINET International (PI).

Pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią, PI kontynuował rozwój technologii i dystrybucję z pełną prędkością, aby zapewnić producentom urządzeń i użytkownikom dobrą bazę na czas, gdy społeczeństwo i gospodarka powrócą do normalnego funkcjonowania lub do nowej normalności - miejmy nadzieję, że w dającej się przewidzieć przyszłości.Udziały w rynku sieci przemysłowych w 2021 r. Według HMS Networks

Udziały w rynku w 2021 roku według HMS Networks - Fieldbus, Industrial Ethernet i Wireless.

Każdego roku HMS Networks przeprowadza badanie rynku sieci przemysłowych, aby przeanalizować dystrybucję nowych przyłączonych węzłów w automatyzacji fabryk. Tegoroczne badanie pokazuje, że pomimo pandemii koronawirusa oczekuje się, że rynek sieci przemysłowych wzrośnie o 6% w 2021 roku. Industrial Ethernet nadal wykazuje najwyższy wzrost i obecnie ma 65% nowych zainstalowanych węzłów (64% w zeszłym roku), podczas gdy dla magistrali obiektowych ten wzrost wynosi 28% (30% w zeszłym roku). Sieci bezprzewodowe nadal rosną i osiągają obecnie 7%. PROFINET wyprzedza EtherNet/IP na szczycie rankingów sieci z 18% udziałem w rynku w porównaniu z 17% w zeszłym roku.

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews200.
 
Profinews199
Szanowni Państwo,

Organizacja PI International przygotowała seminarium internetowe: Wprowadzenie do IO-Link dla użytkowników końcowych i dostawców urządzeń

Tematem seminarium będzie ustrukturyzowane wprowadzenie do IO-Link, będzie zawierało także pomocne treści zarówno dla użytkowników końcowych, jak i dostawców urządzeń. Podane zostaną szczegółowe informacje na temat organizacji, odpowiednich aplikacji, protokołu, jego implementacji, a także innych zagadnień.


Data: wtorek, 25 maja 2021 r
Godzina: 11: 00-12: 00 (MST)
Lokalizacja: Online (GoToWebinar)
Gospodarz: PROFIBUS i PROFINET Ameryki Północnej
Cena: bezpłatnie

Program:

   • Konsorcjum IO-Link
   • Cechy i funkcjonalności
   • Aplikacje i korzyści
   • Najnowsze wiadomości
   • Dodanie protokołu IO-Link do twojego urządzenia
   • Zasoby, pytania i odpowiedzi

Liczba miejsc jest ograniczona. Mamy nadzieję, że możesz do nas dołączyć.

                Rejestracja online
               
               
O IO-Link
IO-Link jest pierwszą technologią I/O do komunikacji z czujnikami i elementami wykonawczymi, która została przyjęta jako międzynarodowy standard zgodnie z opisem w IEC 61131-9. Technologia ta umożliwia cykliczną wymianę danych procesowych z cyfrowymi wejściami i wyjściami, a także acykliczną wymianę parametrów oraz danych diagnostycznych między modułem głównym a skojarzonymi z nim urządzeniami. Urządzenie typu Master można połączyć za pośrednictwem bramki z systemem wyższego poziomu, takim jak Fieldbus z funkcjonującym sterownikiem PLC.

IO-Link to szeregowe, dwukierunkowe połączenie typu punkt-punkt do przesyłania sygnałów i zasilania w dowolnych sieciach, magistralach obiektowych lub szynach montażowych. Opiera się na znanym połączeniu 3-przewodowym dla cyfrowego sygnału przełączającego, w którym sygnał przełączający jest wysyłany jako telegram szeregowy. Dzięki IO-Link informacje mogą być wymieniane w postaci protokołu szeregowego pomiędzy poziomem I/O a urządzeniem polowym.

System IO-Link oferuje zdecydowane korzyści jako cyfrowy interfejs przy podłączaniu czujników/elementów wykonawczych.

Zalety:

- Otwarty standard zgodnie z IEC 61131-9
- Przypisywanie parametrów za pomocą narzędzi programowych i centralne zarządzanie danymi
- Proste, znormalizowane okablowanie i znacznie zmniejszona różnorodność interfejsów dla czujników/elementów wykonawczych
- Spójna komunikacja pomiędzy czujnikami/elementami wykonawczymi a sterownikiem
- Spójne informacje diagnostyczne aż do poziomu czujnika/elementu wykonawczego
- Dynamiczna zmiana parametrów czujnika/elementu wykonawczego przez sterownik lub operatora HMI
- Automatyczne ponowne przypisanie parametrów w celu wymiany urządzenia podczas pracy
- Zintegrowana identyfikacja urządzenia

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews199.
 
Profinews198
Szanowni Państwo,

Bezpłatne szkolenie w zakresie bezpieczeństwa IO-Link na całym świecie

Społeczność IO-Link zainicjowała nową koncepcję warsztatów IO-Link Safety. Warsztaty te zostaną podzielone na dwie sesje szkoleniowe, które odbędą się 20 i 27 kwietnia. Zajęcia będą odbywać się dwa razy dziennie: od godziny 8:00 rano czasu środkowoeuropejskiego oraz po południu od godziny 16:00.

Warsztaty będą prowadzone w formie cyfrowej jako webinarium, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Osoby zainteresowane IO-Link będą więc mogły uzyskać wyczerpujące informacje w zaciszu własnego biura lub domu, pomimo ograniczeń w podróżowaniu czy zasad dystansowania się.

Bezpłatne seminaria internetowe w języku angielskim będą odbywać się w tygodniowych odstępach. Zajęcia będą odbywać się od 8:00 do 11:00 czasu środkowoeuropejskiego, a następnie będą powtarzane od 16:00 do 19:00, dając uczestnikom z różnych stref czasowych na całym świecie możliwość wzięcia udziału w webinarium.

Poza funkcjonalnie bezpiecznym protokołem komunikacyjnym, IO-Link Safety oferuje inne ważne funkcjonalności, takie jak wykrywanie rozłączenia, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie parametrów itp. Webinarium zapewnia głęboki wgląd we wszystkie aspekty projektowania i bezpieczeństwa technologii IO-Link Safety oraz powiązanych specyfikacji, a także obszerny przegląd procesu rozwoju IO-Link Safety. W trakcie tego procesu zostaną udzielone odpowiedzi na pytania dotyczące architektury i implementacji, a także przedstawione i opisane dostępne narzędzia przydatne w procesie rozwoju i testowania produktu. Inne punkty porządku obrad obejmują ocenę bezpieczeństwa i certyfikację.

Aby uzyskać więcej informacji na temat treści seminarium internetowego i rejestracji, odwiedź witrynę internetową IO-Link pod adresem www.io-link.com.

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews198.
 
Profinews197
Szanowni Państwo,

Organizacja PNO przygotowała nowe seminarium internetowe: Przewodnik po testowaniu i certyfikacji PROFINET. Seminarium jest kierowane do producentów urządzeń i dostawców rozwiązań, którzy chcą wdrożyć standard PROFINET w urządzeniach, lub maszynach. Seminarium skupia się na zagadnieniach związanych z testowaniem i certyfikowaniem produktów.

Dla urządzeń oraz kontrolerów pracujących w PROFINET certyfikacja jest obowiązkowa. Certyfikacja jest procesem, podczas którego produkt jest testowanym pod kątem zgodności ze standardem PROFINET, a w przypadku pomyślnego zakończenia testów wydawany jest certyfikat organizacji PROFIBUS i PROFINET International (PI).

Dzięki webinarium producenci urządzeń mają szansę dowiedzieć się, jak przebiegają testy i proces certyfikacji, jak przygotować się do testów i jak ostatecznie uzyskać certyfikat produktu. Przekazane również zostaną sugestie i wskazane zasoby ułatwiające pomyślne ukończenie procesu certyfikacji.

Mamy nadzieję, że zainteresowani tematem będą mogli dołączyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się dziś!


Data: czwartek, 25 marca 2021 r

Godzina: 11:00 - 12:00

Lokalizacja: Online (GoToWebinar)

Host: PROFIBUS i PROFINET Ameryki Północnej oraz PROFI Interface Center

Program:
- Powiązani partnerzy
- Podstawy testowania i certyfikacji produktów PROFINET
- Jak przygotować się do certyfikacji produktu
- Test certyfikacyjny
- Kroki po teście certyfikacyjnym
- Materiały rozwojowe i certyfikacyjne
- Pytania i odpowiedzi na żywoWięcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews197.
 
Profinews196
Szanowni Państwo,

W najnowszym numerze Profinews znajdziemy między innymi informacje na temat wyszukiwarki produktów PROFIBUS, PROFINET i IO-Link.

Wyszukiwarka produktów PI w witrynie profibus.com jest cennym źródłem informacji zarówno dla użytkowników końcowych, jak i producentów urządzeń. Jest to centralna baza danych dla produktów obsługujących PROFIBUS, PROFINET i IO-Link. Producenci urządzeń umieszczają swoje produkty w wyszukiwarce produktów, aby pomóc użytkownikom końcowym szybko znaleźć, sprawdzić i zlokalizować urządzenia pasujące do wybranej sieci przemysłowej.


Produkty można sortować według:

- Technologia
- Rodzaj
- Sprzedawca
- Podgrupa

Wyszukiwarka zawiera obecnie ponad 3000 produktów i liczba ta cały czas rośnie. Do wyników wyszukiwania dołączono wiele informacji technicznych, które szczegółowo opisują produkt, a wiele produktów można bezpośrednio pobrać także pliki GSD oraz inne zasoby inżynieryjne.

Jeśli jesteś producentem urządzeń i chcesz dodać swoje nowe produkty do katalogu, skontaktuj się z organizacją PI w celu uzyskania informacji na ten temat oraz szczegółowej instrukcji postępowania.


Specjalnie dla IO-Link istnieje IODDfinder na stronie IO-Link.com. IODDfinder to usługa społeczności IO-link. Jest to scentralizowana baza danych wielu dostawców zawierająca pliki opisów (IODD). Ponadto platforma ta przedstawia przegląd wszystkich urządzeń IO-link.Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews196
 
Profinews195
Szanowni Państwo,

Sieć PROFINET jest zbudowana w oparciu o standard IEEE 802.3 Ethernet. Podczas gdy punkty dostępu bezprzewodowego stają się coraz bardziej popularne, zdecydowana większość dzisiejszych połączeń sieciowych jest przewodowa i wymaga okablowania. Producenci kabli PROFINET oferują szereg typów i klas kabli do różnych zastosowań, w tym o specjalnych właściwościach. Kable te występują w dwóch wersjach: miedzianej i światłowodowej.

Poniższy film dotyczy kluczowego elementu infrastruktury sieci PROFINET: okablowania. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zapoznaniem się z opcjami jakie mamy przy wyborze okablowania, specyfikacjami kabli i kilkoma przykładami zastosowań specjalnych, zapraszamy do obejrzenia filmu.Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews195.
 
Profinews194
Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa na nadchodzące seminarium internetowe: Jak działa PROFINET. Przewodnik dla początkujących.

Jeśli szukacie kursu wprowadzającego do tematyki PROFINET, to na nadchodzącym seminarium przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące pracy systemu PROFINET. Webinarium zacznie się od przedstawienia wartości wdrażania protokołów sieci polowych i ethernetu przemysłowego w sieciach automatyki. Następnie zostaną omówione podstawy PROFINET, takie jak topologia, media, funkcje, wydajność oraz konfiguracja.


Szczegóły:

Data: środa, 16 grudnia
Godzina: 11:00 (MST)
Koszt: bezpłatnie
Gospodarz: PROFIBUS / PROFINET Ameryk Północnej i PROFI Interface Center

Program:
- Wyzwania automatyki przemysłowej
- Obietnica korzyści: Ethernet przemysłowy
- Jak działa PROFINET
- Podstawy sieci PROFINET
- Topologia
- Media
- Wspólne cechy
- Dodatkowe funkcje i profile aplikacji
- Jak zacząć: konfigurowanie sieci PROFINET
- Plik GSD, adresowanie urządzeń, diagnostyka
- Najważniejsze cechy PROFINET
- Pytania i odpowiedzi na żywo

Mamy nadzieję, że możecie dołączyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się dziś!

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews194.
 
Profinews193
Szanowni Państwo,

Zapraszam do przeczytania nowego numeru Profinews193. Wydanie jest poświęcone w dużej części cyberbezpieczeństwu sieci przemysłowych, głównie PROFINET. Poza cyberbezpieczeńtwem znajdziemy w nim artykuł o użyciu standardu IO-Link w instalacjach hydraulicznych, informacje na temat okablowania w sieciach PROFINET, czy przegląd nowych produktów automatyki przemysłowej.

Poniżej zamieszamy link do filmu o bezpieczeństwie w sieciach PROFINET.Najnowszy numer gazetki dostępny jest pod tym linkiem: Profinews193
 
Profinews192
Szanowni Państwo,

Jaka jest różnica między PROFINET a Ethernetem? Czy możecie przedstawić porównanie PROFINET i Ethernet?

Często otrzymujemy podobne pytania. Odpowiedź na nie może być trudna, ponieważ PROFINET i Ethernet są technologiami, które się uzupełniają, a nie konkurują.

Definicja sieci Ethernet
Standardy tworzące Ethernet określa norma IEEE 802.3. Definicja Ethernetu obejmuje warstwę 1 (warstwę fizyczną) i warstwę 2 (warstwę łącza danych) modelu ISO/OSI. Ramki Ethernet zawierają informacje takie jak adresy MAC nadawcy i odbiorcy, tagowanie wirtualnej sieci LAN (VLAN) i jakość usług (QoS). Ethernet jest używany do łączenia węzłów w sieci lokalnej. Fizycznym łączem między węzłami w sieci Ethernet może być na przykład skrętka dwużyłowa lub kabel światłowodowy. Obecnie Ethernet jest najpopularniejszym medium komunikacyjnym na świecie. Jest stosowany w domach, przedsiębiorstwach, fabrykach i ogólnej infrastrukturze ze względu na szybkość, przystępną cenę oraz wszechstronność.

Definicja PROFINET
PROFINET to rozwiązanie Industrial Ethernet. Jest to protokół komunikacyjny służący do wymiany danych pomiędzy kontrolerami a urządzeniami. Kontrolerami mogą być sterowniki PLC, systemy DCS lub PAC. Urządzeniami mogą być bloki I/O, systemy wizyjne, czytniki RFID, napędy, przyrządy procesowe, serwery proxy, a nawet inne sterowniki.

PROFINET znajduje się w warstwie 7 modelu ISO/OSI, ponieważ jest to aplikacja. Definiuje cykliczną i acykliczną komunikację między komponentami, w tym diagnostykę, bezpieczeństwo funkcjonalne, alarmy i inne powiązane informacje. Ponadto PROFINET jest oparty o standardowe medium komunikacji Ethernet. Wysoka przepustowość, duży rozmiar wiadomości i wszechstronność to tylko niektóre z korzyści wynikających z posiadania Ethernetu w fabryce.

Wyjaśnienie wideo: PROFINET vs EthernetWięcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews192.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 139