Aktualności arrow Produkty arrow Urządzenia TH Link PROFIBUS i TH Link PROFINET
19.06.2021.
 
Urządzenia TH Link PROFIBUS i TH Link PROFINET
thscope


Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o urządzenia do monitorowania i diagnostyki sieci PROFIBUS i PROFINET firmy Softing.


Opis

Urządzenia TH Link PROFIBUS oraz TH Link PROFINET są użytecznymi urządzeniami wykorzystywanymi do wczesnego wykrywania problemów z siecią PROFIBUS i PROFINET. Poprzez monitorowanie ruchu na magistrali komunikacyjnej wykrywają nawet wczesne niekrytyczne zakłócenia występujące w sieci. Urządzenie automatycznie wysyła alarm w postaci wiadomości e-mail w przypadku potrzeby interwencji służb utrzymania ruchu. Działanie takie pozwala zaplanować strategię okresowych przeglądów, stosownie do aktualnej kondycji sieci komunikacyjnej - pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. W połączeniu z opcjonalnym oprogramowaniem TH SCOPE możliwe jest zebranie informacji o wszystkich sieciach komunikacyjnych w zakładzie.


Istotne funkcje:

Bazując na analizie protokołu urządzenia umożliwiają wykrywanie różnych zdarzeń diagnostycznych oraz uzyskaniu informacji o:

  • nieplanowanym wyłączeniu/załączeniu oraz awariach urządzeń w sieci,
  • błędach oraz komunikatach diagnostycznych zgłaszanych przez urządzenia,
  • zdarzeniach w sieci PROFIBUS typu: powtórzenia, diagnostyka, zerwana komunikacja,
  • obciążeniu sieci,
  • optymalizacji prędkości transmisji,
  • aktualnej topologii w sieci PROFINET.

 

 

 

 


Dostęp do informacji diagnostycznych uzyskuje się poprzez przeglądarkę internetową. Przykład aplikacji opisany został w ostatnim wydaniu PROFINEWS

Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/komunikacja-profibus/softing-informacje-o-dostawcy.html

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »