Aktualności arrow Profinews arrow Profinews174
19.06.2021.
 
Profinews174
Szanowni Państwo,

Zgodnie z mottem „PROFINET - The Backbone of Industrie 4.0”, PI uczestniczy w tegorocznych targach Hannover Messe od 1 do 5 kwietnia 2019 r prezentując swoje wspólne stoisko. Głównym tematem PI przedstawianym przez organizację PI jest sposób wdrożenia komunikacji przemysłowej w Przemysł 4.0.

Odwiedzający stanowisko PI będą mieli okazję przekonać się o interakcji PROFINET, TSN i OPC UA z udziałem urządzeń różnych producentów. Przygotowana instalacja przewiduje kilka różnych przypadków użycia. Podobną współpracę systemów będzie można zaobserwować na demonstracji „Industrie 4.0 Demonstrator”. Wzrost elastyczności w aplikacjach opartych na modułowość i zastępowalność, wzrost wydajności dzięki analizie plików w chmurze oraz skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek przy wykorzystaniu wirtualnego uruchamiania - to tematy, które zostały przedstawione jako scenariusze demonstracji. Ponadto zaprezentowane zostanie demo na żywo z produktami kilku producentów dysków. Temat Przemysłu 4.0 uzupełnia demo mechanizmów bezpieczeństwa w sieciach PROFINET.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo funkcjonalne, PROFIsafe zostanie zaprezentowane za pomocą niedawno zaktualizowanej wersji demonstracji na żywo. Ponadto zostanie przedstawiony tryb pracy nowego standardu Safety dla OPC UA opartego na PROFIsafe dla komunikacji kontroler-kontroler.

Starsze, sprawdzone technologie PI zostaną zaprezentowane na ściance "Factory Automation Wall", ściance IO-Link oraz "Process Automation Live Demo" pokazujących różnorodność urządzeń. Społeczność IO-Link zaprezentuje również tematy IO-Link Safety i IO-Link Wireless. Ponadto technologie FDI i Ethernet to the Field (APL - Advanced Physical Layer) opracowane we współpracy z innymi organizacjami będą reprezentowane na wspólnym stanowisku PI.

PI i współwystawcy z całego świata z niecierpliwością oczekują Państwa wizyty w tej samej co zwykle lokalizacji w hali 9 na stoisku D68.

Więcej informacji na temat wspólnego stoiska PI, wystawców i zakupu biletów dla zwiedzających można znaleźć na stronie: www.profibus.com/hmi

Stoisko PI na Hannover Messe 2018:Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie Państwo w najnowszym numerze Profinews174.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »