Aktualności arrow Aktualności
18.05.2021.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
TURCK w organizacji PI Polska
05.11.2015.
Szanowni Państwo,

Na początku listopada 2015 r. szeregi PI Polska zasiliła firma Turck Sp. z o.o. Firma jest jednym z największych na świecie producentem elementów automatyki przemysłowej o globalnym zasięgu. Turck zatrudnia 2500 pracowników w 25 krajach oraz posiada przedstawicielstwa w 60 kolejnych. Polski oddział koncernu powstał w 2001 roku i na dzisiaj zatrudnia ponad 20 osób, w tym 15 inżynierów.
Posiadając ponad 13 000 produktów z dziedziny czujników, przemysłowych systemów komunikacyjnych oraz komponentów do aplikacji w strefach Ex, Turck oferuje pełną paletę produktów do automatyzacji produkcji i procesów przemysłowych. Na przestrzeni lat firma ugruntowała sobie pozycję jednego z liderów na rynku automatyki przemysłowej, oferującego najnowocześniejsze rozwiązania i kompetentne wsparcie techniczne.

Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta www.turck.pl.
 
Webinarium PROFINET of Things
24.10.2015.
W październiku PI opublikowało nowe webinarium na temat "PROFINET of Things". Webinarium przedstawia podstawy zagadnienia oraz opis sposobu w jaki PROFINET wspiera fundację Industrial Internet of Things oraz standard Industry 4.0.

Film można obejrzeć tutaj lub na youtube.
 
Profinews133
24.10.2015.
Czy wiesz, że IO-Link może przesyłać do 32 bajtów w jednym cyklu?

Interfejs IO-Link opisany normą IEC 61131-9 jest oparty na prostej szeregowej transmisji danych, która jest realizowana za pomocą konwencjonalnych przewodów. Takimi przewodami wymieniane są cykliczne pakiety danych pomiędzy sterownikiem IO-Link a urządzeniami. W języku IO-Link takie pakiety danych są nazywane jako "M-sequences". Informacja zawarta w pakietach danych jest definiowana dla IO-Link, ale w dużym stopniu może być skalowalna. Całość danych procesowych jest przesyłana cyklicznie, w każdym pakiecie danych w celu zagwarantowania określonego czasu odpowiedzi w aplikacji. Z drugiej strony parametry oraz informacje o zdarzeniach podlegają mniej rygorystycznym wymaganiom czasowym. Dlatego są one przekazywane podzielone na kilka pakietów danych.

Dla procesowych danych wejściowych (np. z czujników), lub danych wyjściowych (np. danych sterujących siłownika) wielkość danych może być zdefiniowana w każdym przypadku w zakresie od 1 do 32 bajtów (256 bitów). Ma to wpływ na ustalenie zoptymalizowanego czasu cyklu, przy założeniu stałej prędkości transmisji. Dotyczy on wszystkich urządzeń włączonych do sieci - niezależnie czy jest to czujnik indukcyjny dostarczający tylko 1-bitową informację, tablica świetlna przesyłająca stan każdego z ponad 200 obsługiwanych kanałów, czy też złożonego czujnika generującego lub zbierającego pomiar ciśnienia, przesyłającego ponadto informacje statusowe i dane sterujące zaworu.

W IO-Link nawet przy maksymalnej wielkości przesyłanych danych procesowych, tzn. 32 bajtach, można zejść z czasem cyklu poniżej 3 milisekund, używając do tego 3-przewodowego nieekranowanego kabla.

Więcej informacji ze świata PROFIBUS i PROFINET najnowszym numerze PROFINEWS133.
 
Wielokanałowy wzmacniacz dla sieci PROFIBUS DP FLEXtra
20.10.2015.
Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o wielokanałowe wzmacniacze dla sieci PROFIBUS DP montowane na szynie DIN. Wzmacniacze FLEXtra multiRepeater firmy Helmholtz zapewniają regenerację i wzmocnienie sygnału oraz elektryczną izolację pomiędzy segmentami. Urządzenia monitorują kształt sygnału odfiltrowując zakłócenia typu błędy poziomu i zboczy. Posiadają automatyczną detekcję prędkości w zakresie od 9.6 kbps do 12 Mbps.

Więcej informacji na temat wzmacniaczy można znaleźć w dziale produkty lub na stronie dystrybutora.
 
Darmowa wersja "Industrial Communication with PROFINET"
11.10.2015.
Książka "Industrial Communication with PROFINET" autorstwa Manfreda Poppa, szefa centrum kompetencyjnego oraz laboratorium testowego ComDeC w Niemczech, jest już dostępna w wersji pdf. Członkowie organizacji PI mogą pobrać ją całkowicie za darmo z międzynarodowej strony organizacji, lub zamówić wersję papierową w cenie 24 Euro. Zainteresowani, którzy nie należą do organizacji mogą zamówić książkę wypełniając formularz. Dla osób niezrzeszonych w PI obowiązuje osobny cennik.
 
Biała księga PROFNET dla automatyki procesowej
10.10.2015.
Organizacja PI opublikowała ostatnio białą księgę standardu PROFINET dla automatyki procesowej (White Paper 'PROFINET for Process Automation'). Dokument określa które z funkcji i możliwości PROFINET zostały już przystosowane i można z nich korzystać w aplikacjach automatyki procesowej. Opisana została także specyfikacja proxy pozwalająca na bezproblemową integrację PROFIBUS PA z PROFINET, umożliwiając w ten sposób ponowne wykorzystanie starych systemów. Dokument zawiera opis działania zaimplementowanej już funkcyjności "Configuration in Run" pozwalającej na wymianę urządzeń polowych podczas pracy. Dodatkowo znajdziemy w niej opis zaimplementowanej funkcjonalności redundancji systemu, dzięki której możliwe będzie spełnienie przez system warunków wysokiej dostępności. W dokumencie opisano również te funkcjonalności, które wymagają dalszych badań, by w przyszłości stać się również częścią standardu. Dotyczy to między innymi elementów wykonanych w standardzie przeciwwybuchowym.

Biała księga jest dostępna w języku angielskim oraz niemieckim i można ją pobrać za darmo ze strony http://www.profibus.com/whitepaper_pa.
 
Profinews132
23.09.2015.
Czy wiesz, że IO-Link chroni przed nieprawidłową wymianą urządzenia?

Sytuacje gdy czujnik musi zostać wymieniony wymagają przeważnie pośpiechu, ponieważ urządzenie musi zacząć pracować jak najszybciej. Często taką wymianę musi przeprowadzić personel nie mający specjalnego przeszkolenia. Z tego powodu IO-Link postanowił inaczej podejść do problemu. Opracowany jako interfejs zaprojektowany "przez praktyków dla praktyków" posiada wiele zintegrowanych opcji pozwalających zmaksymalizować łatwość i niezawodność wymiany urządzeń.

Czujniki stają się coraz bardziej podobne pod względem budowy. Czasami trudno jest odróżnić od siebie czujnik ciśnienia, temperatury i przepływu. Z drugiej strony Master IO-Link otrzymuje od każdego z urządzeń informację z dokładną identyfikacją. Zawiera ona przykładowo nazwę producenta oraz nazwę i ID produktu, które dokładnie opisują czujnik. Jeśli podczas wymiany zostanie zainstalowane urządzenie, które posiada inną konstrukcję, master IO-Link rozpoznaje taką sytuację i nie akceptuje nowego urządzenia. Dioda wskazująca na błąd pozostaje zapalona. Jeśli nowy czujnik ma tą samą konstrukcję, co stary, to zostaje on przez sterownik zaakceptowany bez konieczności przeprowadzania żadnych dodatkowych czynności. Urządzenie jest włączane w cykl wymiany danych. Maszyna natychmiastowo wznawia swoje działanie. Jeśli czujnik jest typu plug-in, może być w prosty sposób podmieniony przez przeszkolony personel. Nie jest w tym wypadku potrzebna żadna interwencja w program kontrolera.

Drugą możliwą sytuacją jest zastąpienie czujnika jego nowszą wersją, posiadającą nowe przydatne funkcjonalności. Na pierwszy rzut oka zatem takie urządzenia nie są do końca zgodne. parametry identyfikacyjne po stronie kontrolera, jak i czujnika także są różne. IO-Link ma przewidziane proste rozwiązanie dla tego typu przypadków. Począwszy od wersji 1.1, kontrolery IO-Link mają możliwość odpytania urządzenia, czy jest ono w stanie przejść w tryb zgodności ze swoją poprzednią wersją. Jeśli tak, to kontroler i czujnik automatycznie wznawiają pracę i system działa ponownie.

W najnowszym numerze PROFINEWS132 można znaleźć także ciekawe artykuły na temat profilu PROFIsafe, funkcjonalności Fail-safe w sieciach bezprzewodowych, czy konfiguracji DCP w PROFINET. Zapraszamy do lektury: PROFINEWS132.
 
PROFIBUS Tester 5 BC-700-PB - nowa funkcjonalność
02.09.2015.
Urządzenie PROFIBUS Tester 5 firmy Softing wykorzystywane do diagnostyki i uruchomień sieci PROFIBUS DP zyskało możliwość diagnostyki sieci PROFIBUS PA. Przy wykorzystaniu dedykowanego adaptera możliwe jest podłączenie testera do sieci PROFIBUS PA oraz analiza sygnału w tym m.in. pomiar napięcia zasilającego DC, pomiar napięcia zmodulowanego sygnału MBP, polaryzacja napięcia, odchylenia prędkości transmisji. Urządzenie zapewnia również pełną analizę protokołu w segmencie sieci PA.

Szczegóły w dziale produkty.

 
Moduł do sieci Profinet z 16 portami IO-Link
19.08.2015.
module16 Szanowni Państwo,

Firma Balluff poszerzyła swoją ofertę o moduł do sieci Profinet z 16. portami IO-Link. Jest to pierwszy Master z taką ilością portów IO-Link.

W połączeniu z modułami wejść/wyjść z interfejsem IO-Link daje to możliwość przetwarzania do 272 sygnałów w jednym węźle sieci, co w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami pozwala na jeszcze większe oszczędności w przeliczeniu na wejście cyfrowe. Nowy Master IO-Link może w pełni wykorzystać możliwości sieci Profinet aż do poziomu czujników i elementów wykonawczych w niespotykanym dotychczas zakresie.

Więcej na temat urządzenia można przeczytać w dziale produkty.
 
Profinews131
17.08.2015.
Ostatnie pięć lat było ekscytujące dla automatyki procesowej. Dla wszystkich zaangażowanych było jasne, że przełom jest na wyciągnięcie ręki. I tym samym, wraz z rozwojem technologii FDI (Field Device Integration) wysłany został ważny sygnał. Po pierwsze, dlatego że technologia sprawi, że integracja urządzeń automatyki procesowej będzie znacząco łatwiejsza. Z drugiej strony dlatego, że współpraca z użytkownikami, organizacjami i producentami była wyjątkowa. Wszyscy uczestnicy ciągnęli projekt do przodu, wypatrując sukcesu.

Tym samym na targach ALCHEMA w połowie czerwca FDI Cooperation LCC było gotowe, by ogłosić koniec projektu - prace nad technologią FDI zakończyły się sukcesem. Do wykorzystywanych wcześniej elementów EDDL i FDT dodano coś nowego, co konsekwentnie upraszcza integrację urządzeń przy zachowaniu optimum neutralności względem producentów.

Specyfikacja, pierwsza wersja narzędzi deweloperskich oraz standardowe komponenty po stronie sterownika były dostępne od marca. Specyfikacja jest dostępna na stronie FDI Cooperation, a także FieldComm Group i PI International. IEC opublikowała specyfikację jako standard międzynarodowy IEC 62769. Od tej pory dostawcy rozwiązań dla automatyki przemysłowej mogą rozwijać produkty i systemy oparte o ten standard. Pierwsze komponenty sieci były pokazane na wystawie ALCHEMA. Teraz do producentów należy decyzja o wdrożeniu standardu do swoich produktów, a użytkownicy zadecydują o integracji nowej technologii do prowadzonych projektów.

Więcej na temat FDI, a także Profinetu DCP, IO-Link, czy Industrial Internet of Things można poczytać w najnowszym numerze PROFINEWS131.
 
Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o. w PI Polska
26.07.2015.
Szanowni Państwo,

W lipcu 2015 r. do organizacji PI Polska przystąpiła firma Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o..

Firma Schneider Electric rozpoczęła swoją działalność w 1836 r. w sektorze hutnictwa stali i żelaza oraz w przemyśle maszynowym i stoczniowym. Na przestrzeni lat jej działalność ewaluowała w kierunku branży elektrycznej.

Dziś Schneider Electric jest globalnym ekspertem w zakresie zarządzania energią, oferując zintegrowane rozwiązania dla różnych segmentów rynkowych, w tym sektora energetycznego, infrastruktury, przemysłu, budownictwa przemysłowego i użyteczności publicznej oraz sieci i baz danych.

Więcej na temat firmy i jej działalności w Polsce można się dowiedzieć ze strony internetowej: www.schneider-energy.pl.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 127 - 147 z 281