Aktualności arrow Aktualności
18.05.2021.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Odwiedza nas 1 gość
Kanał RSS
Aktualności
Warsztat IO-Link 2013-05-17
25.04.2013.
Szanowni Państwo,
W imieniu stowarzyszenia Profibus PNO Polska, przy współpracy z firmami INTEX, SIEMENS, PEPPERL+FUCHS, ifm electronic oraz Balluff, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy dotyczący nowoczesnego standardu komunikacyjnego dla inteligentnych czujników i elementów wykonawczych - IO-Link.

Celem warsztatu jest dostarczenie użytkownikom oraz integratorom systemów automatyki podstaw, przedstawienia produktów i rozwiązań oraz przykładowych aplikacji z zastosowaniem technologii IO-Link.

Program warsztatu:
  • Standard IO-Link w organizacji PROFIBUS & PROFINET INTERNATIONAL
  • IO-Link: Technika i korzyści
  • IO-Link w ramach systemu Total Integrated Automation
  • Zastosowanie IO-Link w przemyśle maszynowym
  • Wykorzystanie czujników z IO-Link w automatyce procesów i produkcji
  • Wykorzystanie interfejsu IO-Link w rozproszonych systemach IO
  • Parametryzacja i uruchomienie aplikacji z zastosowaniem IO-Link

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 maja w Centrum Konferencyjnym DOZAMEL Sp z o.o. we Wrocławiu. Dodatkowe szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym formularzu zgłoszenia. Z powodu ograniczonej liczby miejsc chętnych do udziału w warsztacie prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgodnie z  załączonymi wskazówkami.

Serdecznie zapraszamy!

Formularz zgłoszenia
 
Profinews103
25.04.2013.
Najnowsze badania przeprowadzone przez IMS Research potwierdzają, że PROFINET ma już 30% udziału w rynku urządzeń opartych na sieciach Industral Ethernet i sieciach polowych. PROFINET jest przedstawiony jest jako wszechstronne rozwiązanie typu Industrial Ehernet, zawierające w sobie wszystkie obszary działania, włącznie z wysoko wydajnymi napędami.

PI International zanotowało właśnie otwarcie 50-tego centrum kompetencyjnego (PICC) PROFIBUS i PROFINET. Pozytywnie akredytowane centrum zostało otwarte przez firmę KW Software GmbH w Ann Arbor w Michigan, USA. KW Software jest spółką zależną od Phoenix Contact, jednej z największych firm wspierających PROFINET na świecie. Centrum oferuje warsztaty, szkolenia i wsparcie techniczne z zakresu PROFINET na rynku amerykańskim. Centrum dysponuje także szczególnymi umiejętnościami w zakresie integracji standardu PROFINET do urządzeń automatyki. Firma wprowadziła na rynek chip TPS-1 Tiger dykowany do nisko kosztowych urządzeń PROFINET typu Slave, a ostatnio podpisała umowę z Intelem na stworzenie software'u dla nowego kontrolera ethernetu i210, mającego umożliwić łatwą implementację rozwiązań PROFINET RT i PROFINET RT masters.

Pepperl+Fuchs rozwinął nową generację urządzeń diagnostycznych posiadającą funkcję predykcji błędów. Urządzenie potrafi wykryć potencjalne błędy zanim jeszcze wystąpią, co zapobiega dalszemu ich eskalowaniu. Firma analizowała przez wiele lat typowe błędy występujące w sieci i użyła tej wiedzy przy projektowaniu nowego zaawansowanego urządzenia diagnostycznego, które na te typowe błędy reaguje natychmiastowo. Informacja jest przekazywana za pomocą standardowej infrastruktury sieci, co oznacza, że nie jest potrzebna żadna dodatkowa inwestycja. Bramkę można zintegrować z siecią minimalnym wysiłkiem, wykorzystując narzędzia automatyczne. Jest to urządzenie samokonfigurujące się i podłączające samodzielnie odpowiednie moduły diagnostyczne. Wszystkie komponenty są przystosowane do współpracy z siecią PROFIBUS PA.
Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej PEPPERL+FUCHS.

Te i inne wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS: PROFINEWS103
 
Wydawnictwa PI
16.04.2013.
Szanowni Państwo,
Przez ostatnie lata PI International opublikowała kilka książek na temat wspieranych przez organizację technologii. Mogą one stanowić świetne wsparcie ekspertów w pracy z PROFIBUS i PROFINET. Książki są do nabycia tylko za pośrednictwem PI. W odnośnikach poniżej podajemy informacje na temat ceny i wysyłki książek.

Obecnie dostępne są następujące pozycje:

"The New Rapid Way to PROFIBUS DP" (M. Popp)

"Industrial Communication with PROFINET" (M. Popp)

"On the road with the process fieldbus" (J. Powell/H. Vandelinde)
 
Profinews102
25.03.2013.
Szanowni Państwo,
Głównym tematem numeru, zgodnie z obietnicą jest obszerny raport z konferencji "Towards the internet of things", która odbyła się w Dusseldorfie w pierwszym tygodniu marca. Pierwszy dzień główna dyskusja dotyczyła roli internetu w komunikacji przemysłowej i skoncentrowana była głównie na idei "Industry 4.0", filozoficznemu spojrzeniu w którym kierunku powinna pójść czwarta rewolucja przemysłowa. Nie podana została tu żadna ścisła definicja, ale spośród podawanych opisów można wybrać inteligentną produkcję, większą współpracę pomiędzy urządzeniami pracującymi w różnych standardach oraz bezproblemowe przepływy informacji.

Podczas konferencji prezes PI Karsten Schneider przedstawił ostatnie dane dotyczące ilości urządzeń PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe sporządzone na podstawie sprzedanych chipów. W roku 2012 przybyło 3,5 miliona urządzeń, dając w sumie liczbę 43,6 miliona urządzeń na rynku, z czego 7,5 miliona to urządzenia PA. Analogicznie dla PROFINET w 2012 roku sprzedano 1,5 miliona chipów, co daje w sumie liczbę 5,8 miliona urządzeń. Schneider podał także, że w zeszłym roku przybyło 600 tysięcy urządzeń PROFIsafe, co daje zwyżkę rok do roku na poziomie 50% i ustala liczbę urządzeń na poziomie 2,15 miliona sztuk. PI jest pierwszą w branży organizacją podającą liczbę urządzeń pracujących zgodnie ze wspieranymi przez nią standardami. Zarówno dla PROFIBUS i PROFINET liczby te są oparte na danych sprzedażowych i badane są przez niezależne podmioty trzecie.

W czasie konferencji można było dowiedzieć się także od przedstawiciela firmy INTEL, że firma przygotowała nowy kontroler I201 Ethernet pozwalający na łatwą implementację PROFINET. Kontroler wspiera GB i Fast Ethernet i jest zoptymalizowany pod kątem niskiego poboru mocy.

Te i inne wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS: PROFINEWS102

 
Automaticon 2013
09.03.2013.
W dniach 19-22 marca 2013 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się największe branżowe tagi automatyki przemysłowej. Impreza odbywa się już po raz 18 i jak co roku gromadzi rekordową liczbę producentów, integratorów oraz klientów zainteresowanych tematem automatyki, robotyki oraz pomiarów przemysłowych. Dla odwiedzających wstęp na teren targów jest bezpłatny.

Więcej na temat imprezy można przeczytać na stronie internetowej targów: www.automaticon.pl
 
Profinews101
03.03.2013.
Szanowni Państwo,
W marcu PI organizuje w Dusseldorfie konferencję, której głównym tematem będzie "Integracja i diagnostyka". Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek duże systemy komunikacyjne są oparte na technologiach ethernetowych lub tych wywodzących się z systemów automatyki. Ostatnio znacznie wzrosło zainteresowanie protokołem IO-Link dedykowanym do czujników i siłowników. Z punktu widzenia użytkownika najważniejszym pytaniem dzisiaj nie jest to, jakie technologie powinny być wykorzystane w projekcie, ale raczej w jaki sposób wykorzystać je podczas całego cyklu, aby utrzymać wysoką niezawodność. Rozruch, eksploatacja i utrzymanie to cały czas gorące tematy.
Z tego właśnie powodu głównym tematem konferencji PI w tym roku będzie "Integracja i Diagnostyka". Omawiane mają być wszystkie aspekty dotyczące sieci, komunikacji, urządzeń i systemów na przestrzeni całego cyklu życia fabryki. Wymiana poglądów między użytkownikami a dostawcami zawsze jest szczególnym wydarzeniem i właśnie dlatego jednym z ważniejszych punktów w tym roku będzie panel dyskusyjny zatytułowany: "Przemysł 4.0- Jaką rolę w komunikacji przemysłowej odgrywa "uinternetowienie rzeczy"? Powinna być to ciekawa debata o tym, co wielu postrzega jako czwartą z najważniejszych technologicznych zmian we współczesnym świecie.
Konferencja PI odbędzie się w Niemczech, ale PROFINEWS zamieści w następnym numerze pełny raport z tego wydarzenia. Tymczasem zapraszamy wszystkich na kwietniowe targi w Hannover, gdzie PI będzie miało swoje stanowisko. Na miejscu będzie można się dowiedzieć w jaki sposób technologie PI są przygotowane na "Przemysł 4.0.".
Konferencja odbędzie się w Dusseldorfie w dniach 6-7 marca 2013. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem: konferencja PI.

Szkolenia na certyfikowanych konstruktorów PROFIsafe odbędą się w dniach 19-21 marca oraz 15-17 października w Karlsruhe w Niemczech. Trzydniowa sesja zakończy się pisemnym testem, a kandydaci którzy zaliczą egzamin otrzymają certyfikat TÜV “Certified PROFIsafe Designer”. Ponadto w październiku odbędzie się także kurs uzupełniający dla konstruktorów PROFIsafe, którzy zgodnie z przyjętym 3-letnim okresem ważności certyfikatu muszą odnowić jego ważność.

Te i inne wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS101.
 
Aktualizacja dokumentów promocyjnych PROFIBUS
23.02.2013.
Z początkiem roku organizacja PI International przygotowała nowe wersje dokumentów promocyjnych prezentujących system PROFIBUS: opisu systemu oraz  zestaw slajdów. Dokumenty można pobrać z międzynarodowej strony organizacji.

Dokumentu z opisem systemu znajduje się pod adresem:
http://www.profibus.com/nc/downloads/downloads/profibus-technology-and-application-system-description/display/

Prezentację systemu w formie slajdów można pobrać stąd:

http://www.profibus.com/nc/downloads/downloads/profibus-basic-slide-set/display/
 
Wycofanie profilu PROFIsafe V1.3
10.02.2013.
Już w 2007 roku rada doradcza PNO doszła do wniosku, aby blokować wprowadzanie profilu PROFIsafe w wersji V1.3 dla nowych projektów. Od tego czasu nowe urządzenia muszą wspierać wersję V2.
W tym samym czasie zaplanowano, że od 1 lipca 2012 roku tylko urządzenia wspierające wersję V2 będą mogły uzyskać nowy certyfikat. Urządzenia certyfikowane wcześniej, w których nastąpiły istotne zamiany odnoszące się do profilu PROFIsafe, muszą wspierać V2, aby można było odnowić im certyfikat po 1 lipca 2012 roku. Jedynie urządzenia, w których nie dokonywano zmian mogły przedłużyć certyfikat bez wspierania standardu V2.
Specyfikacja profilu PROFIsafe w wersji V1.3 została usunięta ze strony PI. Laboratoria certyfikujące zwracają uwagę na to, że od teraz będą procedowane tylko raporty dotyczące urządzeń PROFIsafe w wersji V2.
 
Profinews100
27.01.2013.
"Kiedy przejąłem przewodnictwo PROFIBUS International (PI) od Josefa Kreidela w 1997 roku, moim pierwszym celem było wzmocnienie promocji PROFIBUS. Z zaledwie jednorocznym doświadczeniem w międzynarodowej społeczności PROFIBUS byłem nowicjuszem, ale nie byłem nowicjuszem na scenie międzynarodowej standaryzacji.

Wojna sieci polowych osiągała wtedy szczyty i każda promocja każdej z sieci była postrzegana jako zagrożenie dla interesów innych. Rywale stanęli oko w oko i jako komitety standaryzujące starali się wypracować wspólne rozwiązanie. W tym czasie PROFINEWS był już najbardziej poczytnym newsletterem społeczności sieci polowych. Edytor Geoff Hodgkinson zrobił kawał dobrej roboty i mimo, że nie faworyzował żadnej ze stron, to była to świetna promocja PROFIBUS. Czasami emocje brały górę, ale wszyscy wyszli z tej walki cało.

PROFINEWS nie tylko przetrwał, ale stał się jednym ze zwycięzców. Stał się pismem szanowanym przez konkurentów, a także przez użytkowników i producentów, którzy w rezultacie bardziej zainteresowali się standardem PROFIBUS. Powiedziałbym nawet, że PROFINEWS stał się preferowanym newsletterem w świecie sieci polowych i automatyki. PROFINEWS zachował pierwsze miejsce w świecie mediów zajmujących się automatyką i nigdy nie stracił na swojej atrakcyjności. Z tego względu czuję się zaszczycony, że wraz z innymi mogę serdecznie pogratulować PROFINEWS setnej edycji."
Klaus-Peter Lindner, członek zarządu PNO

Zapraszamy do lektury 100-go, wspomnieniowego numeru PROFINEWS100.
 
Biała Księga Drives and Motion with PROFINET
23.01.2013.
Pod koniec zeszłego roku grupa robocza Drives Marketing opublikowała "Białą Księgę" zatytułowaną "Drives and Motion with PROFINET". Dokument wskazuje na czynniki, które sprawiają że PROFINET jest wysokowydajną magistralą w dziedzinie automatyzacji procesów. Pokazuje ponadto w jaki sposób PROFIdrive współpracuje z aplikacjami typu safety, energy management, a także z sieciami wyższego poziomu.

Dodatkowo dokument zawiera informacje na temat implementacji interfejsu ze szczegółowym opisem kodu źródłowego. Z pomocą tego wstępnie certyfikowanego kodu źródłowego rozwijanego przez PROFIdrive Community Project implementacja profilu PROFIdrive będzie stosunkowo łatwa i szybka.

Dokument można pobrać za darmo ze strony http://www.industrialnetworx.com/profidrive-profile.
 
Profinews99
16.12.2012.
Rok 2012 - kolejny świetny rok dla Profibus i Profinet. Ciągle rosnąca liczba urządzeń Profibus cały czas potwierdza dominację tej technologii na rynku sieci przemysłowych. Profinet jest na dobrej drodze, aby podobną pozycję uzyskać w sektorze sieci industrial Ethernet. Prawdopodobnie trendy te zostaną zachowane w ciągu najbliższych lat.

W listopadzie PI uczestniczył w targach SPS/IPC/Drives w Norymberdze. Targi były większe niż kiedykolwiek wcześniej i przyciągnęły ponad 56 tysięcy osób. Stoisko PI podzielone było na kilka tematów, z których wyróżniały się PROFIenergy, PROFIdrive oraz PROFIsafe. Jednym z kluczowych przesłań wystawy było to, że profile te nie przebojowe w swoich dziedzinach, ale też doskonale się uzupełniają.

Ten numer Profinews jest największy z dotychczas wydanych, a liczba 99 oznacza, że za chwilę pojawi się numer 100. Żadna inna organizacja, czy grupa wspierającą standard sieci przemysłowej nie może się pochwalić podobnymi sukcesami.

Na targach SPS/IPC/DRIVES pokazany był między innymi model 3D pokazujący jak w prosty sposób można zaimplementować w aplikacji profil PROFIdrive. Demo którego głównym elementem było rysujące pióro sterowane serwonapędami Jenny Science wykorzystywało PROFIdrive Community Project Source Code (więcej informacji można znaleźć w osobnym artykule tego numeru Profinews) pokazywało szybkość reakcji PROFIdrive na żądania klientów.

Emerson Process Management poinformował, że rozszerza swoje oprogramowanie AMS Suite o wsparcie dla urządzeń Profibus PA. Powodem jest niesłabnący wzrost rozwiązań Profibus w automatyce przemysłowej oraz rosnące rozpowszechnianie się tego standardu na na wszystkie sektory automatyki przemysłowej. Od wielu lat Emerson wspiera rozwiązania Profibus DP. Integracja systemu Profibus PA z platformą Delta V powoduje, że mamy do czynienia z kompletnym rozwiązaniem dotyczącym sieci Profibus, zapewniającym wszystkie korzyści płynące ze stworzenia jednolitego systemu komunikacyjnego.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS99


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 190 - 210 z 281