Aktualności arrow Aktualności
18.05.2021.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Profinet - wzrost przekraczający oczekiwania
16.03.2009.
Przykładowy obraz

Sieć PROFINET podobnie jak sieć Profibus potwierdza szybki wzrostu liczby zainstalowanych węzłów. Pod koniec 2008 roku odnotowano 1.6 miliona węzłów, gdzie poprzednio wzrost wynosił 40% ( 1.1 milionów do końca 2007). Sieć PROFINET stała się niekwestionowanym liderem w zakresie sieci przemysłowej opartej na standardzie ethernet. PI (PROFIBUS & PROFINET Industrial) szacuje że liczba ta wzrośnie do 3 milionów do końca 210 roku. Więcej informacji tutaj.

 
Bezprzewodowa komunikacja czujników i siłowników w fabryce
21.03.2009.

PI (PROFIBUS & PROFINET International) kładzie silny nacisk na rozwój prac związanych ze sprzężeniem inteligentnych czujników z systemem. W oparciu o wstępne badania zdecydowało się również wykorzystać technologie radiową kompatybilną z IEEE 802.15.1 . Więcej informacji tutaj.

 
Nowe oprogramowanie EDD Engineering Tools
21.03.2009.

PI (PROFIBUS & PROFINET) udostępnia dwa nowe moduły oprogramowania, opisujące urządzenia oparte na bazie języka EDDL. Pozwoli to na rozwój urządzeń PROFIBUS PA i oprogramowania komputerowego stosowanego do tłumaczenia *EDDs*.
Więcej informacji tutaj.

 
20 lat sieci Profibus na świecie
27.02.2009.

Wybrany obraz Światowa organizacja Profibus International, do której należy również polska organizacja Profibus PNO Polska obchodzi w tym roku 20 lat istnienia.

Niewątpliwie sieć Profibus jest zdecydowanym liderem na świecie. Może poszczycić się ona ponad 25 mln zainstalowanymi węzłami w sieci Profibus. Również i w naszym kraju sieć Profibus jest w czołówce najczęściej stosowanych sieci przemysłowych. Także i ilość produktów, jakie można podłączyć do sieci Profbus jest bardzo duża i praktycznie każda większa firma z branży automatyki posiada w swojej ofercie produkty związane z siecią Profibus.

Mamy nadzieje że tempo rozwoju sieci przemysłowych nie zostanie zahamowane. Prognozy wskazują, że w roku 2012 liczba ta może zostać podwojona - spodziewane jest około 50 mln węzłów w sieci Profibus.
Więcej informacji znajdziesz w internecie i łamach Profinews.Wybrany obraz

Również działalność światowej organizacji PI ma wpływ na nasz polski rynek. Od pięciu lat działa organizacja Profibus PNO Polska, która wspiera sieć Profibus i Profinet na naszym rynku. Liczba zrzeszonych firm i uczelni rośnie z każdym rokiem, co jest pozytywnym sygnałem świadczącym o wzroście zainteresowania sieciami przemysłowymi w naszym kraju.

Zachęcamy wszystkich do współpracy.

Wybrany obraz

 
50 milionów - cel Organizacji PROFIBUS na 2012
21.12.2008.
Przykładowy obraz Organizacja międzynarodowa Profibus zapewnia że do roku 2012 roku zostanie zainstalowanych około 50 milionów urządzeń PROFIBUS.

Prognozy te przedstawił Jörg Freitag w listopadzie 2008, na głównej prasowej konferencji odbywającej się na targach SPS/IPC/Drives w Nuremberg. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 
25 milionów węzłów PROFIBUS na świecie
01.11.2008.

Wybrany obrazWg ostatnich wyników, w br. liczba zainstalowanych węzłów PROFIBUS na świecie przekroczyła 25 milionów. Dokładnie jeden rok wcześniej w kwietniu 2007, liczba ta przekroczyła granicę 20 milionów węzłów. Obecnie osiągnieto wzrost ponad 25% i to zaledwie w jednym roku. Aktualne tempo wzrostu to 5 milionów węzłów PROFIBUS rocznie.

Więcej informacji w PROFINEWS 63

 
Meet the Experts 2008 Poland
05.12.2008.

Konferencja Organiazcji Profibus PNO Polska:
„Meet the Experts” – spotkanie z ekspertami

Tematyka „Sieci przemysłowe w instalacjach procesowych – Profibus PA”

W dniu 02.12.2008 odbyła się w Gliwicach konferencja zorganizowana przez Organizację Profibus PNO Polska przy współudziale firm członkowskich poświęcona tematyce sieci przemysłowych w automatyce procesowej, z naciskiem na sieci PROFIBUS PA.
Spotkanie otworzył prezes Organizacji Profibus PNO Polska, który przedstawił bieżącą sytuację i działalność w organizacji w Polsce. Następnie zabrał głos gość z PI International, członek grupy Advisory Board, który przedstawił strukturę organizacji międzynarodowej Profibus International oraz przybliżył działalność grupy Advisory Board odpowiedzialnej za komórkę ds. testów i certyfikacji, określania i specyfikacji profili komunikacyjnych i aplikacyjnych oraz integrację w różnych systemach.

Po oficjalnym wystąpieniu nastąpiła prezentacja nt. sieci Profibus PA poprowadzona przez Wybrany obrazPICC z Gliwic, a następnie poszczególne firmy członkowskie przybliżyły swoje produkty i rozwiązania stosowane w procesach, a w szczególności w sieci PROFIBUS PA.

W konferencji wzięło udział ponad 30 osób z różnych firm.

Materiały z konferencji dostępne są do pobrania zakładce Materiały do pobrania _> Meet the Experts 2008 Poland

 
PROFIsafe
09.12.2008.

Przykładowy obraz Na początku 1998, PI (PROFIBUS & PROFINET International) zrobił wielki krok w automatyce przemysłowej zakładając PROFIsafe. Imponującym dowodem na to jest wzrost zainstalowanych węzłów i systemów PROFIsafe. Do 2007 roku liczba ta osiągnęła 410,000 węzłów PROFIsafe. W 2008 roku , PI spodziewa się wzrostu podstawowych instalacji o około 80%. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 
«« start « poprz. 11 12 13 14 nast. » koniec »»

Pozycje :: 274 - 281 z 281