Aktualności
25.02.2024.
 
Archiwum
PROFINET ACCREDITED
Wybrany obrazFirma INTEX z Gliwic uzyskała akredytację PI Competence Center for PROFINET.
Oznacza to, że obok doradztwa z zakresu sieci PROFIBUS będzie również służyć pomocą użytkownikom sieci PROFINET. Jest to ogromny sukces i wyzwanie.
Szczerze gratulujemy. Więcej informacji na stronach PICC

Osobą kontaktową jest Pan Artur Szymiczek (aszymiczek@intex.com.pl)
 
Nowy prezes PI

Wybrany obrazJoerg Freitag (przewodniczący zarządu PROFIBUS Nutzerorganisation e.V.; Niemcy) został wybrany przewodniczącym PI (PROFIBUS & PROFINET International ) na dwudziestym zebraniu PI odbywającym się w Tokio. Dotychczasowy prezes Mikea Bryanta (dyrektora PTO, PROFIBUS Trade Organization (PTO); USA), który objął to stanowisko w wrześniu 2007 roku został wiceprezesem. Kadencja trwa trzy lata.

Do obowiązków przewodniczącego należy określanie ogólnoświatowej strategii marketingowej PI, a w szczególności koordynowanie międzynarodowych projektów. Joerg Freitag szczególną uwagę przykłada do dalszego rozrostu światowej organizacji PI, głównie koncentrując się na nowo powstałych rynkach. Ścisła sieć ekspertów PROFIBUS i PROFINET w laboratoriach oraz centrach szkoleniowych RPA (Regional PI Association) zagwarantuje dobre wsparcie w rozpowszechnianiu i wdrażaniu naszej technologii - stwierdził nowy prezes. Ponadto będziemy intensyfikowali nasze działania zapatrując się na korzystne perspektywy dla przedsięwzięć biznesowych i znacznego wzrostu gospodarczego na wyłaniających się rynkach”.

Innym celem PI jest wzmocnienie prowadzącej pozycji PROFIBUS na międzynarodowym rynku automatyzacji. Z większą niż 25 miliony liczba urządzeń zainstalowanych PROFIBUS już jest niekwestionowanym liderem rynku w systemach fildbus. PI dąży do powtórzenia tego sukcesu z siecia PROFINET, podstawy dla przemysłowych systemów Ethernet. Liczne międzynarodowe projekty mają efekty w ogólnoświatowej strategii rynkowej. W ten sposób PI rozbudowuje się korzystając z doświadczenia i wiedzy technicznej PROFIBUS.

 
Competence Center

Jako akredytowana jednostka PROFIBUS INTERNATIONAL COMPETENCE CENTER oferujemy wsparcie techniczne we wszystkich aspektach związanych z technologią PROFIBUS i PROFINET: konsultacje, szkolenia, uruchomienie, wykrywanie błędów i audyty instalacji oraz pomoc w opracowywaniu interfejsów. Więcej:
www.intex.com.pl/?p=110

 
III Konferencja Naukowo - Techniczna ELGOR 2008

Przykładowy obrazW dniach 29.09 – 01.10.2008 w Wojanowie k/Jeleniej Góry odbyła się III Konferencja Naukowo – ELGOR 2008 organizowana przez POLTEGOR INSTYTUT pod patronatem firmy Siemens, głównego sponsora i przy współudziale współ-sponsorów, między innymi firmy SIMLOGIC.

Jednym z prezentowanych tematów to rola i znaczenie profili aplikacyjnych PROFIdrive w świetle nowoczesnych rozwiązań przeznaczonych do zastosowania w systemach napędów urządzeń górnictwa odkrywkowego.

Więcej informacji na stronie www.simlogic.pl

 

 
PROFIBUS - ponad 20 mln węzłów

PROFIBUS PRZEKROCZYŁ 20 mln zainstalowanych węzłów.

Popularność sieci PROFIBUS nie maleje, a wręcz przeciwnie bardzo wzrosła.

Do kwietnia 2007 liczba zainstalowanych węzłów osiągnęła ponad 20 mln co stanowi

niekwestionowany rekord wśród sieci polowych na świecie.

Zapewne nowe funkcje i możliwości sieci PROFIBUS przyczyniły się do tego sukcesu.

Warto wspomnieć o rozwoju technologii safety i standardu PROFIsafe oraz duża popularność i rozwój napędów sterowanych poprzez sieć – PROFIdrive.

Więcej informacji w numerze PROFINEWS 56