Aktualności arrow Produkty
20.05.2024.
 
Produkty
Coś więcej niż Switch, PROmesh P10 od Indu-Sol
Przekonaj się jak działa pierwszy na rynku Switch z zaawansowanymi funkcjami diagnostyki okablowania.

Dostęp do wersji demo web interfejsu Switcha PROmesh P10: https://p10demo.indu-sol.com

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego podsumowania najważniejszych informacji na temat Switcha PROmesh P10.

 
Jak działa sieć PROFINET
Na przykładzie ruchu drogowego, w prosty i przejrzysty sposób wyjaśniamy, jak działa oraz jakie są podstawowe założenia sieci PROFINET.

 
Przemiana sieci przemysłowych - Utopia czy konieczność?
Jakie są najnowsze wymaganie względem wydajności aplikacji przemysłowych? Na przykładzie ruchu drogowego wyjaśniamy na czym polega współczesna komunikacja w sieciach przemysłowych.

 
PROmesh P10, dużo więcej niż switch

PROmesh P10, dużo więcej niż switch

Pierwszy na rynku inteligentny, zarządzalny, spełniający dzisiejsze i przyszłe wymagania switch. Inżynierowie Niemieckiej firmy Indu-sol poszli o krok a nawet o dwa kroki dalej.

PROmesh P10 spełnia nowe wytyczne i wymagania względem sieci Profinet w wersji 2.4. Gigabitowe porty oraz gotowość na pracę w sieciach TSN (Time Sensitive Networking). Oznacza to większą przepustowość oraz dostępność z zachowaniem wszelkich restrykcji przemysłowych.

To pierwszy na rynku switch udostępniający funkcję pomiaru oraz analizy warstwy fizycznej okablowania. Jest to alternatywa dla często skomplikowanej i czasochłonnej procedury weryfikacji kabli. Dodatkowo switch również w trakcie pracy (online), ocenia parametry jakościowe przewodu. Jeśli dla danego portu, wartość świadcząca o jakości transmisji będzie zaniżona, wyśle powiadomienie a kabel może zostać wymieniony podczas postoju maszyny.


Switch udostępnia szereg danych diagnostycznych. Nieprzerwany monitoring ważnych parametrów świadczących o stabilności sieci. Kontrola obciążenia oraz błędów w komunikacji dostępna dla każdego portu.


Dzięki pomiarowi prądu upływowego, switch posiada możliwość weryfikacji błędów związanych z EMC. Wbudowana kontrola zasilania zwiększa niezawodność i zapewnia ochronę dla zachowania ciągłości procesu.

Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się tutaj.

 
Nowy moduł DP/PN Coupler firmy Helmholz

Szanowni Państwo,

Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o nową bramkę DP/PN umożliwiającą transfer danych pomiędzy masterem sieci PROFIBUS a urządzeniem IO controller w sieci PROFINET.

Opis urządzenia:

Z nowym modułem DP/PN Coupler firmy Helmholz podłączenie magistrali PROFIBUS do sieci PROFINET jest niezwykle szybkie i proste. Urządzenie umożliwia inteligentną wymianę danych pomiędzy masterem sieci PROFIBUS a IO Controller po stronie sieci PROFINET. Maksymalny rozmiar przesyłanych danych do 244 bajtów obszaru dla wejść oraz 244 bajtów dla wyjść. Coupler DP/PN konfigurowany jest przez plik GSD po stronie sieci oraz plik GSDML po stronie sieci PROFINET. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie konfiguracyjne.

Istotne funkcje:

 • Wymiana do 244 bajtów danych I/O,
 • Redundantne zasilanie,
 • Separacja galwaniczna pomiędzy sieciami,
 • Adres PROFIBUS ustawiany poprzez DIP switch lub programowo,
 • Konfiguracja poprzez pliki GSD/GSDML; nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie,
 • Obsługa Media Redundancy Protocol (MRP) po stronie PROFINET,
 • Detekcja topologii, automatyczna adresacja (LLDP, DCP), alarmy diagnostyczne,
 • Prędkość transmisji PROFIBUS do 12 Mbps
 
Tester sieci PROFIBUS. PB-Q ONE

Szanowni Państwo,

Firma Stercontrol będąca autoryzowanym dystrybutorem firmy Indusol przedstawia tester sieci PROFIBUS. PB-QONE jest uniwersalnym narzędziem pomiarowym i diagnostycznym dla sieci PROFIBUS DP. Został specjalnie zaprojektowany do uruchamiania sieci, analizy sieci w celach prewencyjnych, szybkiej diagnostyki błędów oraz rozwiązywania problemów w sieciach PROFIBUS DP.

Łatwa obsługa i przejrzysta prezentacja oceny pomiarów pozwalają w wiarygodny sposób określić, zarówno parametry fizyczne jak i logiczne sieci.

Tester PROFIBUS PB-QONE prezentuje wynik jakości sygnału na poszczególnych stacjach za pomocą czytelnych słupkowych wskaźników jakości. Urządzenie dokonuje pomiaru napięć w zakresie ±7V. Ocena obejmuje różnice napięcia, stosunek sygnały do szumu (SNR) oraz zakłócenia w sygnale. W efekcie widoczny jest wpływ pojemności, indukcyjności i rezystancji na sygnał.

PB-QONE umożliwia również wykonanie skanu topologii sieci w trybie online. Wyniki tego skanowania są automatycznie łączone w jedną, zwartą topologię, zawierającą również repeater’y.

Dużą zaletą urządzenia jest również brak dodatkowego zasilania. Urządzenie łączy się z laptopem lub PC poprzez port USB, który jednocześnie zapewnia zasilanie urządzenia.

Z analizatorem dostarczane jest bezpłatne oprogramowanie „Indu-Sol Suite”.

Więcej informacji:

https://www.stercontrol.pl/sieci-przemyslowe/profibus/pb-q-one


 
Stercontrol PROmesh P9

Szanowni Państwo,

Firma Stercontrol będąca autoryzowanym dystrybutorem firmy Indusol przedstawia zarządzalny, redundantny switch PROmesh P9.

PROmesh P9 jest pierwszym w pełni profinetowym switchem spełniającym wymagania klasy zgodności B. Integracja switcha PROFINET z systemem automatyki (Step7, TIA Portal) za pomocą narzędzia inżynierskiego umożliwia kompleksową diagnostykę sieci.

W pełni zoptymalizowane styki ekranujące w gniazdach RJ45 oraz monitoring prądu upływu, powodują że seria PROmesh spełnia nie tylko wymagania dotyczące funkcjonalności PROFINET, ale również najwyższe wymagania w zakresie odporności na EMC w środowisku przemysłowym. Dzięki czemu Switch PROmesh P9 może być stosowany w obszarach o dużym obciążeniu elektromagnetycznym. Dodatkowo switch został wyposażony w następujące funkcje: IGMP snooping, VLAN, QoS, SNMP, zarządzanie przepustowością oraz alarmowanie za pośrednictwem poczty e-mail lub wyjścia przekaźnikowego.

Cechy:

logo

- porty sieciowe:

9 x 10/100Base-TX RJ45-Ports

- tryb pracy:

Store und Forward

- zakres pomiaru prądu upływu:

0-10A

- wspierane protokoły:

MRP-Master, MRP-Client, DCP, I&M, DHCP, IGMP, LLDP, PDEV, QoS, RSTP, STP, SMTP, SNMP, SNTP, VLAN

- port lustrzany:

pakiety TX lub TX i RX

- alarmy:

PN-RTA, SNMP, email, relay

- częstotliwość próbkowania 25KHz

- kontrola pasma

- pomiar obciążenia sieci z dokładnością do ms

 
pnGate PA Gateway
pngate

Szanowni Państwo,

Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o bramkę umożliwiającą bezproblemowe podłączenie urządzeń PROFIBUS PA do sieci PROFINET.Opis urządzenia:

Z nową bramką pnGate PA Gateway firmy Softing podłączenie urządzeń PROFIBUS PA do sieci PROFINET jest szybkie i proste. Bramka integrowana jest w narzędziu inżynierskim poprzez plik GSDML.

Istotne funkcje:

 • Bezpośrednia integracja urządzeń PROFIBUS PA w sieci PROFINET
 • Podwójna funkcjonalność jako PROFINET Device oraz PROFIBUS PA Master
 • Obsługa jednego lub dwóch segmentów PROFIBUS PA
 • Integracja w narzędziu inżynierskim poprzez plik GSDML (np. Siemens TIA Portal czy Step 7)
 • Możliwość wykorzystania z DTM
Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/softing/karty-komunikacyjne-i-bramki.html
 
Produkty Stercontrol

Szanowni Państwo,

Firma Stercontrol, która dołączyła w lutym do organizacji PI Polska przedstawia poniżej trzy produkty, które powinny zainteresować inżynierów odpowiedzialnych za instalację, utrzymanie i diagnostykę sieci PROFINET.

PROFINET-INspektor NT to wyjątkowe narzędzie diagnostyczne sieci PROFINET. Dziedziną, w której znajdzie swoje zastosowanie jest automatyka przemysłowa. Urządzenie skanuje parametry takie jak: obciążenie sieci, przepustowość danych, częstotliwość odświeżania oraz przerwy w pakietach itp.

Poprzez wbudowany serwer WWW, stan sieci może być wyświetlany na dowolnym komputerze w każdej przeglądarce internetowej.

Korzyści dzięki PROFINET-INspektor:
 • ułatwiona praca przy diagnozowaniu sieci, dlatego zyskujesz dodatkowy czas, który możesz przeznaczyć na inne zadania,
 • wbudowane funkcje monitorowania i bezpieczeństwa sprawiają, że masz gwarancję ciągłości procesu i sterowania opartego na PROFINET, a co za tym idzie ciągłości produkcji,
 • zyskujesz na bezpieczeństwie, gdyż system automatycznie wykrywa nieautoryzowane próby ingerencji w sieć z zewnątrz (podłączenie nieznanego urządzenia lub programowanie PLC).

Więcej informacji https://www.stercontrol.pl/indu-sol-diagnostyka-analiza-sieci-przemyslowych/system-monitorowania-profinet-inspektor-nt


PROFINET PROlinetest

Znalezione obrazy dla zapytania indu-sol

PROlinetest wspiera Cię podczas rozwiązywania problemów związanych z instalacją sieci PROFINET/Ethernet z miedzianymi przewodami. To narzędzie diagnostyczne dla przeprowadzania fizycznej analizy offline umożliwia użytkownikowi kontrolowanie prawidłowego pakowania par przewodów i izolacji.

Dodatkowo tester ciągłości mierzy całkowitą długość kabla i ułatwia Application example PROFINET Testerrozwiązywanie problemów poprzez precyzyjne lokalizowanie problemów z instalacją.

Zintegrowana i konfigurowalna baza kabli wyświetla wszystkie typowe połączenia np. sieć PROFINET, T568A i T568B. Od teraz już nigdy więcej nie będzie nieznanych kabli i rysunków okablowania.

Więcej informacji https://www.stercontrol.pl/indu-sol-diagnostyka-analiza-sieci-przemyslowych/profinet-prolinetest


PROFINET PNMA II

Adapter pomiarowy PNMA II służy jako punkt dostępowy dla sieci PROFINET i innych sieci przemysłowych opartych na standardzie Ethernet w warunkach produkcyjnych. Można go używać podczas trwania produkcji, bez konieczności jej przerywania.


Zalecana jest trwała instalacja adaptera pomiędzy urządzeniem – sterownik PLC, a pierwszym switchem, ponieważ zazwyczaj większa część komunikatów skupia się w tym połączeniu. Dlatego też w urządzeniu dostępne są dwa gniazda sieciowe.

Błędne sygnały nie zostają odrzucone przez PNMA II, ale przekazywane dalej.

Więcej informacji:

https://www.stercontrol.pl/indu-sol-diagnostyka-analiza-sieci-przemyslowych/punkt-pomiarowy-sieci-profinet-pnma-ii

 
Gateway PROFINET/CANopen
pn-can_gateway_canopen

Szanowni Państwo,

Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o bramkę umożliwiającą bezproblemowe podłączenie urządzeń CAN do sieci PROFINET. Urządzenie opisane zostało w ostatnim numerze PROFINEWS143.

Opis urządzenia:

Z nowym modułem PN/CAN Gateway firmy Helmholz podłączenie urządzeń CANopen do sieci PROFINET jest szybkie i proste. Obecnie moduły występują w wersjach CANopen Master oraz CANopen Layer 2. Moduł CANopen PN/CAN gateway jako pełnowartościowy CANopen Master wspiera zarządzanie siecią, telegramy SYNC, nadzorowanie węzłów w celu monitorowania uczestników komunikacji oraz usług LSS. Po stronie sieci PROFINET moduł działa jako urządzenie PROFINET IO Device z prędkością do 100 Mbps full-duplex, po stronie sieci CAN z prędkością do 1 Mbps. Dane wejść/wyjśc z urządzeń na magistrali CAN są bezpośrednio dostępne po stronie sieci PROFINET oraz w programie PLC.

Istotne funkcje:

· Protokoły CANopen Master lub Layer 2,

· Możliwość podłączenia do 127 urządzeń Slave CANopen,

· Komunikacja SDO, komunikaty alarmowe, monitorowanie uczestników komunikacji,

· Możliwość skonfigurowania do 512 komunikatów CAN (Layer 2) ,

· Protokół SAE J1939 (Layer 2),

· Łatwa konfiguracja poprzez plik GSDML.


Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/helmholtz/gateway-profinet/canopen.html