Aktualności arrow Produkty
27.05.2018.
 
Produkty
Stercontrol PROmesh P9

Szanowni Państwo,

Firma Stercontrol będąca autoryzowanym dystrybutorem firmy Indusol przedstawia zarządzalny, redundantny switch PROmesh P9.

PROmesh P9 jest pierwszym w pełni profinetowym switchem spełniającym wymagania klasy zgodności B. Integracja switcha PROFINET z systemem automatyki (Step7, TIA Portal) za pomocą narzędzia inżynierskiego umożliwia kompleksową diagnostykę sieci.

W pełni zoptymalizowane styki ekranujące w gniazdach RJ45 oraz monitoring prądu upływu, powodują że seria PROmesh spełnia nie tylko wymagania dotyczące funkcjonalności PROFINET, ale również najwyższe wymagania w zakresie odporności na EMC w środowisku przemysłowym. Dzięki czemu Switch PROmesh P9 może być stosowany w obszarach o dużym obciążeniu elektromagnetycznym. Dodatkowo switch został wyposażony w następujące funkcje: IGMP snooping, VLAN, QoS, SNMP, zarządzanie przepustowością oraz alarmowanie za pośrednictwem poczty e-mail lub wyjścia przekaźnikowego.

Cechy:

logo

- porty sieciowe:

9 x 10/100Base-TX RJ45-Ports

- tryb pracy:

Store und Forward

- zakres pomiaru prądu upływu:

0-10A

- wspierane protokoły:

MRP-Master, MRP-Client, DCP, I&M, DHCP, IGMP, LLDP, PDEV, QoS, RSTP, STP, SMTP, SNMP, SNTP, VLAN

- port lustrzany:

pakiety TX lub TX i RX

- alarmy:

PN-RTA, SNMP, email, relay

- częstotliwość próbkowania 25KHz

- kontrola pasma

- pomiar obciążenia sieci z dokładnością do ms

 
pnGate PA Gateway
pngate

Szanowni Państwo,

Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o bramkę umożliwiającą bezproblemowe podłączenie urządzeń PROFIBUS PA do sieci PROFINET.Opis urządzenia:

Z nową bramką pnGate PA Gateway firmy Softing podłączenie urządzeń PROFIBUS PA do sieci PROFINET jest szybkie i proste. Bramka integrowana jest w narzędziu inżynierskim poprzez plik GSDML.

Istotne funkcje:

 • Bezpośrednia integracja urządzeń PROFIBUS PA w sieci PROFINET
 • Podwójna funkcjonalność jako PROFINET Device oraz PROFIBUS PA Master
 • Obsługa jednego lub dwóch segmentów PROFIBUS PA
 • Integracja w narzędziu inżynierskim poprzez plik GSDML (np. Siemens TIA Portal czy Step 7)
 • Możliwość wykorzystania z DTM
Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/softing/karty-komunikacyjne-i-bramki.html
 
Produkty Stercontrol

Szanowni Państwo,

Firma Stercontrol, która dołączyła w lutym do organizacji PI Polska przedstawia poniżej trzy produkty, które powinny zainteresować inżynierów odpowiedzialnych za instalację, utrzymanie i diagnostykę sieci PROFINET.

PROFINET-INspektor NT to wyjątkowe narzędzie diagnostyczne sieci PROFINET. Dziedziną, w której znajdzie swoje zastosowanie jest automatyka przemysłowa. Urządzenie skanuje parametry takie jak: obciążenie sieci, przepustowość danych, częstotliwość odświeżania oraz przerwy w pakietach itp.

Poprzez wbudowany serwer WWW, stan sieci może być wyświetlany na dowolnym komputerze w każdej przeglądarce internetowej.

Korzyści dzięki PROFINET-INspektor:
 • ułatwiona praca przy diagnozowaniu sieci, dlatego zyskujesz dodatkowy czas, który możesz przeznaczyć na inne zadania,
 • wbudowane funkcje monitorowania i bezpieczeństwa sprawiają, że masz gwarancję ciągłości procesu i sterowania opartego na PROFINET, a co za tym idzie ciągłości produkcji,
 • zyskujesz na bezpieczeństwie, gdyż system automatycznie wykrywa nieautoryzowane próby ingerencji w sieć z zewnątrz (podłączenie nieznanego urządzenia lub programowanie PLC).

Więcej informacji https://www.stercontrol.pl/indu-sol-diagnostyka-analiza-sieci-przemyslowych/system-monitorowania-profinet-inspektor-nt


PROFINET PROlinetest

Znalezione obrazy dla zapytania indu-sol

PROlinetest wspiera Cię podczas rozwiązywania problemów związanych z instalacją sieci PROFINET/Ethernet z miedzianymi przewodami. To narzędzie diagnostyczne dla przeprowadzania fizycznej analizy offline umożliwia użytkownikowi kontrolowanie prawidłowego pakowania par przewodów i izolacji.

Dodatkowo tester ciągłości mierzy całkowitą długość kabla i ułatwia Application example PROFINET Testerrozwiązywanie problemów poprzez precyzyjne lokalizowanie problemów z instalacją.

Zintegrowana i konfigurowalna baza kabli wyświetla wszystkie typowe połączenia np. sieć PROFINET, T568A i T568B. Od teraz już nigdy więcej nie będzie nieznanych kabli i rysunków okablowania.

Więcej informacji https://www.stercontrol.pl/indu-sol-diagnostyka-analiza-sieci-przemyslowych/profinet-prolinetest


PROFINET PNMA II

Adapter pomiarowy PNMA II służy jako punkt dostępowy dla sieci PROFINET i innych sieci przemysłowych opartych na standardzie Ethernet w warunkach produkcyjnych. Można go używać podczas trwania produkcji, bez konieczności jej przerywania.


Zalecana jest trwała instalacja adaptera pomiędzy urządzeniem – sterownik PLC, a pierwszym switchem, ponieważ zazwyczaj większa część komunikatów skupia się w tym połączeniu. Dlatego też w urządzeniu dostępne są dwa gniazda sieciowe.

Błędne sygnały nie zostają odrzucone przez PNMA II, ale przekazywane dalej.

Więcej informacji:

https://www.stercontrol.pl/indu-sol-diagnostyka-analiza-sieci-przemyslowych/punkt-pomiarowy-sieci-profinet-pnma-ii

 
Gateway PROFINET/CANopen
pn-can_gateway_canopen

Szanowni Państwo,

Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o bramkę umożliwiającą bezproblemowe podłączenie urządzeń CAN do sieci PROFINET. Urządzenie opisane zostało w ostatnim numerze PROFINEWS143.

Opis urządzenia:

Z nowym modułem PN/CAN Gateway firmy Helmholz podłączenie urządzeń CANopen do sieci PROFINET jest szybkie i proste. Obecnie moduły występują w wersjach CANopen Master oraz CANopen Layer 2. Moduł CANopen PN/CAN gateway jako pełnowartościowy CANopen Master wspiera zarządzanie siecią, telegramy SYNC, nadzorowanie węzłów w celu monitorowania uczestników komunikacji oraz usług LSS. Po stronie sieci PROFINET moduł działa jako urządzenie PROFINET IO Device z prędkością do 100 Mbps full-duplex, po stronie sieci CAN z prędkością do 1 Mbps. Dane wejść/wyjśc z urządzeń na magistrali CAN są bezpośrednio dostępne po stronie sieci PROFINET oraz w programie PLC.

Istotne funkcje:

· Protokoły CANopen Master lub Layer 2,

· Możliwość podłączenia do 127 urządzeń Slave CANopen,

· Komunikacja SDO, komunikaty alarmowe, monitorowanie uczestników komunikacji,

· Możliwość skonfigurowania do 512 komunikatów CAN (Layer 2) ,

· Protokół SAE J1939 (Layer 2),

· Łatwa konfiguracja poprzez plik GSDML.


Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/helmholtz/gateway-profinet/canopen.html

 
Urządzenia TH Link PROFIBUS i TH Link PROFINET
thscope


Firma Encon rozszerzyła swoją ofertę o urządzenia do monitorowania i diagnostyki sieci PROFIBUS i PROFINET firmy Softing.


Opis

Urządzenia TH Link PROFIBUS oraz TH Link PROFINET są użytecznymi urządzeniami wykorzystywanymi do wczesnego wykrywania problemów z siecią PROFIBUS i PROFINET. Poprzez monitorowanie ruchu na magistrali komunikacyjnej wykrywają nawet wczesne niekrytyczne zakłócenia występujące w sieci. Urządzenie automatycznie wysyła alarm w postaci wiadomości e-mail w przypadku potrzeby interwencji służb utrzymania ruchu. Działanie takie pozwala zaplanować strategię okresowych przeglądów, stosownie do aktualnej kondycji sieci komunikacyjnej - pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. W połączeniu z opcjonalnym oprogramowaniem TH SCOPE możliwe jest zebranie informacji o wszystkich sieciach komunikacyjnych w zakładzie.


Istotne funkcje:

Bazując na analizie protokołu urządzenia umożliwiają wykrywanie różnych zdarzeń diagnostycznych oraz uzyskaniu informacji o:

 • nieplanowanym wyłączeniu/załączeniu oraz awariach urządzeń w sieci,
 • błędach oraz komunikatach diagnostycznych zgłaszanych przez urządzenia,
 • zdarzeniach w sieci PROFIBUS typu: powtórzenia, diagnostyka, zerwana komunikacja,
 • obciążeniu sieci,
 • optymalizacji prędkości transmisji,
 • aktualnej topologii w sieci PROFINET.

 

 

 

 


Dostęp do informacji diagnostycznych uzyskuje się poprzez przeglądarkę internetową. Przykład aplikacji opisany został w ostatnim wydaniu PROFINEWS

Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/komunikacja-profibus/softing-informacje-o-dostawcy.html

 
Wielokanałowy wzmacniacz dla sieci PROFIBUS DP FLEXtra multiRepeater

Wielokanałowy wzmacniacz dla sieci PROFIBUS DP FLEXtra multiRepeater

Wielokanałowy wzmacniacz dla sieci PROFIBUS DP montowany na szynie DIN. Wzmacniacz FLEXtra multiRepeater firmy Helmholtz zapewnia regenerację i wzmocnienie sygnału oraz elektryczną izolację pomiędzy segmentami. Urządzenie monitoruje kształt sygnału odfiltrowując zakłócenia typu błędy poziomu, zboczy. Posiada automatyczną detekcję prędkości w zakresie od 9.6 kbps do 12 Mbps. Wzmacniacz FLEXtra multiRepeater oferuje rozbudowę sieci, zwiększenie liczby stacji w sieci, zwiększenie długości sieci, realizację topologii gwiazdy z niezależnymi segmentami. Urządzenie może być stosowane w sieci MPI. Zintegrowane w urządzeniu statusowe diody LED dla każdego segmentu zapewniają przejrzystą informację o aktualnym stanie sieci. W przypadku braku miejsca na instalację klasycznego wzmacniacza oferujemy wzmacniacz kompaktowy w obudowie klasycznego konektora PROFIBUS.

Więcej informacji na stronie oficjalnego dystrybutora: http://www.encon.pl/index.php/komunikacja-profibus/wzmacniacz-profibus-repeater.html

 
PROFIBUS Tester 5 BC-700-PB - nowe funkcjonalności
bc700pb.jpgUrządzenie PROFIBUS Tester 5 firmy Softing jest profesjonalnym narzędziem do diagnostyki i uruchomienia sieci PROFIBUS DP. Obecnie zostało rozbudowane o opcjonalną funkcję diagnostyki sieci PROFIBUS PA. Przy wykorzystaniu dedykowanego adaptera możliwe jest podłączenie testera do sieci PROFIBUS PA oraz analiza sygnału w tym m.in. pomiar napięcia zasilającego DC, pomiar napięcia zmodulowanego sygnału MBP, polaryzacja napięcia, odchylenia prędkości transmisji. Urządzenie zapewnia również pełną analizę protokołu w segmencie sieci PA. Bezpłatne oprogramowanie PROFIBUS Diagnostic Suite umożliwia przeprowadzenie wielu rozbudowanych testów i analiz oraz przygotowanie czytelnego raportu z wynikami pomiarów.

Więcej informacji na stronie:

 
Moduł do sieci Profinet z 16 portami IO-Link
module16

Maksymalna elastyczność dzięki wyświetlaczowi, zintegrowanemu przełącznikowi sieciowemu oraz serwerowi www.

Rodzina masterów IO-Link firmy Balluff powiększyła się o nowy produkt. Nowy moduł Profinet jest pierwszym masterem z 16. portami IO-Link.

W połączeniu z modułami wejść/wyjść z interfejsem IO-Link mamy teraz możliwość przetwarzania do 272 sygnałów w jednym węźle sieci. W porównaniu do dotychczasowych rozwiązań pozwala nam to na jeszcze większe oszczędności w przeliczeniu na wejście cyfrowe. Z nowym masterem IO-Link możemy w pełni wykorzystać możliwości sieci Profinet aż do poziomu czujników i elementów wykonawczych w niespotykanym dotychczas zakresie.

Podobnie jak  aktualnie oferowane moduły do sieci PROFINET firmy Balluff, 16. portowy master posiada wbudowany wyświetlacz oraz  zintegrowany przełącznik sieciowy, który pozwala na budowę liniowej struktury sieci PROFINET. Pełna diagnostyka modułu wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami dostępna jest w czasie rzeczywistym z poziomu wbudowanego serwera www. Do jego obsługi potrzebujemy tylko standardowej przeglądarki internetowej.

 
PROFIBUS Monitor BC-502-PB i PROFINET Monitor BC-502-PN
bc502pnUrządzenia PROFIBUS Monitor BC-502-PB oraz PROFINET Monitor BC-502-PN są użytecznymi narzędziami wykorzystywanymi do wczesnego wykrywania problemów z siecią PROFIBUS i PROFINET. Poprzez monitorowanie ruchu na magistrali komunikacyjnej wykrywają nawet wczesne niekrytyczne zakłócenia występujące w sieci. Urządzenie automatycznie wysyła alarm w przypadku potrzeby interwencji służb utrzymania ruchu. Działanie takie pozwala zaplanować strategię okresowych przeglądów, stosownie do aktualnej kondycji sieci komunikacyjnej - pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze.


Istotne funkcje:

Bazując na analizie protokołu urządzenia umożliwiają wykrywanie m.in. następujących zdarzeń:

• nieplanowane wyłączenia/załączenia oraz awarie urządzeń w sieci,
• błędy oraz informacje diagnostyczne zgłaszane przez urządzenia,
• błędy ramek komunikacyjnych,
• obciążenie sieci,
• odchylenia czasu cyklu sieci,
• powtórzenia transmisji
• powtórzone nawiązywanie połączeń.

Dostęp do informacji diagnostycznych uzyskuje się poprzez przeglądarkę internetową.

bc502pnweb1

Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/komunikacja-profibus/komponenty-i-analiza-profibus.html
 
Profesjonalny tester sieci PROFIBUS Tester 5 / BC-700-PB z interfejsem USB
PROFIBUS Tester 5 to nowoczesne urządzenie diagnostyczne integrujące w sobie funkcjonalność testera okablowania i warstwy fizycznej sieci Profibus oraz analizatora protokołu. Tester posiada możliwość przeprowadzenia testu okablowania bez udziału komputera i przedstawienia wyniku w opisowej formie np. zwarcie linii A do ekranu na 45 m. Wyniki pomiarów mogą zostać zapisane w pamięci urządzenia w celu późniejszej analizy na komputerze PC. Zaawansowane funkcje typu rozbudowany oscyloskop umożliwiający rejestrację przebiegów na linii A oraz linii B jak również przebiegu różnicowego B-A czy też analizator protokołu zapewniają szybką i precyzyjną diagnostykę sieci PROFIBUS.


Istotne funkcje:

PROFIBUS Tester 5 jest uniwersalnym narzędziem wykorzystywanym do:
    • Uruchamiania sieci PROFIBUS DP, testu okablowania, pomiaru jakości sygnału i zakłóceń
    • Rozwiązywania problemów z siecią, diagnostyki oraz wykrywania błędów,
    • Okresowej analizy sieci w celach prewencyjnych,
    • Przygotowania dokumentacji w postaci przejrzystych raportów
    • Optymalizacji sieci poprzez ocenę jakości warstwy elektrycznej oraz warstwy komunikacji

Więcej informacji na stronie: http://www.encon.pl/index.php/komunikacja-profibus/profibus-tester-5-bc-700-pb/pb-t5.html

 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 30