Aktualności arrow Szkolenia arrow INTEX: Szkolenie DIAGNOSTYKA SIECI PROFIBUS DP
17.02.2020.
 
INTEX: Szkolenie DIAGNOSTYKA SIECI PROFIBUS DP
INTEX Centrum Szkoleniowe Systemów Automatyki
zaprasza na szkolenie
DIAGNOSTYKA SIECI PROFIBUS DP

Szkolenie przeznaczone jest w szczególności dla służb utrzymania ruchu i serwisantów instalacji. Uczestnicy szkolenia będą potrafili lokalizować problemy na poziomie okablowania i protokołu przy pomocy dedykowanych narzędzi diagnostycznych oraz oceniać stabilność funkcjonowania sieci PROFIBUS DP.

Czas trwania: 19 godz. / 3 dni

Miejsce szkolenia: INTEX Centrum Szkoleniowe Systemów Automatyki
44-100 Gliwice, ul. Wincentego Pola 16

Szkolenia diagnostyczne PROFIBUS od ekspertów
INTEX jest jedyną akredytowaną jednostką PROFIBUS&PROFINET INTERNATIONAL Competence i Training Center w Polsce. Nasi trenerzy posiadają wieloletnie doświadczenie serwisowe i na co dzień świadczą usługi w zakresie wykrywania i usuwania usterek oraz audytów instalacji sieciowych PROFIBUS.

Bogato wyposażone stanowiska
Szkolenie z gwarancją maksymalnie dwuosobowych stanowisk szkoleniowych. Uczestnicy mają dostęp do stanowisk pracy wyposażonych w jednostki DP Master oraz Slave różnych producentów. Do dyspozycji kursantów są również różne narzędzia diagnostyczne (BT200, NetTEST II, ProfiTrace, Diagnostic Repeater). Wiedza zdobyta w trakcie szkolenia jest niezależna od zastosowanego sprzętu.

Obszerna dokumentacja szkoleniowa i materiały dodatkowe
Doskonale przedstawia i systematyzuje omawiane na szkoleniach zagadnienia, ułatwiając ich zrozumienie i zastosowanie, stając się często kompendium podczas codziennej pracy. Dodatkowo uczestnik może bezpiecznie i wygodnie pobrać ze strony www.intex.com.pl projekty stworzone podczas szkolenia, a także zapoznać się z licznymi publikacjami i innymi materiałami źródłowymi autorstwa naszych ekspertów.

Trenerzy
Szkolenia prowadzone przez mgr inż. Marka Jusczyka są wyrazem jego solidnej wiedzy oraz licznych doświadczeń zdobytych w tworzeniu i uruchamianiu systemów sterowania opartych na sterownikach SIMATIC w przemyśle samochodowym oraz ceramicznym.

Mgr inż. Marek Jusczyk od kilku lat specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z siecią PROFIBUS oraz techniką napędową. Często wspiera naszych klientów wykonując kompleksowe audyty instalacji PROFIBUS.Zakres szkolenia:
  • Zasada działania, podstawowe parametry, elementy infrastruktury i aspekty instalacyjne sieci PROFIBUS DP
  • Typowe błędy instalacyjne występujące w sieci PROFIBUS DP
  • Ocena wizualna sieci
  • Diagnostyka sieci na poziomie warstwy fizycznej przy pomocy dedykowanych narzędzi
  • Zasada działania protokołu PROFIBUS DP: inicjalizacja komunikacji Master-Slave, komunikacja cykliczna oraz acykliczna, współpraca pomiędzy wieloma stacjami Master
  • Konfiguracja i uruchomienie sieci PROFIBUS DP
  • Informacje diagnostyczne dostępne w stacji DP-Slave (diagnostyka stacji, urządzenia, modułu, kanału)
  • Diagnostyka sieci na poziomie protokołu przy pomocy analizatora sieci: analiza stanu sieci, ruchu pomiędzy stacjami oraz wyciąganie wniosków na podstawie dostępnych informacji statystycznych


Więcej informacji na stronie:
http://www.intex.com.pl/szkolenie/profibus/dp-diagnostyka.html
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »