22.03.2019.
 
Najnowsze dane dotycze ilości węzłów
nodes 2014
Kilka dni temu PI opublikowało oficjalne dane dotyczące ilości zainstalowanych węzłów na koniec 2014 roku, zbiegło się to z 25-tą rocznicą istnienia organizacji. Na koniec poprzedniego roku było to odpowiednio 10 milionów zainstalowanych urządzeń PROFINET oraz 51 milionów urządzeń PROFIBUS. Dane potwierdzają pozycję lidera na rynku automatyki przemysłowej.

Ilość węzłów PROFINET jest zbieżna z prognozami ARC dotyczącymi trendów na rynku systemów opartych na standard Ethernet. Według tych prognoz wzrost PROFINET będzie większy niż wzrost konkurencyjnych sieci oraz ogół rynku Industrial Ethernet.

Jeśli chodzi o PROFIBUS, to chociaż standard ten jest obecny na rynku już dosyć długo, to w ciągu ostatniego roku zostało zainstalowanych 3,6 miliona nowych urządzeń. To pokazuje, że zaufanie użytkowników do sieci PROFIBUS jest wysokie jak nigdy przedtem.

Także w automatyce procesowej reprezentowanej przez urządzenia PROFIBUS PA zanotowano rekordowy wzrost - 9 milionów urządzeń.

Kolejny rekord został ustanowiony przez sektor PROFIsafe - w 2014 roku zostało zainstalowanych ponad 1 milion nowych urządzeń, co razem daje sumę ok. 4 milionów węzłów.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »