21.04.2021.
 
Nowe dokumenty na stronie PI International
Szanowni Państwo,

Organizacja PI International udostępniła kilka dokumentów dotyczących standardu PROFINET. Poniżej prezentujemy pokrótce przygotowane dokumenty:

- Isochronous Mode - Dokument opisuje aplikacje pracujące w trybie izochronicznym. W dokumentacji PROFINET ten tryb pracy jest nazywany komunikacją RT klasy 3. Dokument zwraca uwagę na główne problemy pojawiające się podczas pracy w trybie izochronicznym.
Dokument jest kierowany do deweloperów urządzeń i kontrolerów wpierających tryb izochroniczny. Poradnik zawiera także informacje dla integratorów, inżynierów zajmujących się rozwojem systemów, gdzie szczególną uwagę poświęca się synchronizacji czasowej oraz innym parametrom, których poprawne ustawienie jest warunkiem operacji izochronicznych.

- Diagnosis for PROFINET IO - Poradniki opisuje sposób korzystania z diagnostyki PROFINET. Diagnostyka umożliwia obsługę urządzeń w sposób pozwalający na unikanie zakłóceń podczas pracy obiektu. Opiekun potrzebuje szybkiej identyfikacji źródła zakłóceń, jego nasilenia, rodzaju, a także sposobu na rozwiązanie problemu.
Dokument jest kierowany do deweloperów urządzeń PROFINET, PLC, deweloperów aplikacji oraz systemów inżynierskich, HMI, serwerów webowych i stacji serwisowych.

- Topology Engineering and Discovery - Dokument opisuje wspólny poziom funkcji obsługiwanych przez poszczególne węzły sieci, aby w ten sposób wykryć topologię sieci i przekazać informację o niej do urządzeń, lub narzędzi jeśli jest to wymagane.
Poradnik jest kierowany głównie do dwóch grup odbiorców. Deweloperzy węzłów muszą posiadać wiedzę na temat jaki rodzaj informacji jest wymagany przez urządzenie. Deweloperzy urządzeń diagnostycznych i inżynierskich muszą wiedzieć w jaki sposób uzyskać informację o topologii sieci.

- PROFINET IRT Engineering - Poradnik został napisany, aby pomóc inżynierom w lepszym zrozumieniu zasad działania komunikacji RTC3 oraz wszystkich istotnych aspektów związanych z planowaniem komunikacji RTC3. Informacje zawarte w poradniku pochodzą ze specyfikacji PROFINET IO, a także z praktycznych doświadczeń członków grupy roboczej PROFINET IO.
Poradnik jest przeznaczony dla osób posiadających już podstawową wiedzę na temat technologii PROFINET IO, a także sieci elektrycznych i komputerowych.

Dokumenty są dostępne do ściągnięcia z międzynarodowej strony organizacji. Zachęcamy do zapoznania się treścią poradników.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »