22.03.2019.
 
ZPUA w PI Polska
Szanowni Państwo,

W styczniu 2018 do grona członków organizacji PI Polska dołączył Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o.

Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. powstał w 2004 roku. Od początku działalności firma koncentruje się na konstruowaniu i produkcji siłowników elektrycznych sterowniczych oraz regulacyjnych przeznaczonych do napędu elementów wykonawczych w układach automatyki przemysłowej. W wyniku zatrudnienia kadry inżynieryjno-technicznej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstrukcji i produkcji siłowników elektrycznych, gwarantuje produkty o wysokiej jakości. Od 2005 roku spółka posiada wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością spełniający wymagania Normy ISO 9001.
Współpraca z Zakładem Automatyki Przemysłowej INTEC Sp. z o.o. zaowocowała produkcją najnowocześniejszych w kraju siłowników regulacyjnych inteligentnych typu XI. INTEC jest współproducentem w zakresie sterowników i elektroniki montowanej w siłownikach. Kolejnymi produktami, zdobywającymi uznanie klientów są siłowniki sterownicze standardowe XS oraz siłowniki sterownicze typu X-MATIK. W oparciu o wiedzę i doświadczenie pracowników ZPUA dobiera siłowniki do różnych elementów wykonawczych. Wraz z siłownikami oferuje klientom elementy zabudowy siłowników, to jest konstrukcje nośne i wsporcze, adaptację części przyłączeniowych do istniejącej armatury oraz wizualizację zabudowy (dokumentacja w 3D).
W latach 2007÷2008 został ZPUA zaprojektował oraz wyprodukował typoszereg siłowników elektrycznych przeznaczonych do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Typoszereg siłowników X… Ex został poddany badaniom i testom w Jednostce Certyfikującej KD "Barbara", uzyskał Certyfikat Badania Typu WE KDB 08ATEX290X. Projekt ten był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz Budżetowych Państwa.
Prace prowadzone przez Dział Rozwoju i Kontroli Jakości wspólnie z firmą INTEC nad unowocześnieniem konstrukcji, wzrostem niezawodności i funkcjonalności doprowadziły w 2010 roku do opracowania i wdrożenia do produkcji siłowników regulacyjnych inteligentnych drugiej generacji typu 2XI.
W wyniku realizacji Umowy o Dofinansowanie Projektu „Rozwój przedsiębiorstwa Zakład Produkcji Urządzeń Sp. z o.o. poprzez utworzenie dwóch nowych stanowisk badawczych w Dziale B+R”, w firmie zaprojektowano i wykonano prototypy siłowników wahliwych XW o zwartej konstrukcji nowego typoszeregu siłowników XW oraz siłownika obrotowego XOf na moment znamionowy 2000 Nm. Siłownik Obrotowy XOf uzupełni typoszereg siłowników X w wykonaniu jako siłownik obrotowy sterowniczy XSf oraz jako siłownik obrotowy sterowniczy XSMf ze sterownikiem i stacyjką sterowania lokalnego.
Wysoka jakość siłowników, profesjonalne działanie pracowników oraz indywidualne podejście do potrzeb klienta przekładają się na wzrost zainteresowania i uznania dla firmy.

Więcej informacji na temat Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki można znaleźć na stronie internetowej firmy: www.zpua.com.pl.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »