20.05.2024.
 
Strona internetowa Przemysł 4.0
Szanowni Państwo,

Dzięki Przemysłowi 4.0 i rewolucji cyfrowej, w automatyce przemysłowej dostępny jest cały zestaw danych, ale na dzień dzisiejszy 90% z nich nie jest wykorzystywana.

- Dlaczego tak jest i jak można to zmienić?
- Jaka jest rola PROFINET, OPC UA czy TSN w tej transformacji?
- Który sposób komunikacji przemysłowej jest w tej chwili najbardziej przyszłościowy?
- I w jaki sposób dane mogą zostać przekształcone w ustrukturyzowane i przydatne informacje?

Konieczne jest, abyśmy rozumieli i współdecydowali o całym zakresie tematów z dziedziny komunikacji przemysłowej. Komunikacja między czujnikiem a chmurą jest możliwa dziś dzięki IO-Link, jako szeroko rozpowszechnionemu protokołowi poziomu czujnika i PROFINET jako szkieletowi przemysłowego ethernetu. Wykorzystując dodatkowo OPC UA jako interfejs do aplikacji IT, jesteśmy w stanie wykorzystać wiele standardów komunikacji przemysłowej do wymiany danych.

Kiedy projekt Przemysł 4.0 został rozpoczęty z udziałem wielu wyspecjalizowanych firm, wiele rzeczy stało się jasnych. Z jednej strony PI musiało zająć się całym spektrum technologii komunikacji przemysłowej, z drugiej terminowe wdrożenie mogło nastąpić tylko w oparciu o systemy oparte na istniejących technologiach. Ze względu na samą wielkość tego spektrum, można tego dokonać jedynie w ścisłej współpracy z innymi organizacjami.

Poczyniono już duże postępy, a kolejne informacje na temat wykorzystania PROFINET w aplikacjach Przemysłu 4.0. pojawią się wkrótce. PI wyznaczyło sobie cel, aby Przemysł 4.0 stał się rzeczywistością i był łatwy w użyciu w praktyce.

Organizacja PI International stworzyła dedykowaną stronę internetową na temat Przemysłu 4.0.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »