Aktualności arrow Materiały do pobrania
23.09.2021.
 

Szczegóły dokumentu

Szczegóły Warsztat IO-Link 2012
PropertyValue
NazwaWarsztat IO-Link 2012
Opis
W imieniu stowarzyszenia Profibus PNO Polska przy współpracy z firmami INTEX, SIEMENS, ifm electronic oraz PEPPERL+FUCHS, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy dotyczący nowoczesnego standardu komunikacyjnego dla inteligentnych czujników i elementów wykonawczych – IO-Link.

IO-Link umożliwia zaawansowaną diagnostykę i komunikację z systemami sterowania, przy zredukowanych kosztach okablowania, parametryzacji oraz serwisowania.

Szczególnie istotną cechą IO-Link jest możliwość zdalnego parametryzowania urządzeń pomiarowych i wykonawczych, co ułatwia szybką wymianę tych urządzeń oraz umożliwia zmianę konfiguracji podczas pracy systemu. Z tego powodu IO-Link jest stosowany w rosnącej liczbie aplikacji i popierany przez coraz większą ilość producentów, co w konsekwencji powoduje wzrost liczby dostępnych urządzeń zgodnych z tym standardem.

IO-Link jest otwartym standardem, zdefiniowanym, rozwijanym i promowanym przez konsorcjum IO-Link (http://www.io-link.com), które obecnie skupia ok. 50 renomowanych producentów urządzeń automatyki i wchodzi w skład organizacji PROFIBUS&PROFINET INTERNATIONAL.

Celem warsztatu jest dostarczenie użytkownikom oraz integratorom systemów automatyki technicznych podstaw, przedstawienie produktów i rozwiązań oraz przykładowych aplikacji z zastosowaniem technologii IO-Link.
Nazwa plikuWarsztat_IO-Link_2012.pdf
Rozmiar301.83 KB
Typpdf (Typ Mime : application/pdf)
DodałKonrad
Dodany: 18.09.2012 20:00
UprawnieniKażdy
Dysponent
Odsłony3798 Odsłony
Zmieniony 24.04.2014 20:37
Strona projektu