Aktualności arrow Aktualności
23.08.2019.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Najnowsze dane dotycze ilości węzłów
22.03.2015.
nodes 2014
Kilka dni temu PI opublikowało oficjalne dane dotyczące ilości zainstalowanych węzłów na koniec 2014 roku, zbiegło się to z 25-tą rocznicą istnienia organizacji. Na koniec poprzedniego roku było to odpowiednio 10 milionów zainstalowanych urządzeń PROFINET oraz 51 milionów urządzeń PROFIBUS. Dane potwierdzają pozycję lidera na rynku automatyki przemysłowej.

Ilość węzłów PROFINET jest zbieżna z prognozami ARC dotyczącymi trendów na rynku systemów opartych na standard Ethernet. Według tych prognoz wzrost PROFINET będzie większy niż wzrost konkurencyjnych sieci oraz ogół rynku Industrial Ethernet.

Jeśli chodzi o PROFIBUS, to chociaż standard ten jest obecny na rynku już dosyć długo, to w ciągu ostatniego roku zostało zainstalowanych 3,6 miliona nowych urządzeń. To pokazuje, że zaufanie użytkowników do sieci PROFIBUS jest wysokie jak nigdy przedtem.

Także w automatyce procesowej reprezentowanej przez urządzenia PROFIBUS PA zanotowano rekordowy wzrost - 9 milionów urządzeń.

Kolejny rekord został ustanowiony przez sektor PROFIsafe - w 2014 roku zostało zainstalowanych ponad 1 milion nowych urządzeń, co razem daje sumę ok. 4 milionów węzłów.
 
Profinews126
15.03.2015.
Spójrzmy w jaki sposób protokoły z otwartym dostępem do danych, takie jak Profinet mogą zostać wykorzystane, by móc dostarczać dane przy wdrożeniach projektów typu Internet of Things (IoT).

Technologie wykorzystywane przez Industrial Internet of Things (IIoT) istnieją od wielu lat. Na potwierdzenie tej tezy można wymienić trzy terminy często padające w dyskusjach na temat IIoT:

- zdalny dostęp
- komunikacja machine-to-machine
- chmura.

Wszystkie te technologie istnieją od dawna i są wykorzystywane w pracy przez wielu użytkowników. To co się zmienia, to fakt, że koncepcja IIoT prowadzi automatykę przemysłową w kierunku większej wielozadaniowości produktów. A to z kolei oznacza, że nadszedł czas, by stworzyć standardy opisujące te technologie oraz ich zastosowania.

Tam gdzie istnieją normy, rozwija się innowacja, powstają przełomowe technologie, a rzeczy stają stają się tańsze, bardziej inteligentne i prostsze w użyciu. Protokoły objęte normą pozwolą nawet mniejszym producentom urządzeń zobaczyć korzyści płynące z IIoT. Kluczową rzeczą, którą trzeba zrozumieć, to zdać sobie sprawę, że w IIoT nie chodzi o same produkty, ale o dane.

Doskonałym przykładem może być to, co dzieje sie z sieciami przemysłowymi. Starsze sieci są szybkie, wydajne, niezawodne i powszechnie przyjęte. Istnieje jednak tendencja wzrostowa na rynku do migracji z sieci przemysłowych w kierunku sieci Industrial Ethernet. Powód tego ruchu jest jasny: dostęp do danych.

Najnowszy numer PROFINEWS wraca do tematu Industrial Internet of Things, porusza także temat bezpiecznych sieci przemysłowych, aplikacji opartych na profilach sieci, a ponadto zawiera kilka innych, ciekawych artykułów związanych z sieciami przemysłowymi.

Zapraszamy do lektury PROFINEWS126.
 
Monitory sieci PROFIBUS BC-502-PB i PROFINET BC-502-PN
09.03.2015.
bc502pnFirma Encon wprowadza do swojej oferty nowe monitory sieci przemysłowych. Urządzenia PROFIBUS Monitor BC-502-PB oraz PROFINET Monitor BC-502-PN są użytecznymi narzędziami wykorzystywanymi do wczesnego wykrywania problemów z siecią PROFIBUS i PROFINET. Poprzez monitorowanie ruchu na magistrali komunikacyjnej wykrywają nawet wczesne niekrytyczne zakłócenia występujące w sieci. Urządzenie automatycznie wysyła alarm w przypadku potrzeby interwencji służb utrzymania ruchu. Działanie takie pozwala zaplanować strategię okresowych przeglądów, stosownie do aktualnej kondycji sieci komunikacyjnej - pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze.

Więcej na ten temat można przeczytać w dziale produkty lub bezpośrednio na stronach Encon.
 
Elektrometal SA w organizacji PI Polska
01.03.2015.
Szanowni Państwo,

Pod koniec lutego organizację PI Polska zasiliła firma Elektrometal SA z Cieszyna. Elektometal SA działa na rynku już ponad 65 lat głównie w sektorze górniczym i gazowniczym, a doświadczenia zbierał głównie przy konstrukcji i produkcji urządzeń przeznaczonych do pracy w trudnych i niebezpiecznych dla ludzi warunkach środowiskowych. Firma ma dominującą pozycję na rynku i wielu stałych klientów zadowolonych z jakości dostarczanych produktów.

Więcej informacji na temat profilu działalności firmy można dowiedzieć się ze strony internetowej: www.elektrometal.eu.
 
Profinews125
14.02.2015.
Roboty przemysłowe są coraz częściej wykorzystywane do zadań, które wcześniej były zarezerwowane dla obrabiarek i innych specjalistycznych maszyn. Z tego powodu użytkownicy domagają się coraz większej integracji systemów opartych na robotach z systemami, funkcjami oraz technologiami komunikacyjnymi. Można to osiągnąć za pomocą PROFINET.

Im częściej roboty stają się komponentami większych maszyn, tym bardziej będą musiały być dostosowane, wraz z systemami kontroli i obsługi, do koncepcji urządzenia i być w pełni zintegrowane z tą koncepcją. Integratorzy systemów unikają dodatkowej pracy związanej z tego typu adaptacją. Z drugiej strony użytkownicy końcowi nie chcą mieć do czynienia z dwoma różnymi systemami, jednego dla maszyny, drugiego dla robota. Rozwiązaniem byłaby integracja robota, lub robotów i związanego z nimi systemu sterowania w maszynie, jako samodzielnego podsystemu, wykorzystującego znajomy operatorowi interfejs maszyny, ale zawierający jego wszystkie dostępne funkcjonalności. Celem jest stanie się niewidocznym z punktu widzenia operatora. Im bardziej spójna i łatwa będzie integracja tego typu, tym większy będzie udział robotów w rynku budowy maszyn.

Więcej na temat integracji robotów z systemami przemysłowymi znajdziecie Państwo w najnowszym numerze PROFINEWS125
 
Profinews124
24.01.2015.
Czy wiecie, że każde urządzenie IO-Link jest dostarczane z obowiązkowym plikiem opisującym jego właściwości?
IO-Link posiada wiele ulepszonych funkcjonalności w porównaniu do zwykłych czujników, czy siłowników. Urządzenia IO-Link mogą być bezbłędnie identyfikowane i w wygodny sposób parametryzowane, wspierają także funkcje diagnostyczne, co daje zupełnie nowe możliwości i potencjał jeśli chodzi o dostępność, a także utrzymanie ruchu.
W celu łatwego wykorzystania tych funkcjonalności na całym świecie, niezależnie od systemu automatyki do którego podłączone jest urządzenie, został opracowany standard plików opisujących urządzenie IODD (IO Device Description). IODD jest oparty na szeroko używanej w zastosowaniach internetowych technologii XML, co ułatwia stosowanie go w różnych środowiskach systemowych, a także zapewnia jego akceptację wśród użytkowników. Plik IODD opisuje wszystkie właściwości urządzenia IO-Link, nie tylko właściwości komunikacyjne, ale zawiera także tekstowe opisy wszystkich parametrów, komunikatów błędów oraz komunikatów diagnostycznych. Teksty mogą być zapisywane w kilku językach, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie do globalnego wykorzystywania IO=Link.
Prawdopodobnie najważniejszą informacją na temat IODD jest to, że jest ono obowiązkowe. IODD istnieje dla każdego urządzenia IO-Link. Jest to wymóg stawiany producentowi, który wszyscy dostawcy urządzeń IO-Link zobowiązali się zapewnić. Urządzenie IO-Link bez IODD nie jest urządzeniem IO-Link!


Standard PROFINET jest coraz częściej stosowany w sterowaniu napędów. Producenci napędów szukają efektywnego sposobu na obniżenie kosztów i skrócenia czasu implementacji PROFINET w produkowanych urządzeniach. Jeden ze szwajcarskich producentów znalazł właśnie sposób pozwalający na szybką implementację PROFINET do napędu liniowego, razem z profilem PROFIdrive.
Cały artykuł na ten temat można przeczytać tutaj.

Więcej wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET znajdziecie Państwo w najnowszym numerze PROFINEWS124.
 
"PROFINET Technology and Application - System Description" - aktualizacja
24.01.2015.
Kilka dni temu został udostępniona aktualizacja opisu systemu PROFINET. Poza formatowaniem grafiki uaktualnione zostały informacje na temat wszystkich bieżących tematów oraz zmian dotyczących technologii PROFINET.

Broszurę w formacie pdf można pobrać tutaj.
 
Aktualizacja dokumentów z wytycznymi dla sieci PROFINET
24.01.2015.
Organizacja PI International przygotowała aktualizację dokumentów ze wskazówkami dotyczącymi planowania instalacji i uruchamiania sieci PROFINET. Wskazówki są wykorzystywane w codziennej pracy przez wielu użytkowników końcowych, jak i inżynierów zajmujących się budową maszyn. Eksperci z grupy użytkowników końcowych, w szczególności z branży motoryzacyjnej aktywnie uczestniczyli w rozwoju tych dokumentów od samego początku.

Teraz wytyczne zostały rozszerzone w niektórych punktach także o doświadczenia przekazane przez dostawców zajmujących się testami akceptacyjnymi. W związku z tym nowe wydanie podręcznika zawiera szczegółową listę łatwych do spełnienia kryteriów wykorzystywanych podczas testów akceptacyjnych sieci PROFINET.

Nowy dokument jest dostępny w języku angielskim i niemieckim. Można go bezpłatnie pobrać z międzynarodowej strony organizacji www.profibus.com.

Dodatkowo notatkę prasową na ten temat wraz z bezpośrednim linkiem można znaleźć tutaj.
 
Profinews123
22.12.2014.
Szanowni Państwo,

Najnowszy numer Profinews zawiera raport z targów SPS/IPC Drives ilustrowany zdjęciami ze stoiska PI oraz filmami przedstawiającymi przygotowaną ściankę PROFINET i maszynę robiącą samoloty z kartki papieru. Na końcu raportu można znaleźć zebrane dane dotyczące zarówno stanowiska PI, jak i całych targów: liczbę wystawców, liczbę gości, ilość pokazanych urządzeń PROFIBUS/PROFINET/IO-Link/PROFIsafe, itp.
Ponadto w numerze znalazły się spostrzeżenia Karstena Schneidera, szefa PI na temat targów, informacje na temat technologii FDI wykorzystywanej przez PI, informacje o szkoleniach i kursach, a także o nowych produktach.

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru PROFINEWS123.
 
PROFIBUS Tester 5
12.01.2015.
Szanowni Państwo,

Firma Encon wprowadziła do swojej oferty PROFIBUS Tester 5 - uniwersalny przyrząd pozwalający w profesjonalny sposób diagnozować sieć PROFIBUS, poczynając od testów okablowania i pomiaru sygnału, do analizy protokołu i topologii sieci.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem urządzenia w zakładce Produkty.
 
Profinews122
24.11.2014.
Szanowni Państwo,

Jutro rozpoczynają się targi SPS/IPC/Drives w Norymberdze. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych pokazów będzie nowy model produkcyjny w sposób klarowny pokazujący różne technologie. Model został zaprojektowany i zbudowany we współpracy z Politechniką z Darmstadt i obejmuje produkty PROFINET dostarczone przez wielu różnych dostawców, np. napędy PROFINET pochodzące do wielu producentów. Ponadto model prezentuje profile PROFIdrive, PROFIsafe i PROFIenergy.

Model będzie pokazywał w jaki sposób PROFINET może posłużyć jako baza do zbudowania maszyny - przedstawiając przy tym wszystkie korzyści płynące z wyboru PROFINET. Aplikacja pokazuje jak różne elementy pochodzące od różnych dostawców tworzą jedną całość.

Przesłanie dla producentów maszyn jest jasne: "PROFIBUS i PROFINET - dobra decyzja!".

Przedstawiony model zaprezentuje całą gamę produktów PROFINET, rozwiązań, oraz aplikacji z naciskiem na implementację PROFINET przez konstruktorów maszyn.


Firma Advanced Integration Technology, dostawca automatyki lotniczej połączył w jednej sieci PROFINET technologie Safety PLC, Motion Control, a także bezpieczne i zwykłe wyspy I/O, aby w ten sposób otrzymać bardziej efektywną automatykę. Jako główny wykonawca Boeinga 787 Dreamliner, AIT ponosił całą odpowiedzialność za końcowy montaż i funkcjonalność samolotu w połączeniu z dostarczeniem w pełni zautomatyzowanego systemu pozycjonowania i łączenia.
Cały artykuł na temat linii produkcyjnej Boeinga 787 zrealizowanej z pomocą siec PROFINET można przeczytać tutaj: Boeing_787.

Więcej wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS122.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 106 - 126 z 243