Aktualności arrow Aktualności
17.10.2018.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Odwiedza nas 1 gość
Kanał RSS
Aktualności
SPS/IPC/Drives 2013
10.11.2013.
Zapraszamy Państwa na tegoroczną edycję targów SPS/IPC/Drives w Norymberdze. Targi odbędą się w dniach 26-28 listopada. Stanowisko PI International przedstawi instalację złożoną z blisko 100 urządzeń dostarczonych przez współwystawców, a także mniejsze aplikacje pokazujące współdziałanie różnych technologii oraz profili.

Przygotowana została także 11-metrowa sieć ukazująca przegląd dostępnych urządzeń PROFINET. Sieć złożona będzie zarówno z nowych jak i będących już na rynku produktów: kontrolerów, urządzeń, napędów, urządzeń klasy Safety, komponentów sieci, bram. Użytkownicy będą mogli wybrać spośród dużego portfolio optymalną kombinację urządzeń odpowiednią do ich własnych sieci.

Jedna z pozostałych prezentacji, zawierająca produkty różnych producentów będzie pokazywała, że PROFINET jest czymś więcej niż tylko szybkim medium komunikacyjnym. Ta prezentacja będzie zawierała prawdziwe przykłady ilustrujące w jaki sposób tematy diagnostyki, zarządzania energią i bezpieczeństwa mogą być łatwiej i szybciej uruchamiane, a także efektywniej wykorzystywane w obiektach przemysłowych.

Ponadto przygotowane będą sieci demonstracyjne oparte o technologie PROFIdrive i IO-Link.

Przypominamy, że także podczas tegorocznych targów będzie miała premiera aplikacji PROFINEWS na urządzenia mobilne z systemami Android i IOS.

Zapraszamy na stanowisko 210 w hali 6.
 
PROFIBUS in Practice
10.11.2013.
Szanowni Państwo,
W sprzedaży dostępna jest nowa książka zalecana jako podręcznik podczas szkoleń na certyfikowanych instalatorów PROFIBUS. Jest to wydawnictwo Manchester Metropolitan University "PROFIBUS in Practice, Instaling PROFIBUS Devices and Cables". Podręcznik przedstawia dobre praktyki wykorzystywane przy przeprowadzaniu instalacji systemu PROFIBUS, stanowi więc wartościową pomoc dla każdego, kto pracuje przy projektowaniu i instalacjach sieci PROFIBIUS.
Więcej informacji na temat wydawnictwa można przeczytać pod adresem: "PROFIBUS in Practice".
 
Profinews109
23.10.2013.
Szwedzki oddział organizacji PI obchodzi swoje 20 urodziny. Co ciekawe, jedną z pierwszych instalacji wykorzystujących PROFIBUS w Szwecji była wyrzutnia rakiet w centrum kosmicznym w Kurinie. Projekt był realizowany przez P&L, które pełni teraz rolę centrum kompetencyjnego (PICC) Profibus.

26 listopada, podczas tegorocznych targów SPS/IPC/Drivers w Norymberdze udostępniona zostanie aplikacja PROFINEWS na urządzenia mobilne z systemami IOS i Android. Projekt był przygotowywany około roku czasu. Artykuły w wersji mobilinej będą udostępniane na bieżąco, a dotychczasowa wersja internetowa będzie wychodziła tak jak do tej pory w cyklu miesięcznym.

Więcej wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS: PROFINEWS109.
 
Prezentacja PROFIdrive
13.10.2013.
Szanowni Państwo,
Organizacja PI International przygotowała nowy dokument dotyczący profilu PROFIdive dla systemów PROFIBUS i PROFINET. Materiał zawiera krótkie wprowadzenie do standardów komunikacji PROFIBUS i PROFINET oraz szczegółowe informacje dotyczące implementacji profilu PROFIdrive w obu tych systemach. Poruszone zostają kwestie klas aplikacji, wykorzystanie funkcji PROFidrive on PROFIsafe, a także pracy napędów zgodnie z profilem PROFIenergy.

Pliki można pobrać w dziale 'Materiały do pobrania' lub bezpośrednio, korzystając z linków poniżej:

Plik pdf: BBS_Drive_E_Je_0+94.pdf
Plik ppt: BBS_Drive_E_Je_0+94.ppt
 
Profinews108
21.09.2013.
"Od dziesięcioleci specjaliści zajmujący się automatyzacją przemysłu dyskutują na temat kiedy standardy automatyki przemysłowej w pełni pokryją obszar automatyki procesowej. Ostatnie przejęcie Invensys przez Schneider Electronic na nowo rozpaliło tą dyskusję. To prawda, że coraz więcej koncepcji automatyki przemysłowej przecieka do automatyki procesowej, ale cały czas występują między nimi znaczące różnice. Jedną z największych jest otwartość systemu, która w automatyce przemysłowej rozciąga się od systemów w dół do czujników i siłowników. Dla kontrastu automatyka procesowa jest bardziej podzielona, otwartość kończy się poziomie systemu ze względu na bezpieczeństwo i wymagania co do niezawodności.

Obie koncepcje są ważne. W automatyce przemysłowej obszary bezpieczne mogą być chronione przed nieuprawnionym dostępem do urządzeń takich jak skanery laserowe czy kurtyny świetlne. W automatyce procesowej obszary nie zdefiniowane jako bezpieczne są dużo bardziej niebezpieczne i mogą mieć wpływ na setki lub tysiące ludzi. Te obszary nie mogą być wykazanane jako bezpieczne przy wykorzystaniu tych samych metod opartych o bezpośredni pomiar. Kryteria urządzeń pracujących w automatyzacji procesu muszą być o wiele bardziej restrykcyjne. Dodatkowym wyzwaniem są o linie technologiczne działające na zewnątrz, w trudnych warunkach, czy rozłożone na dużych obszarach.
PROFIBUS położył kamień węgielny pod standard spełniający wymogi bezpieczeństwa w obu tych obszarach. W mojej opinii PROFIBUS DP jest i pozostanie najbardziej udanym protokołem komunikacyjnym zarówno w automatyce przemysłowej, jaki i procesowej. PROFIBUS PA jest jest uznanym i sprawdzonym rozwiązaniem w automatyce procesowej. PROFINET dobrze sprawuje się w automatyce fabryk i wierzę, że jego rola będzie rosnąć także w automatyce procesów, chociaż prawdopodobnie nie w obszarach bezpiecznych, obszarach dystrybucji energii, czy tam, gdzie wymagane są znaczne odległości. Nie można natomiast zapominać, że PROFINET umożliwia protokołom takim jak PROFIBUS PA na łatwą integrację za pomocą proxy, dlatego korzyści wynikające z użycia obu systemów można łatwo połączyć w środowisku procesowym. Na tą chwilę to zwycięska kombinacja!

Tak więc czy automatyka procesowa zostanie wchłonięta przez automatykę przemysłową? Nie, ale obie będą z pewnością uczyć się od siebie nawzajem."

Klaus-Peter Lindner, PNO Board Member

W najnowszym numerze PROFINEWS można znaleźć przegląd aplikacji zrealizowanych w oparciu o PROFIBUS, opis najnowszych produktów branżowych, a także informacje z lokalnych organizacji: PROFINEWS108
 
PROFIBUS Dialogues - Life Cycle Management/I&M Functionality
02.09.2013.
PI International przygotowało kolejny filmik z serii PROFIBUS Dialogues. Tytuł trzeciego odcinka nosi nazwę "Life Cycle Management/I&M Functionality".

Film można obejrzeć na kanale You Tube ProfiTelevision: Life Cycle Management/I&M Functionality.
 
Profinews107
18.08.2013.
Wybór systemów PROFIBUS DP i PA zapewnił płynny start nowej sieci przemysłowej w rafinerii cukrowej w Luizjanie. Nie często zdarza się, że zespół inżynierów posiada możliwość budowy nowej rafinerii cukru. W rzeczywistości nowa rafineria w Gramercy, LA to pierwszy tego typu obiekt budowany w Stanach Zjednoczonych od 40 lat. A technologia PROFIBUS okazała się kluczowym elementem w osiągnięciu bezproblemowego rozruchu. Menażerowie za pomocą nowej technologii chcieli osiągnąć lepszą kontrolę procesu, ale otrzymali wiele dodatkowych korzyści wliczając w to lepszą efektywność energetyczną, redukcję pary, polepszenie wydajności i poprawę jakości produktów.
Rafineria powstała jako spółka join venture giganta rolniczego Cargill i grupy Louisiana Sugar Growers Association, a na inwestycję przeznaczono 220 milionów dolarów. Kontrolery PCS 7 stworzyły platformę bazową wraz z redundantnymi serwerami dla stacji operatorskich. Osobny serwer został dedykowany pod zadania administracyjne. Sieć PROFIBUS DP i PA stanowiąca podstawę sieci sterowania została zaprojektowana w topologii pierścienia światłowodowego. Sterowanie silnikami zostało umieszczone w trzech ośrodkach kontrolnych (motor control center - MCC) dostarczonych z okablowaniem umożliwiającym podpięcie do pierścienia oraz na zewnątrz.
Pierścień światłowodowy okazał się pomocny podczas rozwoju i uruchamiania. Zarząd pojął decyzję, aby nie zatrzymywać procesu podczas zmiany systemu, tak więc inżynierowie po prostu odłączyli stary pierścień, przełączyli sterowanie na nową sieć i podłączyli nowy pierścień. Zarząd poinformował, że realizacja automatyki dla całej rafinerii przebiegła wzorowo.
Kontrola silników została zrealizowana za pomocą układu Simens Simocode Pro wyposażonego w funkcje zabezpieczające, diagnostykę kluczowych elementów, a także zbierającego dane statystyczne i obsługowe. Układ pozwala także na zdalną konfigurację i eliminuje potrzebę dodatkowego kontrolera używanego do sprawdzenia rotacji podczas rozruchu.

Nowe narzędzie diagnostyczne autorstwa PROCENTEC - Netilities - wspierające standard PROFINET pomaga przy rozwiązywaniu problemów z siecią. Aplikacja generuje online listę urządzeń podłączonych do sieci, a także zapewnia przegląd stanu oraz niezawodności sieci. Pola informacyjne podają na bieżąco informacje o zdiagnozowanych problemach, a statystyki podają poszczególne czasy cyklów, informacje o uszkodzonych telegramach, rozmiarze przekazywanych danych itp. Netilities umożliwia ponadto ustawienie nazw urządzeń oraz adresów IP. Szczegółowe informacje na temat Netilities możemy uzyskać na stronie PROCENTEC.

Więcej wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS: PROFINEWS107
 
Profinews106
13.07.2013.
Technologia PROFINET jest gotowa do użycia. Ilość członków społeczności wzrosła o 17% w ciągu ostatniego roku, a IO-Link jest przygotowane do globalnego wzrostu, stwierdził Joachim Lorentz na czerwcowym zgromadzeniu członków organizacji. "Prace nad standaryzacją IEC zostaną ukończone we wrześniu, a liczba firm członkowskich sięga teraz 60. Widzimy ogromną przyszłość dla naszego uniwersalnego, niezależnego od magistrali interfejsu wykorzystywanego przez czujniki i siłowniki." Społeczność członków planuje w nadchodzącym roku zintensyfikować swoje wysiłki przedstawiając zalety, korzyści i użyteczność standardu IO-Link. Nowy slogan - "Use IO-Link" (Użyj IO-Link) został rozwinięty jako: U - universal, S - smart, E- easy. Komitet sterujący został utworzony spośród sprzedawców i dostawców sprzętu, zostały także powołane do życia grupy robocze: technologiczna, marketingowa, integracji sieci oraz grupa zajmująca się profilami. Społeczność członkowska zademonstruje funkcjonalność i zalety IO-Link podczas serii praktycznych warsztatów, które są obecnie planowane. Standard IO-Link jest integrowany przez PI przez specjalną komisję, ma także swoją reprezentację w Radzie Doradczej PI. Obecnie dostępna jest szeroka gama urządzeń IO-Link, od urządzeń procesowych po systemy kontrolne i sterujące. 

Więcej wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS: PROFINEWS106
 
PROFIBUS Dialogues - Ochrona przeciwwybuchowa
09.07.2013.
W PROFINEWS105 wspominaliśmy o krótkich filmach animowanych "PROFIBUS Dialogues' omawiających zalety systemu PROFIBUS. Opublikowany został właśnie drugi z filmików pod tytułem 'Explosion Prevention'. Młodszy z uczestników rozmowy wyjaśnia w nim ewolucję i aktualne podejście do ochrony przeciwwybuchowej w środowiskach zagrożonych wybuchem.

Film można obejrzeć na You Tube na kanale PROFItelevision: Explosion Prevention.
 
Profinews105
16.06.2013.
Prezesi regionalnych oddziałów PI z całego świata spotkali się w maju w Malmo w Szwecji aby podzielić się doświadczeniami, zapoznać się z aktualnie rozwijanymi projektami, a także dowiedzieć się na temat strategii wspierania PROFIBUS i PROFINET w ich regionie. Na spotkaniu trwającym dwa i pół dnia stawili się przedstawiciele 18 z 26 organizacji lokalnych. Gospodarzami były trzy organizacje skandynawskie (Szwecja, Norwegia i Dania). Większą część obciążeń administracyjnych wziął na siebie prezes szwedzkiej RPA Lars Larsson.

Pierwszą sprawą, którą musieli załatwić uczestnicy kongresu było wybranie nowego wiceprzewodniczącego PI. Na to stanowisko został ponownie wybrany Michael Bryant z PI Ameryki Północnej. Przewodniczący PI, Karsten Schneider mówił o potrzebie zmiany podejścia marketingowego dotyczącego PROFINET z "co to jest?" na "jak tego używać?". Według przewodniczącego niemiecki przemysł sprawnie zaadoptował PROFINET, a sam standard jest stabilny, kompletny i w naprawdę gotowy na rynek. Wyjawił również, że większy nacisk zostanie położony na PROFINET w automatyzacji procesów, z pogłębianiem współpracy pomiędzy ekspertami obu stron.

Kongres PI pokrywał się z corocznym spotkaniem Centrów Kompetencyjnych, Labolatoriów oraz Centrów Szkoleniowych PI. Max Fesler, przewodniczący PI PCC przez ostatnie 21 lat ogłosił, że nie będzie w stanie kontynuować swojej roli. Jego miejsce zajął członek zarządu PI Niemiec dr Fritjhof Klasen.


PI przygotowało nowe szkolenie internetowe na temat PROFIsafe. Szkolenie wprowadza w temat podstaw technologii bezpieczeństwa, na podstawie przykładów zapoznając użytkowników z zasadami funkcjonowania urządzeń typu fail-safe, w szczególności odnoszącymi się do systemów magistrali. Następnie użytkownikom są przedstawiane zasady i mechanizmy użyte stricte w profilu PROFIsafe. Szkolenie jest dostępne w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej. Można je znaleźć tutaj.


Organizacja PI International wystartowała z nowym cyklem krótkich filmików animowanych "Dialogi na temat PROFIBUS" (PROFIBUS Dialogues). Są one kontynuacją artykułów na temat PROFIBUS PA publikowanych w magazynie "PROCESS Worldwide". Seria ma formę dyskusji jeden na jednego pomiędzy starcem a młodzieńcem na tematy związane z magistralami w przemyśle przetwórczym. Pierwszy z filmów zajmuje się kwestią "kompatybilności dzięki certyfikacji", gdzie młodzieniec wyjaśnia rozwój i zalety PROFIBUS wywodzące się ze standaryzacji i interoperacyjności. Filmik można obejrzeć tutaj.


Więcej wiadomości ze świata PROFIBUS i PROFINET można przeczytać w najnowszym numerze PROFINEWS: PROFINEWS105
 
Warsztat IO-Link - Materiały
21.05.2013.
Szanowni Państwo,
17 maja odbył się we Wrocławiu zorganizowany przez Profibus Polska, przy współpracy z firmami INTEX, SIEMENS, PEPPERL+FUCHS, ifm electronic oraz Balluff bezpłatny warsztat szkoleniowy dotyczący nowoczesnego standardu komunikacyjnego IO-Link. W warsztacie wzięło udział ponad 70 osób reprezentujących różne branże.

W dziale "Materiały do pobrania" zamieszczamy prezentacje przygotowane na tą okazję. Pliki można pobrać także korzystając z bezpośrednich linków podanych poniżej:

Warsztat_IO-Link_2013.pdf

PNO_Polska_IO-Link_Wroclaw_2013.pdf

Siemens IO-Link_Wroclaw_2013.pdf

ifm IO-Link_Wroclaw_2013.pdf

Balluff_IO-Link_Wroclaw_2013.pdf

P+F_IO-Link_Wroclaw_2013.pdf
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 127 - 147 z 230