Aktualności arrow Aktualności
23.10.2019.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Odwiedza nas 1 gość
Kanał RSS
Aktualności
Profinews 97
28.10.2012.
W Scottsdale w Arizonie skończyło się 18-te spotkanie GENERAL ASSEMBLY MEETING. Był to jeden z najlepiej ocenianych zjazdów, a najciekawszą prezentację dotyczącą standardu PROFINET we współczesnych rozwiązaniach dla komunikacji wygłosił Mike Bastian reprezentujący Ford Powertrain. Więcej na ten temat można przeczytać w aktualnym numerze ProfiNews.

PI w Szwajcarii obchodziło swoją 20 rocznicę powstania. Było to pierwsze regionalne stowarzyszenie poza granicami Niemiec. Rocznicę uczczono imprezą, która odbyła się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie organizacja została powołana do życia. Obecne było także pierwsze stoisko PROFIBUS - kamper przerobiony na cele organizacji.


Nowe produkty:
System wizyjny dla PROFINET: Inteligentna kamera Teledyne DALSA BOA jest kompaktowym narzędziem optycznym przeznaczonym do kontroli jakości i wzrostu produktywności. Kamery BOA oferują rozwiązania skalowania obrazu pozwalające na wykorzystanie w szerokim zakresie aplikacji, a także współpracują z aplikacjami iNspect Express czy Sherlock, w ten sposób będąc w stanie sprostać szerokiemu zakresowi zadań z dziedziny automatyki. Więcej na temat kamer można znaleźć na stronie producenta: TELEDYNE.

PROFIsafe dla bloku zaworów: Zgodny ze standardami PROFIBUS i PROFINET moduł CPX-FVDA wyposażony został w 3 wyjściowe kanały cyfrowe: dwa z nich to zewnętrzne kanały do wyłączania sprzętu pomocniczego, a jeden jest kanałem wewnętrznym do wyłączania napięcia zasilającego blok zaworów. Wszystkie 3 kanały są samo-nadzorujące i redundantne kategorii czwartej, co pozwala na pracę w aplikacjach PLe (ISO 13849) lub SIL3 (EN 61508) przy odpowiedniej kombinacji zaworów. Więcej informacji tutaj: FESTO

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS97
 
Nowa prezentacja PROFIBUS
16.10.2012.
Organizacja PI International udostępniła nowy zestaw slajdów zawierający obszerny przegląd technologii PROIBUS. Dokument jest wartościowym źródłem informacji o standardzie PROFIBUS dla każdego, kto chce zapoznać się lub poszerzyć swoją wiedzę na temat technologii, jej nowych elementów, sposobów wykorzystania i obsługi urządzeń PROFIBUS. Opracowanie jest szczegółowe, dobrze zorganizowane i łatwe do czytania. Dodatkowo wyjaśnia bieżące tematy dotyczące zarządzania cyklem pracy, operacji fail-safe dostępnych w profilu PROFIsafe oraz sieci polowych PROFIBUS PA. Czytelnik dowiaduje się w jaki sposób sprawdzona technologia wyróżnia się z pomocą imponującej funkcjonalności zarządzania urządzeniami.

Dokument dostępny w wersji angielskiej lub niemieckiej można pobrać ze strony organizacji:

http://www.profibus.com/nc/downloads/downloads/profibus-basic-slide-set/display/
 
Warsztaty IO-Link - materiały
11.10.2012.
Szanowni Państwo,

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w piątek 12 października w Katowicach odbył się zorganizowany przez PI Polska w porozumieniu z firmami INTEX, SIEMENS, ifm electronic i PEPPER+FUSCH warsztat szkoleniowy dotyczący standardu komunikacyjnego IO-Link.

W dziale 'Materiały do pobrania' udostępniamy opracowania przygotowane przez prowadzących warsztaty. Pliki można pobrać bezpośrednio stąd:

Siemens_IO-Link.pdf
Siemens_RF200_IO_LINK.pdf
Siemens_SIRIUS_IO_Link.pdf
ifm_IO-Link.pdf
PF_IO-Link.pdf

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.
 
Opis systemu PROFINET
02.10.2012.
PROFINET jest standardem organizacji PROFIBUS i PROFINET International (PI) dla komunikacji w automatyce. Modułowa struktura sprawia, że PROFINET jest elastycznym rozwiązaniem dla wszelkich zastosowań i branż. Aplikacje oparte na sieci PROFINET mogą być wdrażane przy automatyzacji produkcji i procesów, aplikacji bezpieczeństwa i całej gamy technologii napędów włącznie z izochronicznymi aplikacjami pozycjonowania. Profile aplikacyjne umożliwiają optymalne wykorzystanie sieci PROFINET we wszystkich dziedzinach automatyki przemysłowej.

Udostępniamy Państwu najnowszą wersję opisu systemu PROFINET: Opis systemu PROFINET.pdf

Plik można znaleźć także w dziale "Materiały do pobrania-->Profinet-->Prezentacje Profinet"
 
Profinews 96
30.09.2012.
FDI stawia sobie za cel integrację urządzeń działających w oparciu o różne protokoły komunikacyjne.
Rok temu pięć największych fundacji działających w automatyce przemysłowej - FDT Group, Fielbus Foundation, HART Communication Foundation, PI i OPC Foundation - podpisało porozumienie powołując do życia FDU Cooperation. Celem organizacji jest stworzenie jednej wspólnej technologii integracji urządzeń dla wszystkich standardów inteligentnych urządzeń instalowanych w sieciach przemysłowych. Dzięki bezprecedensowej współpracy pomiędzy pięcioma fundacjami i głównymi graczami na rynku, takimi jak ABB, Emerson, Endress+Hauser, Honeywell, Invensys, Siemens i Yokogawa ten cel jest dzisiaj bliski do osiągnięcia, jak nigdy dotąd.

Co wspólnego ma FDI z członkami organizacji PI i dlaczego powinni oni się tym zainteresować? Odpowiedź jest prosta, jeśli buduje się urządzenie PROFIBUS PA, to trzeba pomyśleć także o stworzeniu i rozwijaniu jednej, lub dwóch opcji zarządzania urządzeniem - FDT i/lub EDDL. Przed tym samym problemem stają twórcy systemów, projektanci oraz użytkownicy końcowi. W odróżnieniu od dzisiejszego stanu, FFDI łączy najlepsze cechy obu technologii w jednym prostym rozwiązaniu. Za pomocą FDI jedno narzędzie może połączyć różne platformy i protokoły pozwalając na zarządzenie inteligentnym urządzeniem polowym w każdej fazie cyklu: konfiguracji, uruchomieniu, diagnostyce i kalibracji. Zysk jest oczywisty.

W tym samym numerze Profinews przedstawiamy krótkie FAQ na temat technologii FDI:
FDI TECHNOLOGY FAQ

Czy standard 4-20mA jest bardziej niezawodny niż sieci polowe?
W serwisie LinkedIn toczy się wiele ciekawych dyskusji związanych z sieciami przemysłowymi. Jeden z wątków rozpoczął się od prostego pytania: "Czy standard 4-20mA jest bardziej niezawodny niż sieci polowe?". Dyskusja trwa już ponad 3 miesiące, a co za tym idzie możemy przeczytać wiele ciekawych odpowiedzi na powyższe pytanie.
pytanie. Krótko podsumowując dyskusję można by powiedzieć, że standard 4-20mA jest bardziej niezawodny, ponieważ większość problemów nie jest wykrywana.
Link do wątku: FOLLOW RODRIGO.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS96
 
PROFINET DEVELOPER  bezpłatny warsztat szkoleniowy, 26.10.2012
25.09.2012.
Stowarzyszenie PROFIBUS PNO Polska przy współpracy z firmami JPEmbedded oraz akredytowaną jednostką PROFIBUS&PROFINET Competence&Training Center - INTEX Sp.z o.o. zaprasza Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy poświęcony możliwości implementacji funkcjonalności PROFINET IO Device w urządzeniach.


Program warsztatu:
•    Wprowadzenie do PROFINET
z uwzględnieniem zagadnień projektowych.
•    Stos Profinet oferowany przez firmę JPEmbedded
Architektura, wspierane platformy, portowanie, zasoby, konfiguracja.
•    Integracja Stosu Profinet we własnej aplikacji
Prezentacja przykładowego działania systemu opartego na PROFINET z wykorzystaniem Stosu Profinet.
•    Certyfikacja
Demonstracja działania narzędzia PROFINET IO Tester oraz informacje praktyczne dotyczące oficjalnej certyfikacji.
•    Dyskusja i podsumowanie

Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 października w siedzibie PROFIBUS PNO Polska przy ul. Konarskiego 18 w Gliwicach (Wydział Energetyki, sala 530).

Warsztat rozpoczyna się o godz. 9:00. W czasie spotkania przewidziana jest przerwa kawowa i poczęstunek. Zakończenie planowane jest o godz. 16:00. Chętnych do udziału w warsztacie prosimy o zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na stronie www.intex.com.pl.

JPEmbedded oferuje Stos Profinet, dzięki któremu producenci urządzeń peryferyjnych (np. urządzenia wejścia/wyjścia, roboty, regulatory, panele operatorskie, napędy, falowniki itp.) mogą dostosować swoje produkty do standardu PROFINET.
Stos Profinet może być dostarczony w postaci kodu źródłowego napisanego w języku C lub biblioteki oferującej zestaw funkcji (API). JPEmbedded oferuje wsparcie w dostosowaniu Stosu Profinet do budowanych urządzeń.

O organizatorach:
PROFIBUS PNO Polska jest organizacją, która zajmuje się rozwojem i standaryzacją sieci przemysłowych w automatyce. Pomaga użytkownikom i producentom urządzeń pracujących w sieci PROFIBUS i PROFINET wykorzystać najnowsze i najlepsze rozwiązania i technologie.  Członkom zapewnia stały dostęp do wiedzy i informacji technicznych. Organizacja powstała aby realizować i chronić otwarty standard komunikacji i sterowania.

Centrum Szkoleniowe Systemów Automatyki INTEX od 20 lat specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i świadczeniu usług z zakresu technik sterowania oraz przemysłowych standardów komunikacyjnych. Przez lata funkcjonowania, trenerzy INTEX-u przeprowadzili wiele tysięcy szkoleń, a wiedza i zebrane doświadczenie zaowocowało opracowaniem kompleksowego systemu kształcenia obejmującego obecnie ponad 40 szkoleń otwartych, który gwarantuje Klientom uzyskanie kwalifikacji i umiejętności, jakich potrzebuje nowoczesny przemysł. Profesjonalizmowi i wysokiej jakości usług INTEX-u zaufało już blisko 20.000 uczestników reprezentujących ponad 2.500 firm, zakładów pracy i przedsiębiorstw z całego kraju.

JPEMBEDDED to zespół inżynierów współtworzących innowacyjne rozwiązania opierające się na najnowszych trendach z dziedziny systemów wbudowanych. Istniejąca do 2006 roku firma realizuje międzynarodowe projekty przemysłowe w branżach: samochodowej, medycznej, transportowej oraz telekomunikacyjnej.

Serdecznie zapraszamy!

link do formularza zgłoszeniowego: http://www.intex.com.pl/download/Warsztat_PROFINET_2012.pdf

 
Warsztaty IO-Link
18.09.2012.
Szanowni Państwo,

W imieniu stowarzyszenia Profibus PNO Polska przy współpracy z firmami INTEX, SIEMENS, ifm electronic oraz PEPPERL+FUCHS, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy dotyczący nowoczesnego standardu komunikacyjnego dla inteligentnych czujników i elementów wykonawczych – IO-Link.

IO-Link umożliwia zaawansowaną diagnostykę i komunikację z systemami sterowania przy zredukowanych kosztach okablowania, parametryzacji oraz serwisowania.

Szczególnie istotną cechą IO-Link jest możliwość zdalnego parametryzowania urządzeń pomiarowych i wykonawczych, co ułatwia szybką wymianę tych urządzeń oraz umożliwia zmianę konfiguracji podczas pracy systemu. Z tego powodu IO-Link jest stosowany w rosnącej liczbie aplikacji i popierany przez coraz większą ilość producentów, co w konsekwencji powoduje wzrost liczby dostępnych urządzeń zgodnych z tym standardem.

IO-Link jest otwartym standardem, zdefiniowanym, rozwijanym i promowanym przez konsorcjum IO-Link (http://www.io-link.com), które obecnie skupia ok. 50 renomowanych producentów urządzeń automatyki i wchodzi w skład organizacji PROFIBUS&PROFINET INTERNATIONAL.

Celem warsztatu jest dostarczenie użytkownikom oraz integratorom systemów automatyki technicznych podstaw, przedstawienie produktów i rozwiązań oraz przykładowych aplikacji z zastosowaniem technologii IO-Link.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona! Spotkanie odbędzie się w piątek, 12 października w ANGELO HOTEL KATOWICE.

Chętnych prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszenia i odesłanie na adres firmy INTEX. Szczegóły znajdziecie Państwo na formularzu:

Warsztat_IO-Link_2012.pdf

 
EMT-SYSTEMS w PI Polska
06.09.2012.
Szanowni Państwo,

Pod koniec sierpnia dołączyło do organizacji PI Polska centrum szkoleniowe EMT-SYSTEMS z Gliwic.

EMT-SYSTEMS jest centrum szkoleniowym specjalizującym się w szkoleniach i kursach zawodowych, biznesowych dla osób prywatnych, pracowników i firm z zakresu automatyki przemysłowej, CAD/CAM oraz szeroko pojmowanych technik inżynierskich. Oferta wzbogacona jest również o kursy związane z zarządzaniem jakością, kompetencje społeczne i wiele innych.

 EMT-SYSTEMS współpracuje z najlepszymi ekspertami z danych dziedzin posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zakresie dydaktyki i prowadzenia szkoleń. Trenerzy, będący jednocześnie praktykami, prezentują podczas wykładów konkretne sytuacje, z którymi spotkali się w pracy zawodowej.

Szkolenia są prowadzone przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania. Realizowane są w laboratoriach i salach szkoleniowych wyposażonych w profesjonalny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Siedzibą Centrum Szkoleń Inżynierskich jest Park Naukowo-Technologiczny przy Politechnice Śląskiej z profesjonalną infrastrukturą umożliwiającą prowadzenie szkoleń najwyższej jakości.

Więcej informacji o EMT-SYSTEMS można przeczytać na stronie internetowej centrum: emt-systems.pl
 
Profinews 95
22.08.2012.
INNOVASIC wprowadził na rynek nową udoskonaloną wersję układu RapID Platform Network Interface dla internetu przemysłowego. Chip uzyskał certyfikat PROFINET dla urządzeń klasy B. Kilka protokołów opartych o ethernet jest wspieranych przez jeden układ bez konieczności zmiany hardware'u i software'u. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta: www.innovasic.com

Z uwagi na duże zainteresowanie układem ASIC ERTEC 200, sprzedawany będzie w opakowaniach po 70 i 350 sztuk. Wpłynie to na obniżenie ceny zakupu układów. Chipy ERTEC 200 są oparte o architekturę ARM i posiadają zintegrowany 2-portowy switch. Więcej pod podanym adresem: www.siemens.com/ertec

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS95
 
Stos Profinet JPEmbedded light
03.08.2012.
Firma JPEmbedded jest zespołem inżynierów współtworzących oprogramowanie dla technologii jutra. Wspólnie z klientami i partnerami biznesowymi stawia na proste lecz innowacyjne rozwiązania opierające się na najnowszych trendach z dziedziny systemów wbudowanych.

JPEmbedded ma do zaoferowania stos Profinet oraz wsparcie w dostosowaniu stosu do budowanych urządzeń.

Stos może być dostarczony w postaci kodu źródłowego napisanego w języku C lub biblioteki oferującej zestaw funkcji (API) dzięki któremu producenci urządzeń końcowych mogą dostosować swoje produkty do standardu PROFINET, a instalatorzy sieci profinetowych zintegrować urządzenia sieci nie obsługujące dotąd tego standardu. Stos obsługuje urządzenia typu slave (np. urządzenia wejścia/wyjścia, roboty, regulatory, panele operatorskie, napędy, falowniki itp).

Cechy oferowanego Stosu Profinet:
• zajmuje wyjątkowo mało pamięci (mniej niż 96 KB RAM oraz 128 KB Flash)
• nie wymaga systemu operacyjnego
• dostarczany wraz ze zintegrowanym stosem μIP UDP/IP
• duża niezależność od użytego hardware’u oraz systemu operacyjnego
• aplikacja wraz z kodem źródłowym (ANSI-C) jest łatwa w modyfikacji pod kątem dowolnego urządzenia
• stos został pomyślnie przetestowany za pomocą narzędzi PNO i posiada odpowiedni certyfikat

KRÓTKA SPECYFIKACJA:
• specyfikacja Stosu Profinet:
- zgodny z Conformance Class A PROFINET IO v2.3
• Komunikacja czasu rzeczywistego:
- Zgodny z klasą 1 (class 1)
• Hardware:
- kompatybilny z różnymi procesorami (32bitowymi, nawet typu PIC)
• System operacyjny:
- nie wymagany

Więcej informacji na temat stosu znajdziecie Państwo w załączonych ulotkach oraz na stronie JPEmbedded.

Stos Profinet JPEmbedded light.pdf
Profinet uslugi JPEmbedded light.pdf

www.jpembedded.eu
 
Prezentacja PROFINET z konferencji z dnia 2012.03.13 w Norymberdze
29.07.2012.
Szanowni Państwo,

Udostępniamy Państwu prezentację z konferencji prasowej, która odbyła się 13 marca 2012 roku w Norymberdze. Prezentacja zawiera slajdy ukazujące rozwój sieci PROFIBUS DP i PA, PROFINET oraz urządzeń PROFISafe w ostatnich latach. Duża część prezentacji poświęcona jest rozwojowi standardu PROFINET, dostępnym na rynku układom elektronicznym wspierającym protokół oraz zmianom w kolejnych wersjach specyfikacji.

Materiał można pobrać bezpośrednio tutaj: prezentacja PROFINET z konferencji w Norymberdze
lub znaleźć w dziale "Materiały do pobrania".
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 169 - 189 z 246