Aktualności arrow Aktualności
17.06.2019.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Odwiedza nas 4 gości
Kanał RSS
Aktualności
Warsztaty IO-Link
18.09.2012.
Szanowni Państwo,

W imieniu stowarzyszenia Profibus PNO Polska przy współpracy z firmami INTEX, SIEMENS, ifm electronic oraz PEPPERL+FUCHS, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy dotyczący nowoczesnego standardu komunikacyjnego dla inteligentnych czujników i elementów wykonawczych – IO-Link.

IO-Link umożliwia zaawansowaną diagnostykę i komunikację z systemami sterowania przy zredukowanych kosztach okablowania, parametryzacji oraz serwisowania.

Szczególnie istotną cechą IO-Link jest możliwość zdalnego parametryzowania urządzeń pomiarowych i wykonawczych, co ułatwia szybką wymianę tych urządzeń oraz umożliwia zmianę konfiguracji podczas pracy systemu. Z tego powodu IO-Link jest stosowany w rosnącej liczbie aplikacji i popierany przez coraz większą ilość producentów, co w konsekwencji powoduje wzrost liczby dostępnych urządzeń zgodnych z tym standardem.

IO-Link jest otwartym standardem, zdefiniowanym, rozwijanym i promowanym przez konsorcjum IO-Link (http://www.io-link.com), które obecnie skupia ok. 50 renomowanych producentów urządzeń automatyki i wchodzi w skład organizacji PROFIBUS&PROFINET INTERNATIONAL.

Celem warsztatu jest dostarczenie użytkownikom oraz integratorom systemów automatyki technicznych podstaw, przedstawienie produktów i rozwiązań oraz przykładowych aplikacji z zastosowaniem technologii IO-Link.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona! Spotkanie odbędzie się w piątek, 12 października w ANGELO HOTEL KATOWICE.

Chętnych prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszenia i odesłanie na adres firmy INTEX. Szczegóły znajdziecie Państwo na formularzu:

Warsztat_IO-Link_2012.pdf

 
EMT-SYSTEMS w PI Polska
06.09.2012.
Szanowni Państwo,

Pod koniec sierpnia dołączyło do organizacji PI Polska centrum szkoleniowe EMT-SYSTEMS z Gliwic.

EMT-SYSTEMS jest centrum szkoleniowym specjalizującym się w szkoleniach i kursach zawodowych, biznesowych dla osób prywatnych, pracowników i firm z zakresu automatyki przemysłowej, CAD/CAM oraz szeroko pojmowanych technik inżynierskich. Oferta wzbogacona jest również o kursy związane z zarządzaniem jakością, kompetencje społeczne i wiele innych.

 EMT-SYSTEMS współpracuje z najlepszymi ekspertami z danych dziedzin posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zakresie dydaktyki i prowadzenia szkoleń. Trenerzy, będący jednocześnie praktykami, prezentują podczas wykładów konkretne sytuacje, z którymi spotkali się w pracy zawodowej.

Szkolenia są prowadzone przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania. Realizowane są w laboratoriach i salach szkoleniowych wyposażonych w profesjonalny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Siedzibą Centrum Szkoleń Inżynierskich jest Park Naukowo-Technologiczny przy Politechnice Śląskiej z profesjonalną infrastrukturą umożliwiającą prowadzenie szkoleń najwyższej jakości.

Więcej informacji o EMT-SYSTEMS można przeczytać na stronie internetowej centrum: emt-systems.pl
 
Profinews 95
22.08.2012.
INNOVASIC wprowadził na rynek nową udoskonaloną wersję układu RapID Platform Network Interface dla internetu przemysłowego. Chip uzyskał certyfikat PROFINET dla urządzeń klasy B. Kilka protokołów opartych o ethernet jest wspieranych przez jeden układ bez konieczności zmiany hardware'u i software'u. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta: www.innovasic.com

Z uwagi na duże zainteresowanie układem ASIC ERTEC 200, sprzedawany będzie w opakowaniach po 70 i 350 sztuk. Wpłynie to na obniżenie ceny zakupu układów. Chipy ERTEC 200 są oparte o architekturę ARM i posiadają zintegrowany 2-portowy switch. Więcej pod podanym adresem: www.siemens.com/ertec

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS95
 
Stos Profinet JPEmbedded light
03.08.2012.
Firma JPEmbedded jest zespołem inżynierów współtworzących oprogramowanie dla technologii jutra. Wspólnie z klientami i partnerami biznesowymi stawia na proste lecz innowacyjne rozwiązania opierające się na najnowszych trendach z dziedziny systemów wbudowanych.

JPEmbedded ma do zaoferowania stos Profinet oraz wsparcie w dostosowaniu stosu do budowanych urządzeń.

Stos może być dostarczony w postaci kodu źródłowego napisanego w języku C lub biblioteki oferującej zestaw funkcji (API) dzięki któremu producenci urządzeń końcowych mogą dostosować swoje produkty do standardu PROFINET, a instalatorzy sieci profinetowych zintegrować urządzenia sieci nie obsługujące dotąd tego standardu. Stos obsługuje urządzenia typu slave (np. urządzenia wejścia/wyjścia, roboty, regulatory, panele operatorskie, napędy, falowniki itp).

Cechy oferowanego Stosu Profinet:
• zajmuje wyjątkowo mało pamięci (mniej niż 96 KB RAM oraz 128 KB Flash)
• nie wymaga systemu operacyjnego
• dostarczany wraz ze zintegrowanym stosem μIP UDP/IP
• duża niezależność od użytego hardware’u oraz systemu operacyjnego
• aplikacja wraz z kodem źródłowym (ANSI-C) jest łatwa w modyfikacji pod kątem dowolnego urządzenia
• stos został pomyślnie przetestowany za pomocą narzędzi PNO i posiada odpowiedni certyfikat

KRÓTKA SPECYFIKACJA:
• specyfikacja Stosu Profinet:
- zgodny z Conformance Class A PROFINET IO v2.3
• Komunikacja czasu rzeczywistego:
- Zgodny z klasą 1 (class 1)
• Hardware:
- kompatybilny z różnymi procesorami (32bitowymi, nawet typu PIC)
• System operacyjny:
- nie wymagany

Więcej informacji na temat stosu znajdziecie Państwo w załączonych ulotkach oraz na stronie JPEmbedded.

Stos Profinet JPEmbedded light.pdf
Profinet uslugi JPEmbedded light.pdf

www.jpembedded.eu
 
Prezentacja PROFINET z konferencji z dnia 2012.03.13 w Norymberdze
29.07.2012.
Szanowni Państwo,

Udostępniamy Państwu prezentację z konferencji prasowej, która odbyła się 13 marca 2012 roku w Norymberdze. Prezentacja zawiera slajdy ukazujące rozwój sieci PROFIBUS DP i PA, PROFINET oraz urządzeń PROFISafe w ostatnich latach. Duża część prezentacji poświęcona jest rozwojowi standardu PROFINET, dostępnym na rynku układom elektronicznym wspierającym protokół oraz zmianom w kolejnych wersjach specyfikacji.

Materiał można pobrać bezpośrednio tutaj: prezentacja PROFINET z konferencji w Norymberdze
lub znaleźć w dziale "Materiały do pobrania".
 
HARTING Polska Sp. z o.o. w PI Polska
24.07.2012.
Szanowni Państwo,

W lipcu dołączyła do organizacji PI Polska firma HARTING. HARTING Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy technologicznej mającej główną siedzibą w Niemczech.

HARTING Grupa Technologiczna oferuje całościowe rozwiązania systemowe z zakresu przemysłowych złączy elektrycznych, elektronicznych i optoelektrycznych, techniki transmisyjnej i sieciowej, mechatroniki, oprogramowania oraz systemów zarządzania produkcją. Znajdują one zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak przemysł elektromaszynowy, kolejowy, automatyzacja, energetyka (w tym elektrownie wiatrowe), transmisja danych oraz telekomunikacja i sprzęt medyczny. HARTING specjalizuje się ponadto w produkcji elektro-magnetycznych komponentów dla przemysłu samochodowego oraz zaawansowanych technologicznie backplanes, wielowarstwowych płyt do obwodów drukowanych.

Grupa HARTING zatrudnia w swoich 36 spółkach zależnych zlokalizowanych na terenie całej Europy, Ameryki, Azji i Australii ponad 2600 pracowników.

Firma HARTING jest obecna na rynku polskim od roku 2004. Początkowo jako biuro reprezentacyjne firmy HARTING Eastern Europe GmbH, a od 1 października 2007 jako HARTING Polska Sp. z o.o.
Celem jej działalności jest profesjonalna i kompleksowa obsługa klientów na rynku polskim. Firma koncentruje się na doradztwie technicznym i sprzedaży w zakresie „connectivity” - systemów oraz usług związanych z elektrycznymi i elektronicznymi przemysłowymi złączami wtykowymi oraz elementów automatyki (switche, okablowanie, złącza).

Zapraszamy na stronę internetową firmy: www.harting.pl
 
Profinews 94
17.07.2012.
W Hiszpanii odbyło się coroczne spotkanie ekspertów pracujących w Centrach Kompetencji PI. Inżynierowie mieli okazję wymienić uwagi na temat pracy dużych instalacji PROFINET, rynku PROFIBUS i najczęściej popełnianych błędów projektowych.

GE Intelligent Platforms, które adoptowało standard PROFINET na swoje potrzeby organizuje serię szkoleń w Ameryce Północnej. Zakres szkolenia obejmuje kontrolery PACSystem, rozwiązania IO, przemysłowe PC, HMI oraz platformy automatyki oparte na chmurze.

Na rynku pojawił się stos PROFINET w wersji 2.3 dla platform wbudowanych o małych zasobach. Kluczową cechą tego stosu jest przeznaczenie do urządzeń o bardzo małych zasobach (RAM poniżej 96kB, FLASH poniżej 128kB). Stos może być implementowany na urządzeniach z lub bez OS i jest łatwo adoptowalny na wszelkie platformy. Stos jest zgodny ze specyfikacją PROFINET w wersji 2.3. Szczegóły można znaleźć na stronach www.port.de lub www.jpembedded.eu.

HELMHOLZ oferuje bramkę PROFIBUS/Ethernet mieszczącą się w konektorze. Układ bramki NETLink PRO Compact PROFIBUS/Ethernet jest na tak mały, że mieści się w obudowie od wtyczki. Z pomocą bramki można łączyć sieci PROFIBUS/MPI/PPI z sieciami typu Ethernet, czyli np. PROFINET. Zasilanie jest pobierane z sieci PROFIBUS, lub z zewnętrznego źródła o napięciu 24V. Bramka pozwala na zamianę protokołu TCP IP na MPI/PPI/PROFIBUS w zakresie prędkości od 9.6kbps do 12 Mbps. Do bramki można podłączyć do 32 urządzeń. Więcej na stronie producenta: www.helmholz.com.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS94

 
Profinews 93
24.06.2012.
Elektrownia Opole jest kondensacyjną elektrownią cieplną blokową, z zamkniętym układem wody chłodzącej. Eksploatowane są w niej 4 bloki energetyczne, gdzie podstawowym paliwem jest węgiel kamienny. Elektrownia spełnia polskie oraz europejskie wymogi w zakresie ochrony środowiska. Na dzień dzisiejszy jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Moc zainstalowana wynosi 1492MW, a moc osiągalna sięga 1532 MW. W elektrociepłowni wykorzystywane są pompy Grundfos, połączone z siecią PROFIBUS DP, PLC i systemami SCADA za pomocą bramek CIM/CIU150 także produkcji Grundfos. Systemy pomp doprowadzają roztwór wodny i karbamid przez dysze wylotowe do komina elektrociepłowni. Jest to decydujący proces, ponieważ jeśli dojdzie do zatrzymania pomp, koncentracja gazów NOx osiągnie zbyt wysoki poziom, co spowoduje zatrzymanie całego bloku. System pomp został dostarczony przez firmę szwedzką i zainstalowany przez polskich inżynierów. System interfejsów Grundfos CIM/CIU okazał się doskonałym rozwiązaniem, ze względu na to, że do integracji z siecią PROFIBUS DP nie były potrzebne żadne dodatkowe prace programistyczne. Z tego względu integracja systemu była bezproblemowa. Wprowadzone rozwiązanie działa dobrze, a zespół techniczny jest w stanie kontrolować i monitorować pompy poprzez interfejsy CIM150.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS93




 
Profinews 92
21.06.2012.
Karsten Schneider, nowy prezes PI, przedstawia historię swojej pracy na polu automatyki przemysłowej.

Organizacja PI zaprasza na swoje stanowisko na najbliższych targach ACHEMA we Frankfurcie nad Menem.

PROFI Interface Center w połączeniu z PI Ameryki Północnej przygotowały serię filmowych materiałów edukacyjnych na temat PROFINET. Materiały można obejrzeć na stronach PI website  lub YouTube.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS92
 
Korzyści z członkostwa w PI
16.06.2012.
Szanowni Państwo,

PI jest największą organizacją na świecie zrzeszającą producentów urządzeń automatyki przemysłowej i wspierającą rozwój sieci PROFIBUS i PROFINET.

W dziale "Materiały do pobrania->Dokumentacja" zamieszczamy plik: Korzyści z członkostwa w PI.

W pliku wypunktowaliśmy główne zalety członkostwa w organizacji PI.
 
Profinews 91
23.05.2012.
Karsten Schneider został nowym prezesem PI International. Kandydatura została przegłosowana podczas spotkania PI w czasie targów w Hannower. Karsten Schneider przez wiele lat dowodził PROFI Interface Center (PIC) w Johnson City w USA. Jörg Freitag, poprzedni prezes przyjął posadę w Toronto w firmie RuggedCom przejętej ostatnio przez Siemensa.

PI wystawiało się na stoisku Field Communication Lounge na targach w Hannower. Na podwójnej ścianie w centrum stoiska prezentowane były urządzenia PROFINET, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń PROFIsafe i PROFIenergy. Ścianę PROFIBUS wypełniały urządzenia PROFIBUS DP i PROFIBUS PA.

Grupa FCL obecna będzie na następnych targach ACHEMA we Frankfurcie, w dniach 19-22 czerwca 2012.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS91
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 169 - 189 z 240