Aktualności arrow Aktualności
17.06.2019.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Odwiedza nas 4 gości
Kanał RSS
Aktualności
SPS IPC Drives 2011
01.12.2011.
W dniach 23-25 listopada w Norymberdze odbyły się targi SPS IPC Drives. W 12 halach prawie półtora tysiąca producentów oraz dystrybutorów wystawiło swój sprzęt związany z automatyką przemysłową. Na targach obecna była także organizacja PI International. Duże stoisko organizacji pozwalało zaprezentować całą gamę urządzeń PROFIBUS, PROFINET, IO-LINK, a także szereg urządzeń pracujących z profilem PROFIsave. Specjalną prezentację poświęcono profilowi PROFIenergy, gdzie na
przykładzie samochodów wyścigowych można było się dowiedzieć, jaką ilość energii pozwala oszczędzić zastosowanie tego profilu.

Podczas targów odbyła się także konferencja PI International, na której manager generalny GE Intelligent Platforms Germany Marcel van Helten odebrał z rąk prezesa PI Jörga Freitaga 500-tny certyfikat PROFINET za skaner VersaMAX.

Mini galerię zdjęć ze stoiska PI International można obejrzeć pod tym linkiem: SPS Drives 2011.
 
Nowe procesory AM335x Texas Instruments ze stosem PROFIBUS i PROFINET
30.11.2011.
Dostępny na rynku procesor firmy Texas Instruments  AM1810 ARM z zaimplementowanym protokołem PROFIBUS doczekał się swojego następcy. Nowa rodzina procesorów małej mocy Sitara AM335x ARM Cortex-A8 ma wbudowaną sprzętowo obsługę zarówno protokołu PROFIBUS, jak i PROFINET. 

Sprzętowa obsługa protokołów PROFIBUS/PROFINET przez wydajne procesory ARM pozwala na jednoczesną obsługę komunikacji oraz zaimplementowanej aplikacji. Jest to więc rozwiązanie nie tylko prostsze i stabilniejsze, ale także o wiele bardziej wydajne od dotychczasowych. Rezygnacja z dedykowanych układów ASIC pozwala dodatkowo znaczne ograniczyć koszty urządzenia oraz koszty inżynierskie.

W procesorach serii AM335x TI został zaimplementowany stos PROFINET i PROFIBUS firmy SIEMENS.
 
Profinews 83
13.11.2011.
W dniach 22-24.11.2011 w Norymberdze odbędą się targi SPS/IPC/Drives. Jest to największa tego typu impreza w Europie. Organizacja PI będzie miała swoje stanowisko nr 210 w hali nr 6. Na tą okazję przygotowane zostały demonstracje produktów PROFIBUS, PROFINET, a także PROFIsafe, PROFIdrive, IO-Link oraz produkty wykorzystujące technologie bezprzewodowe. Na stoisku będzie możliwość porozmawiania z ekspertami PI, a także poprowadzenia samochodu wyścigowego, promującego technologię PROFIenergy.
Więcej o tagach można dowiedzieć się tutaj.

Manchester Metropolitan University wprowadza nowy kierunek w nadchodzącym semestrze. Przyszli inżynierowie będą poznawali sieci przemysłowe oraz ethernetowe wykorzystywane w automatyce przemysłowej. Absolwenci wraz z tytułem 'MSc in Industrial Communication and Automation' otrzymają także dyplom certyfikowanego inżyniera PROFIBUS i PROFINET.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie PI tutaj.

Te oraz inne wiadomości można przeczytać w najnowszym wydaniu PROFINEWS83.
 
Profinews 82
11.10.2011.
26 września w Karlsruhe w Niemczech powołana została do życia nowa firma - FDI Cooperation, LLC. Tworzą ją reprezentanci pięciu wpływowych organizacji działających w sektorze automatyki przemysłowej: FDT Group, Fieldbus Foundation, HART Communication Foundation, PI oraz OPC Foundation.
FDI Cooperation, LLC powstało by przyśpieszyć prace związane z rozwojem standardu FDI. Projekt ma zunifikować technologie FDT i EDDL używane do opisywania elementów automatyki.

Dla członków organizacji PI udostępniona została nowa wersja narzędzia "GSD Editor" służąca do tworzenia, edycji oraz sprawdzania poprawności plików GSD dla urządzeń Profibus DP.

Endress+Hauser wprowadziło na rynek pierwszy radarowy czujnik poziomu Levelflex z zaimplementowanym profilem Profibus PA w wersji 3.02. Nowa wersja profilu wprowadza wiele udogodnień, w tym lepszą kompatybilność z innymi urządzeniami, wzrost efektywności pracy oraz lepszą diagnostykę, zgodną z rekomendacjami NAMUR NE107.

Te oraz inne wiadomości można przeczytać w najnowszym wydaniu PROFINEWS82.
 
TECHMAG w PI Polska
28.09.2011.
Szanowni Państwo,

Szeregi PI Polska zasilił kolejny krajowy producent urządzeń dla automatyki przemysłowej - TECHMAG.

Zakład Elektroniki Pomiarowej TECHMAG powstał w 1994r. Główną działalnością firmy jest produkcja przepływomierzy elektromagnetycznych, przemysłowych mierników cyfrowych, konwerterów (repeaterów) sieci RS485 oraz zwężek pomiarowych. Firma zajmuje się również kompletacją urządzeń pomiarowych i automatyki. Ponadto TECHMAG oferuje urządzenia firm NIVELCO i ENDRESS-HAUSER. Od początku działalności TECHMAG jest związany z branżą wodno-ściekową, ciepłownictwem, przemysłem chemicznym, przemysłem spożywczym.

Strona internetowa firmy: www.techmag.com.pl
 
Bramka WirelessHART
04.09.2011.
PROFIBUS & PROFINET International (PI), Fieldbus Foundation (FF) oraz HART Communication Foundation (HCF) pracują intensywnie nad rozwojem architektury bramki WirelessHART. Bramka ma odegrać znaczącą rolę w integracji czujników bezprzewodowych działających w standardzie HART w sieciami przemysłowymi i pomóc w pełni wykorzystać zalety komunikacji bezprzewodowej w połączeniu z systemami automatyki.

Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu na ten temat:

Bramka WirelessHART
 
Profinews 81
30.08.2011.
Trwają prace nad bramką WirelessHART współpracującą z hostami pracującymi zgodnie z protokołami Fieldbus Foundation HSE, PROFIBUS i PROFINET. Bramka będzie konfigurowana z pomocą bibliotek EDDL.

Organizacja PI wydała nowe wersje dokumentów opisujących systemy PROFINET oraz PROFIdrive.
Dokumenty są dostępne dla zarejestrowanych użytkowników na stronie www.profibus.com w dziale 'download'.

Moduł Mastera PROFIBUS DP-V1 firmy ProSoft Technology dedykowany do pracy ze sterownikami Schneider Electric Quantum PLC oraz wszystkie bramki PROFIBUS DP-V1 wspierają teraz funkcję 'Autoscan'. Pozwala to na skrócenie czasu startu urządzenia oraz upraszcza rozwiązywanie problemów z konfiguracją.

MESCO Systems opublikowało nową dokumentacją dla testera IO-Link. Tester może być teraz konfigurowany z wykorzystaniem różnych standardów komunikacji. Pierwszym wspieranym systemem był PROFIBUS. Tester symuluje urządzenie IO-Link i pozwala na analizę pracy Mastera.

Więcej aktualnych informacji można przeczytać w nowym numerze PROFINEWS81.
 
Profinews 80
10.08.2011.
W lipcu w Lucernie odbyło się 23. spotkanie delegatów PI International. Przedstawiciele 27. reprezentacji lokalnych organizacji PI, centrów kompetencji, centrów treningowych oraz laboratoriów testowych dyskutowali nad przyszłością organizacji. Jednym z głównych tematów było nakreślenie długoterminowej strategii dla rozwoju standardu PROFINET. Innym z tematów była analiza raportu o profilu PROFIenergy powstałego na podstawie istniejących instalacji.

Grupa PROFINET na Linkedin ma już 210 członków i szybko staje się grupą, którą trudno przeoczyć na znanym serwisie internetowym. Organizacja PI od jakiegoś czasu publikuje na YouTube własne filmy, praktycznie działają tam dwa kanały PI: profitelevision and profiblogger.

STEINHOFF Automation & Fieldbus Systems zaimplementował stację Master PROFIBUS DP na Linuksie. Narzędzia do konfiguracji stacji PROFIBUS DP są dostępne razem z kartami firmy Softing z interfejsem PCI, PCIe, PC/104-Plus lub PC/104.

Na te i inne tematy można poczytać w najnowszym numerze PROFINEWS80.
 
Zestaw nowych logo PI
08.08.2011.
Organizacja PI udostępniła nowe znaki graficzne mogące służyć do wyróżnienia certyfikowanych produktów spełniających standardy PI oraz inżynierów i instalatorów, którzy zdobyli certyfikaty organizacji podczas specjalistycznych kursów przeprowadzonych przez centra szkoleniowe PITC.

Powyższe logo są zastrzeżonymi znakami handlowymi i mogą być użyte za zgodą organizacji PI.
Znaki graficzne można znaleźć w dziale "Materiały do pobrania->Dokumentacja->Dokumenty".
 
Nowa uczelnia w organizacji PI Polska
19.07.2011.
Szanowni Państwo,

W lipcu szeregi organizacji PI Polska zasiliła kolejna uczelnia. Tym razem jest to Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Uczelnia współpracuje z kilkoma firmami z branży automatyki przemysłowej oraz jest wysoko oceniana w rankingach szkół technicznych.

Strona internetowa uczelni: www.elektronik.edu.pl
 
Podręcznik użytkowania strony PI dla członków organizacji
02.07.2011.
W sekcji 'Materiały do pobrania->Dokumentacja->Poradniki' udostępniamy nową wersję dokumentu określającego reguły umieszczania własnych materiałów na stronach www.profibus.com i www.profinet.com - informacji o produktach firmy, szkoleniach oraz wydarzeniach.
Poradnik zawiera także szczegółowy opis dotyczący sposobu dodawania materiałów na ww strony.

Dokument można pobrać bezpośrednio stąd: Podręcznik użytkowania strony PI dla członków organizacji.pdf
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 190 - 210 z 240