Aktualności arrow Aktualności
23.04.2018.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Odwiedza nas 2 gości
Kanał RSS
Aktualności
Konkurs - Ankieta
14.12.2010.
Wypełnij ankietę i wygraj iPoda!
Pomóż nam zrozumieć co znaczy dla Ciebie i rynku PROFINET. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut, a jej wyniki będą miały wpływ na przyszły kierunek rozwoju standardu. Poza tym będzie można wygrać iPoda Nano, iPoda Shuffle, lub książkę Manfreda Popp'a "Industrial Communication with PROFINET".

Ankietę można wypełniać do 15 marca 2011r.

Link do ankiety znajduje się tutaj: Ankieta
 
Targi SPS/IPC/DRIVES
11.11.2010.
W dniach 23-25 listopada 2010 odbędą się w Norymberdze targi elektroniki i automatyki przemysłowej SPS/IPC/DRIVES. Na przygotowanych stoiskach tradycyjnie będzie można zobaczyć całą gamę komponentów wykorzystywanych w automatyce, od prostych urządzeń i elementów, po całe systemy i kompleksowe rozwiązania dla zintegrowanej automatyki. Oprócz zapoznania się z nowościami i obecnymi trendami, można będzie także wziąć udział w konferencjach przygotowanych przez przedstawicieli wiodących na rynku firm.

Wśród wystawców nie zabraknie także organizacji PNO, zapraszamy do naszego stoiska nr 210 w hali nr 6.

Oficjalna strona targów: www.mesago.de/en/SPS/
 
Nowości w sekcji Produkty
04.11.2010.
Szanowni Państwo. Ostatnio uzupełniliśmy sekcję Produkty o prezentację bramki Profibus/AS-i znajdującej się w ofercie firmy Ifm oraz o opis kompaktowego testera sieci Profibus sprzedawanego przez Encon.

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami prezentowanymi w sekcji Produkty.

Jednocześnie zachęcamy firmy członkowskie do przysyłania materiałów na temat ciekawych urządzeń działających w standardach Profibus/Profinet.
 
Cztery Nowe Artykuły
26.09.2010.
Dzisiaj uzupełniamy sekcję "Artykuły - Prasa" o cztery nowe tytuły:

Sieci Profibus w Automatyce Przemysłowej.

Profibus - Zalecenia Odnośnie Montażu i Okablowania.

Profibus - Profile Komunikacyjne. Nowe Rozwiązania.

Profinet Siecią Przyszłości - Wywiad z Prezesem PNO Polska.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym materiałem.
 
Opis systemu Profibus po rosyjsku
26.09.2010.

Przedstawiamy kolejny dokument przygotowany w języku rosyjskim. tym razem jest to opis systemu i technologii Profibus. Plik można pobrać tu lub w sekcji "Materiały do pobrania".
 
Nowa prezentacja systemu PROFINET
18.09.2010.
Udostępniamy Państwu nową prezentację systemu PROFINET. Materiał zawiera wiadomości o topologi sieci, modelu urządzeń, diagnostyce, a także o instalacji sieci oraz rodzajach komunikacji, w tym komunikacji bezprzewodowej.

Prezentację można znaleźć w dziale "Materiały do pobrania" lub bezpośrednio pod linkiem: PROFINET_prezentacja.ppt
 
Profinet - ulotka w języku rosyjskim
09.09.2010.
Szanowni Państwo,
Organizacja PNO Polska cieszy się zainteresowaniem nie tylko ze strony polskich firm i uczelni. Obserwujemy także spore zainteresowanie ze strony przedsiębiorstw zza naszej wschodniej granicy. Dzisiaj udostępniamy pierwszą ulotkę z opisem systemu Profinet w języku rosyjskim, a jednocześnie mamy nadzieję, że jest to początek długiej i owocnej współpracy z firmami ze wschodu.

Opis systemu można znaleźć w dziale "Materiały do pobrania" lub bezpośrednio pod podanym linkiem: Profinet_rus.pdf
 
Standard IO Link
27.07.2010.
Przedstawiamy Państwu dwa dokumenty przybliżające standard IO Link. Pierwszy z dokumentów to krótka prezentacja na temat standardu przygotowana przez firmę IFM Electronic. Drugi, to bardziej szczegółowy opis systemu IO Link.

Więcej informacji oraz pełną specyfikację systemu można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.io-link.com

IO Link - Prezentacja.pdf
IO Link - Opis Systemu.pdf
 
Kolejna firma dołącza do PI Polska.
25.07.2010.
20 lipca 2010 dołączyła do organizacji Profibus Polska spółka TEL-STER z Poznania. TEL-STER działa na rynku oprogramowania SCADA i ma w tej dziedzinie już ponad 10-letnie tradycje. Jej sztandarowy produkt TelWin SCADA® był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych imprezach krajowych z dziedziny automatyki.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy: www.tel-ster.pl.
 
Akademia Profibusa: Komunikacja Cykliczna
10.07.2010.
Przedstawiamy Państwu nowy dokument z cyklu "Akademia Profibus". Dokument zawiera opis funkcji komunikacyjnych systemu Profibus wymienianymi pomiędzy urządzeniami Master-DP i Slave-DP. Rozrysowana została cała sekwencja komunikacji od startu systemu do wejścia urządzeń w tryb wymiany danych.Rozpisanie na poszczególne bajty i bity ramek parametryzujących, konfiguracyjnych i diagnostycznych pozwoli na lepsze zrozumienie całego procesu startu systemu oraz dogłębną analizę problemów w komunikacji cyklicznej.

Komunikacja Cykliczna.pdf
 
Rozwój PNO Polska
13.06.2010.
Od 7 czerwca członkiem PNO Polska została firma IFM Electronic sp. z o.o.
z Katowic. Jest to już 36 członek naszej organizacji.

Od początku 2010 roku do PNO dołączył ponadto rosyjski Kontinent-Tau, Co.Ltd., Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z Krakowa oraz Politechnika Częstochowska.

Grupa rośnie w siłę. Na chwilę obecną PNO Polska to 7 uczelni wyższych oraz 29 firm. Cztery spośród firm należących do organizacji prowadzą centra szkoleniowe.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 190 - 210 z 219