Aktualności arrow Aktualności
04.06.2020.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Prezentacja PROFINET z konferencji z dnia 2012.03.13 w Norymberdze
29.07.2012.
Szanowni Państwo,

Udostępniamy Państwu prezentację z konferencji prasowej, która odbyła się 13 marca 2012 roku w Norymberdze. Prezentacja zawiera slajdy ukazujące rozwój sieci PROFIBUS DP i PA, PROFINET oraz urządzeń PROFISafe w ostatnich latach. Duża część prezentacji poświęcona jest rozwojowi standardu PROFINET, dostępnym na rynku układom elektronicznym wspierającym protokół oraz zmianom w kolejnych wersjach specyfikacji.

Materiał można pobrać bezpośrednio tutaj: prezentacja PROFINET z konferencji w Norymberdze
lub znaleźć w dziale "Materiały do pobrania".
 
HARTING Polska Sp. z o.o. w PI Polska
24.07.2012.
Szanowni Państwo,

W lipcu dołączyła do organizacji PI Polska firma HARTING. HARTING Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy technologicznej mającej główną siedzibą w Niemczech.

HARTING Grupa Technologiczna oferuje całościowe rozwiązania systemowe z zakresu przemysłowych złączy elektrycznych, elektronicznych i optoelektrycznych, techniki transmisyjnej i sieciowej, mechatroniki, oprogramowania oraz systemów zarządzania produkcją. Znajdują one zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak przemysł elektromaszynowy, kolejowy, automatyzacja, energetyka (w tym elektrownie wiatrowe), transmisja danych oraz telekomunikacja i sprzęt medyczny. HARTING specjalizuje się ponadto w produkcji elektro-magnetycznych komponentów dla przemysłu samochodowego oraz zaawansowanych technologicznie backplanes, wielowarstwowych płyt do obwodów drukowanych.

Grupa HARTING zatrudnia w swoich 36 spółkach zależnych zlokalizowanych na terenie całej Europy, Ameryki, Azji i Australii ponad 2600 pracowników.

Firma HARTING jest obecna na rynku polskim od roku 2004. Początkowo jako biuro reprezentacyjne firmy HARTING Eastern Europe GmbH, a od 1 października 2007 jako HARTING Polska Sp. z o.o.
Celem jej działalności jest profesjonalna i kompleksowa obsługa klientów na rynku polskim. Firma koncentruje się na doradztwie technicznym i sprzedaży w zakresie „connectivity” - systemów oraz usług związanych z elektrycznymi i elektronicznymi przemysłowymi złączami wtykowymi oraz elementów automatyki (switche, okablowanie, złącza).

Zapraszamy na stronę internetową firmy: www.harting.pl
 
Profinews 94
17.07.2012.
W Hiszpanii odbyło się coroczne spotkanie ekspertów pracujących w Centrach Kompetencji PI. Inżynierowie mieli okazję wymienić uwagi na temat pracy dużych instalacji PROFINET, rynku PROFIBUS i najczęściej popełnianych błędów projektowych.

GE Intelligent Platforms, które adoptowało standard PROFINET na swoje potrzeby organizuje serię szkoleń w Ameryce Północnej. Zakres szkolenia obejmuje kontrolery PACSystem, rozwiązania IO, przemysłowe PC, HMI oraz platformy automatyki oparte na chmurze.

Na rynku pojawił się stos PROFINET w wersji 2.3 dla platform wbudowanych o małych zasobach. Kluczową cechą tego stosu jest przeznaczenie do urządzeń o bardzo małych zasobach (RAM poniżej 96kB, FLASH poniżej 128kB). Stos może być implementowany na urządzeniach z lub bez OS i jest łatwo adoptowalny na wszelkie platformy. Stos jest zgodny ze specyfikacją PROFINET w wersji 2.3. Szczegóły można znaleźć na stronach www.port.de lub www.jpembedded.eu.

HELMHOLZ oferuje bramkę PROFIBUS/Ethernet mieszczącą się w konektorze. Układ bramki NETLink PRO Compact PROFIBUS/Ethernet jest na tak mały, że mieści się w obudowie od wtyczki. Z pomocą bramki można łączyć sieci PROFIBUS/MPI/PPI z sieciami typu Ethernet, czyli np. PROFINET. Zasilanie jest pobierane z sieci PROFIBUS, lub z zewnętrznego źródła o napięciu 24V. Bramka pozwala na zamianę protokołu TCP IP na MPI/PPI/PROFIBUS w zakresie prędkości od 9.6kbps do 12 Mbps. Do bramki można podłączyć do 32 urządzeń. Więcej na stronie producenta: www.helmholz.com.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS94

 
Profinews 93
24.06.2012.
Elektrownia Opole jest kondensacyjną elektrownią cieplną blokową, z zamkniętym układem wody chłodzącej. Eksploatowane są w niej 4 bloki energetyczne, gdzie podstawowym paliwem jest węgiel kamienny. Elektrownia spełnia polskie oraz europejskie wymogi w zakresie ochrony środowiska. Na dzień dzisiejszy jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Moc zainstalowana wynosi 1492MW, a moc osiągalna sięga 1532 MW. W elektrociepłowni wykorzystywane są pompy Grundfos, połączone z siecią PROFIBUS DP, PLC i systemami SCADA za pomocą bramek CIM/CIU150 także produkcji Grundfos. Systemy pomp doprowadzają roztwór wodny i karbamid przez dysze wylotowe do komina elektrociepłowni. Jest to decydujący proces, ponieważ jeśli dojdzie do zatrzymania pomp, koncentracja gazów NOx osiągnie zbyt wysoki poziom, co spowoduje zatrzymanie całego bloku. System pomp został dostarczony przez firmę szwedzką i zainstalowany przez polskich inżynierów. System interfejsów Grundfos CIM/CIU okazał się doskonałym rozwiązaniem, ze względu na to, że do integracji z siecią PROFIBUS DP nie były potrzebne żadne dodatkowe prace programistyczne. Z tego względu integracja systemu była bezproblemowa. Wprowadzone rozwiązanie działa dobrze, a zespół techniczny jest w stanie kontrolować i monitorować pompy poprzez interfejsy CIM150.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS93
 
Profinews 92
21.06.2012.
Karsten Schneider, nowy prezes PI, przedstawia historię swojej pracy na polu automatyki przemysłowej.

Organizacja PI zaprasza na swoje stanowisko na najbliższych targach ACHEMA we Frankfurcie nad Menem.

PROFI Interface Center w połączeniu z PI Ameryki Północnej przygotowały serię filmowych materiałów edukacyjnych na temat PROFINET. Materiały można obejrzeć na stronach PI website  lub YouTube.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS92
 
Korzyści z członkostwa w PI
16.06.2012.
Szanowni Państwo,

PI jest największą organizacją na świecie zrzeszającą producentów urządzeń automatyki przemysłowej i wspierającą rozwój sieci PROFIBUS i PROFINET.

W dziale "Materiały do pobrania->Dokumentacja" zamieszczamy plik: Korzyści z członkostwa w PI.

W pliku wypunktowaliśmy główne zalety członkostwa w organizacji PI.
 
Profinews 91
23.05.2012.
Karsten Schneider został nowym prezesem PI International. Kandydatura została przegłosowana podczas spotkania PI w czasie targów w Hannower. Karsten Schneider przez wiele lat dowodził PROFI Interface Center (PIC) w Johnson City w USA. Jörg Freitag, poprzedni prezes przyjął posadę w Toronto w firmie RuggedCom przejętej ostatnio przez Siemensa.

PI wystawiało się na stoisku Field Communication Lounge na targach w Hannower. Na podwójnej ścianie w centrum stoiska prezentowane były urządzenia PROFINET, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń PROFIsafe i PROFIenergy. Ścianę PROFIBUS wypełniały urządzenia PROFIBUS DP i PROFIBUS PA.

Grupa FCL obecna będzie na następnych targach ACHEMA we Frankfurcie, w dniach 19-22 czerwca 2012.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS91
 
Profinews 90
21.04.2012.
Niedawno powstałe stowarzyszenie Field Communication Lounge (FDT Group, Fieldbus Foundation, OPC Foundation i HART Communication Foundation) wystawiają się na tragach w Hannowerze w dniach 23-27 kwietnia. Prezentowane będą produkty PROFIBUS, PROFINET, PROFIsafe, PROFIenergy, napędy, IO-Link. Między innymi będzie można zobaczyć rozwiązanie z szybkim PROFINET działającym z prędkością 31.25us. Zapraszamy na stanowisko nr D05 w hali 9.

Profesor Max Felser z Uniwersytetu w Bernie, prezes szwajcarskiej organizacji PI zebrał swoje 20-letnie doświadczenie dotyczące standardu PROFIBUS w pozycji "PROFIBUS Manual". Książka przedstawia budowę sieci, protokół komunikacyjny, profile, klasy urządzeń, porusza także kwestię tworzenia urządzeń działających zgodnie z tym standardem.
Spis treści można znaleźć pod podanym linkiem: PROFIBUS Manual
Książkę można nabyć w www.epubli.de lub przez www.amazon.com.

Szwajcarska organizacja PI ma już 20 lat. Z tej okazji jesienią odbyło się spotkanie członków PI Szwajcaria, a w sierpniu planowane jest przyjęcie urodzinowe.

Na rynek wszedł 3-portowy wariant konwertera netTAP 100 nazwany NT 100-RE-EN. Konwerter wspiera wszystkie główne systemy sieci przemysłowych i ethernetowych. Umożliwia konwersję protokołów sieci przemysłowych na sieci przemysłowe, RS232/422/485 na sieci przemysłowe, Real-Time Ethernet/Ethernet na Ethernet, wspiera Modbus, PROFINET, POWERLINK, SERCOS III, EtherCAT.
Więcej na ten temat można znaleźć na stronach producenta: NT 100-RE-EN

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod tym linkiem:
PROFINET90
 
Profinews 89
01.04.2012.
Dla rynku urządzeń PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe rok 2011 był rekordowy pod względem sprzedaży nowych urządzeń. Szacujemy, że do tej pory zainstalowanych jest już ponad 40 milionów urządzeń PROFIBUS i ponad 4 miliony urządzeń PROFINET. Sprzedaż tych ostatnich przekroczyła w zeszłym roku 1.3 miliona, co daje 4.3 miliona zainstalowanych urządzeń. W 2011 roku sprzedaż urządzeń PROFIBUS przekroczyła 5 milionów sztuk. Nie gorzej radził sobie PROFIsave, w zeszłym roku sprzedało się 400 tysięcy urządzeń tego typu, co także jest nowym rekordem. Na dzień bieżący w sumie zainstalowanych jest ponad 1.55 miliona urządzeń PROFIsave.

Podczas lutowego 2-dniowego forum PROFINET w Miami Siemens i GE jeszcze raz potwierdziły, że obie firmy zdecydowały się wybrać PROFINET jako jedyną sieć typu industrial ethernet, której będą używały w swoich rozwiązaniach.

IDX - firma pochodząca z Afryki Południowej stworzyła bramkę pozwalającą na podłączenie urządzeń korzystających ze standardu HDLC do sieci PROFIBUS. Bramka łączy sieć HDLC z siecią PROFIBUS w taki sposób, że napędy HDLC mogą zostać odłączone i zastąpione przez odpowiednie urządzenia PROFIBUS.
Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod tym linkiem:
PROFINEWS89
 
Automaticon 2012
15.03.2012.
W dniach 20-23 marca 2012 odbędą się w Warszawie już po raz 18 targi automatyki przemysłowej - Automaticon. Wśród wystawców nie zabraknie najważniejszych firmy z branży automatyki: producentów urządzeń, oprogramowania, elementów sieci, przyrządów pomiarowych, diagnostycznych oraz wszystkiego co związane jest z automatyką przemysłową. Targi są dobrą okazją do zapoznania się z aktualną ofertą firm, trendami rynkowymi i nowoczesnymi rozwiązaniami branżowymi.

Oficjalna strona targów to: www.automaticon.pl.
 
Szkolenie webowe: Planowanie systemów PROFINET
14.03.2012.
Organizacja PI (PROFIBUS i PROFINET International) po raz pierwszy udostępnia szkolenie internetowe dotyczące planowania systemów PROFINET.

Szkolenie jest oparte o dokument "PROFINET Planning Guide". Przewodnik ten był stworzony, by ułatwić profesjonalne planowanie systemów. Materiał internetowy na podstawie konkretnych przykładów pokazuje proces planowania systemu krok po kroku. Szkolenie skupia się głównie na tematach związanych z topologią, wydajnością i obciążeniem sieci, cyklami czasowymi, a także przyporządkowywaniem urządzeniom parametrów oraz adresów.

Szkolenie jest dostępne w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Materiał można znaleźć pod podanym linkiem: "Planning PROFINET systems".
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 190 - 210 z 257