Aktualności arrow Aktualności
25.11.2020.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Balluff sp. z o.o. w PI Polska
24.11.2012.
Szanowni Państwo,

20-go listopada przystąpiła do organizacji PI Polska firma Balluff. Firma jest częścią grupy Balluff GmbH, jednego z liderów na rynku czujników z 50-letnią tradycją. Zaawansowana technologia w połączeniu z nowoczesną elektroniką dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów oraz pierwszorzędny serwis to cechy charakterystyczne Balluff.

Na całym świecie firma zatrudnia około 2200 osób.

Dla wszystkich obszarów automatyki Balluff dostarcza:
• elektroniczne i mechaniczne czujniki
• obrotowe i liniowe przetworniki przemieszczenia
• systemy identyfikacji
• zoptymalizowane technologie połączeń dla efektywnej automatyzacji

Więcej o firmie można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.balluff.pl
 
Profinews 98
14.11.2012.
Zarządzanie energią za pomocą Profinet - aplikacja demonstracyjna na targach SPS/IPC/Drives.

Polityka energetyczna i handel emisją CO2 to słowa kluczowe często powtarzane w mediach. Przypominają one o odpowiedzialnym użyciu zasobów naturalnych i mają spore znaczenie, szczególnie dla firm produkcyjnych zużywających sporo energii. W tym względzie naciska się na wykorzystanie wszystkich dostępnych metod oszczędzania.

Jest jasne, że w automatyce musimy zrobić więcej niż tylko używanie napędów z regulowaną prędkością, czy bardziej efektywnych silników, o mniejszym zużyciu energii. Fabryki wykazują wysokie zużycie energii nawet podczas okresów postoju. Badania na rzeczywistych liniach produkcyjnych wykazują, że zużycie energii podczas postojów sięga nawet do 60% całego poboru. Mówiąc inaczej, znacząca część energii jest marnowana podczas okresów nieprodukcyjnych.

Jest to miejsce, gdzie wkracza PROFIenergy - profil sieci PROFINET zaprojektowany z myślą o inteligentnym zarządzaniu energią. Dzięki PROFIenergy urządzenia o zwiększonym poborze energii mogą być podczas postojów przełączane przez kontroler sieci w stan zoptymalizowany pod względem poboru energii. Nie jest to jednoznaczne z wyłączeniem urządzenia, ale z przejściem do stanu o zminimalizowanym poborze mocy.

To rozwiązanie zostało zaadoptowane przez firmę KUKA zajmującą się robotyzacją. Wykorzystując standard PROFINET KUKA uaktywnia w swoich robotach tryby oszczędzania energii zależnie od typu i czasu trwania przerw. PI zademonstruje swoje podejście do tego problemu na targach SPS/IPC/Drives 2012 W Norymberdze. Wystawiana aplikacja pokaże także w jaki sposób można PROFIenergy szybko zaadoptować do istniejących aplikacji. Wielu użytkowników PROFINET jest zainteresowanych tą demonstracyjną aplikacją, tak więc wszystkich mających taką możliwość zapraszamy na targi SPS/IPC/Drives 2012.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS98
 
Profinews 97
28.10.2012.
W Scottsdale w Arizonie skończyło się 18-te spotkanie GENERAL ASSEMBLY MEETING. Był to jeden z najlepiej ocenianych zjazdów, a najciekawszą prezentację dotyczącą standardu PROFINET we współczesnych rozwiązaniach dla komunikacji wygłosił Mike Bastian reprezentujący Ford Powertrain. Więcej na ten temat można przeczytać w aktualnym numerze ProfiNews.

PI w Szwajcarii obchodziło swoją 20 rocznicę powstania. Było to pierwsze regionalne stowarzyszenie poza granicami Niemiec. Rocznicę uczczono imprezą, która odbyła się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie organizacja została powołana do życia. Obecne było także pierwsze stoisko PROFIBUS - kamper przerobiony na cele organizacji.


Nowe produkty:
System wizyjny dla PROFINET: Inteligentna kamera Teledyne DALSA BOA jest kompaktowym narzędziem optycznym przeznaczonym do kontroli jakości i wzrostu produktywności. Kamery BOA oferują rozwiązania skalowania obrazu pozwalające na wykorzystanie w szerokim zakresie aplikacji, a także współpracują z aplikacjami iNspect Express czy Sherlock, w ten sposób będąc w stanie sprostać szerokiemu zakresowi zadań z dziedziny automatyki. Więcej na temat kamer można znaleźć na stronie producenta: TELEDYNE.

PROFIsafe dla bloku zaworów: Zgodny ze standardami PROFIBUS i PROFINET moduł CPX-FVDA wyposażony został w 3 wyjściowe kanały cyfrowe: dwa z nich to zewnętrzne kanały do wyłączania sprzętu pomocniczego, a jeden jest kanałem wewnętrznym do wyłączania napięcia zasilającego blok zaworów. Wszystkie 3 kanały są samo-nadzorujące i redundantne kategorii czwartej, co pozwala na pracę w aplikacjach PLe (ISO 13849) lub SIL3 (EN 61508) przy odpowiedniej kombinacji zaworów. Więcej informacji tutaj: FESTO

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS97
 
Nowa prezentacja PROFIBUS
16.10.2012.
Organizacja PI International udostępniła nowy zestaw slajdów zawierający obszerny przegląd technologii PROIBUS. Dokument jest wartościowym źródłem informacji o standardzie PROFIBUS dla każdego, kto chce zapoznać się lub poszerzyć swoją wiedzę na temat technologii, jej nowych elementów, sposobów wykorzystania i obsługi urządzeń PROFIBUS. Opracowanie jest szczegółowe, dobrze zorganizowane i łatwe do czytania. Dodatkowo wyjaśnia bieżące tematy dotyczące zarządzania cyklem pracy, operacji fail-safe dostępnych w profilu PROFIsafe oraz sieci polowych PROFIBUS PA. Czytelnik dowiaduje się w jaki sposób sprawdzona technologia wyróżnia się z pomocą imponującej funkcjonalności zarządzania urządzeniami.

Dokument dostępny w wersji angielskiej lub niemieckiej można pobrać ze strony organizacji:

http://www.profibus.com/nc/downloads/downloads/profibus-basic-slide-set/display/
 
Warsztaty IO-Link - materiały
11.10.2012.
Szanowni Państwo,

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w piątek 12 października w Katowicach odbył się zorganizowany przez PI Polska w porozumieniu z firmami INTEX, SIEMENS, ifm electronic i PEPPER+FUSCH warsztat szkoleniowy dotyczący standardu komunikacyjnego IO-Link.

W dziale 'Materiały do pobrania' udostępniamy opracowania przygotowane przez prowadzących warsztaty. Pliki można pobrać bezpośrednio stąd:

Siemens_IO-Link.pdf
Siemens_RF200_IO_LINK.pdf
Siemens_SIRIUS_IO_Link.pdf
ifm_IO-Link.pdf
PF_IO-Link.pdf

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.
 
Opis systemu PROFINET
02.10.2012.
PROFINET jest standardem organizacji PROFIBUS i PROFINET International (PI) dla komunikacji w automatyce. Modułowa struktura sprawia, że PROFINET jest elastycznym rozwiązaniem dla wszelkich zastosowań i branż. Aplikacje oparte na sieci PROFINET mogą być wdrażane przy automatyzacji produkcji i procesów, aplikacji bezpieczeństwa i całej gamy technologii napędów włącznie z izochronicznymi aplikacjami pozycjonowania. Profile aplikacyjne umożliwiają optymalne wykorzystanie sieci PROFINET we wszystkich dziedzinach automatyki przemysłowej.

Udostępniamy Państwu najnowszą wersję opisu systemu PROFINET: Opis systemu PROFINET.pdf

Plik można znaleźć także w dziale "Materiały do pobrania-->Profinet-->Prezentacje Profinet"
 
Profinews 96
30.09.2012.
FDI stawia sobie za cel integrację urządzeń działających w oparciu o różne protokoły komunikacyjne.
Rok temu pięć największych fundacji działających w automatyce przemysłowej - FDT Group, Fielbus Foundation, HART Communication Foundation, PI i OPC Foundation - podpisało porozumienie powołując do życia FDU Cooperation. Celem organizacji jest stworzenie jednej wspólnej technologii integracji urządzeń dla wszystkich standardów inteligentnych urządzeń instalowanych w sieciach przemysłowych. Dzięki bezprecedensowej współpracy pomiędzy pięcioma fundacjami i głównymi graczami na rynku, takimi jak ABB, Emerson, Endress+Hauser, Honeywell, Invensys, Siemens i Yokogawa ten cel jest dzisiaj bliski do osiągnięcia, jak nigdy dotąd.

Co wspólnego ma FDI z członkami organizacji PI i dlaczego powinni oni się tym zainteresować? Odpowiedź jest prosta, jeśli buduje się urządzenie PROFIBUS PA, to trzeba pomyśleć także o stworzeniu i rozwijaniu jednej, lub dwóch opcji zarządzania urządzeniem - FDT i/lub EDDL. Przed tym samym problemem stają twórcy systemów, projektanci oraz użytkownicy końcowi. W odróżnieniu od dzisiejszego stanu, FFDI łączy najlepsze cechy obu technologii w jednym prostym rozwiązaniu. Za pomocą FDI jedno narzędzie może połączyć różne platformy i protokoły pozwalając na zarządzenie inteligentnym urządzeniem polowym w każdej fazie cyklu: konfiguracji, uruchomieniu, diagnostyce i kalibracji. Zysk jest oczywisty.

W tym samym numerze Profinews przedstawiamy krótkie FAQ na temat technologii FDI:
FDI TECHNOLOGY FAQ

Czy standard 4-20mA jest bardziej niezawodny niż sieci polowe?
W serwisie LinkedIn toczy się wiele ciekawych dyskusji związanych z sieciami przemysłowymi. Jeden z wątków rozpoczął się od prostego pytania: "Czy standard 4-20mA jest bardziej niezawodny niż sieci polowe?". Dyskusja trwa już ponad 3 miesiące, a co za tym idzie możemy przeczytać wiele ciekawych odpowiedzi na powyższe pytanie.
pytanie. Krótko podsumowując dyskusję można by powiedzieć, że standard 4-20mA jest bardziej niezawodny, ponieważ większość problemów nie jest wykrywana.
Link do wątku: FOLLOW RODRIGO.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS96
 
PROFINET DEVELOPER  bezpłatny warsztat szkoleniowy, 26.10.2012
25.09.2012.
Stowarzyszenie PROFIBUS PNO Polska przy współpracy z firmami JPEmbedded oraz akredytowaną jednostką PROFIBUS&PROFINET Competence&Training Center - INTEX Sp.z o.o. zaprasza Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy poświęcony możliwości implementacji funkcjonalności PROFINET IO Device w urządzeniach.


Program warsztatu:
•    Wprowadzenie do PROFINET
z uwzględnieniem zagadnień projektowych.
•    Stos Profinet oferowany przez firmę JPEmbedded
Architektura, wspierane platformy, portowanie, zasoby, konfiguracja.
•    Integracja Stosu Profinet we własnej aplikacji
Prezentacja przykładowego działania systemu opartego na PROFINET z wykorzystaniem Stosu Profinet.
•    Certyfikacja
Demonstracja działania narzędzia PROFINET IO Tester oraz informacje praktyczne dotyczące oficjalnej certyfikacji.
•    Dyskusja i podsumowanie

Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 października w siedzibie PROFIBUS PNO Polska przy ul. Konarskiego 18 w Gliwicach (Wydział Energetyki, sala 530).

Warsztat rozpoczyna się o godz. 9:00. W czasie spotkania przewidziana jest przerwa kawowa i poczęstunek. Zakończenie planowane jest o godz. 16:00. Chętnych do udziału w warsztacie prosimy o zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na stronie www.intex.com.pl.

JPEmbedded oferuje Stos Profinet, dzięki któremu producenci urządzeń peryferyjnych (np. urządzenia wejścia/wyjścia, roboty, regulatory, panele operatorskie, napędy, falowniki itp.) mogą dostosować swoje produkty do standardu PROFINET.
Stos Profinet może być dostarczony w postaci kodu źródłowego napisanego w języku C lub biblioteki oferującej zestaw funkcji (API). JPEmbedded oferuje wsparcie w dostosowaniu Stosu Profinet do budowanych urządzeń.

O organizatorach:
PROFIBUS PNO Polska jest organizacją, która zajmuje się rozwojem i standaryzacją sieci przemysłowych w automatyce. Pomaga użytkownikom i producentom urządzeń pracujących w sieci PROFIBUS i PROFINET wykorzystać najnowsze i najlepsze rozwiązania i technologie.  Członkom zapewnia stały dostęp do wiedzy i informacji technicznych. Organizacja powstała aby realizować i chronić otwarty standard komunikacji i sterowania.

Centrum Szkoleniowe Systemów Automatyki INTEX od 20 lat specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i świadczeniu usług z zakresu technik sterowania oraz przemysłowych standardów komunikacyjnych. Przez lata funkcjonowania, trenerzy INTEX-u przeprowadzili wiele tysięcy szkoleń, a wiedza i zebrane doświadczenie zaowocowało opracowaniem kompleksowego systemu kształcenia obejmującego obecnie ponad 40 szkoleń otwartych, który gwarantuje Klientom uzyskanie kwalifikacji i umiejętności, jakich potrzebuje nowoczesny przemysł. Profesjonalizmowi i wysokiej jakości usług INTEX-u zaufało już blisko 20.000 uczestników reprezentujących ponad 2.500 firm, zakładów pracy i przedsiębiorstw z całego kraju.

JPEMBEDDED to zespół inżynierów współtworzących innowacyjne rozwiązania opierające się na najnowszych trendach z dziedziny systemów wbudowanych. Istniejąca do 2006 roku firma realizuje międzynarodowe projekty przemysłowe w branżach: samochodowej, medycznej, transportowej oraz telekomunikacyjnej.

Serdecznie zapraszamy!

link do formularza zgłoszeniowego: http://www.intex.com.pl/download/Warsztat_PROFINET_2012.pdf

 
Warsztaty IO-Link
18.09.2012.
Szanowni Państwo,

W imieniu stowarzyszenia Profibus PNO Polska przy współpracy z firmami INTEX, SIEMENS, ifm electronic oraz PEPPERL+FUCHS, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy dotyczący nowoczesnego standardu komunikacyjnego dla inteligentnych czujników i elementów wykonawczych – IO-Link.

IO-Link umożliwia zaawansowaną diagnostykę i komunikację z systemami sterowania przy zredukowanych kosztach okablowania, parametryzacji oraz serwisowania.

Szczególnie istotną cechą IO-Link jest możliwość zdalnego parametryzowania urządzeń pomiarowych i wykonawczych, co ułatwia szybką wymianę tych urządzeń oraz umożliwia zmianę konfiguracji podczas pracy systemu. Z tego powodu IO-Link jest stosowany w rosnącej liczbie aplikacji i popierany przez coraz większą ilość producentów, co w konsekwencji powoduje wzrost liczby dostępnych urządzeń zgodnych z tym standardem.

IO-Link jest otwartym standardem, zdefiniowanym, rozwijanym i promowanym przez konsorcjum IO-Link (http://www.io-link.com), które obecnie skupia ok. 50 renomowanych producentów urządzeń automatyki i wchodzi w skład organizacji PROFIBUS&PROFINET INTERNATIONAL.

Celem warsztatu jest dostarczenie użytkownikom oraz integratorom systemów automatyki technicznych podstaw, przedstawienie produktów i rozwiązań oraz przykładowych aplikacji z zastosowaniem technologii IO-Link.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona! Spotkanie odbędzie się w piątek, 12 października w ANGELO HOTEL KATOWICE.

Chętnych prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszenia i odesłanie na adres firmy INTEX. Szczegóły znajdziecie Państwo na formularzu:

Warsztat_IO-Link_2012.pdf

 
EMT-SYSTEMS w PI Polska
06.09.2012.
Szanowni Państwo,

Pod koniec sierpnia dołączyło do organizacji PI Polska centrum szkoleniowe EMT-SYSTEMS z Gliwic.

EMT-SYSTEMS jest centrum szkoleniowym specjalizującym się w szkoleniach i kursach zawodowych, biznesowych dla osób prywatnych, pracowników i firm z zakresu automatyki przemysłowej, CAD/CAM oraz szeroko pojmowanych technik inżynierskich. Oferta wzbogacona jest również o kursy związane z zarządzaniem jakością, kompetencje społeczne i wiele innych.

 EMT-SYSTEMS współpracuje z najlepszymi ekspertami z danych dziedzin posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zakresie dydaktyki i prowadzenia szkoleń. Trenerzy, będący jednocześnie praktykami, prezentują podczas wykładów konkretne sytuacje, z którymi spotkali się w pracy zawodowej.

Szkolenia są prowadzone przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania. Realizowane są w laboratoriach i salach szkoleniowych wyposażonych w profesjonalny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Siedzibą Centrum Szkoleń Inżynierskich jest Park Naukowo-Technologiczny przy Politechnice Śląskiej z profesjonalną infrastrukturą umożliwiającą prowadzenie szkoleń najwyższej jakości.

Więcej informacji o EMT-SYSTEMS można przeczytać na stronie internetowej centrum: emt-systems.pl
 
Profinews 95
22.08.2012.
INNOVASIC wprowadził na rynek nową udoskonaloną wersję układu RapID Platform Network Interface dla internetu przemysłowego. Chip uzyskał certyfikat PROFINET dla urządzeń klasy B. Kilka protokołów opartych o ethernet jest wspieranych przez jeden układ bez konieczności zmiany hardware'u i software'u. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta: www.innovasic.com

Z uwagi na duże zainteresowanie układem ASIC ERTEC 200, sprzedawany będzie w opakowaniach po 70 i 350 sztuk. Wpłynie to na obniżenie ceny zakupu układów. Chipy ERTEC 200 są oparte o architekturę ARM i posiadają zintegrowany 2-portowy switch. Więcej pod podanym adresem: www.siemens.com/ertec

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS95
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 190 - 210 z 269