Aktualności arrow Aktualności
01.02.2023.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Profinews196
24.01.2021.
Szanowni Państwo,

W najnowszym numerze Profinews znajdziemy między innymi informacje na temat wyszukiwarki produktów PROFIBUS, PROFINET i IO-Link.

Wyszukiwarka produktów PI w witrynie profibus.com jest cennym źródłem informacji zarówno dla użytkowników końcowych, jak i producentów urządzeń. Jest to centralna baza danych dla produktów obsługujących PROFIBUS, PROFINET i IO-Link. Producenci urządzeń umieszczają swoje produkty w wyszukiwarce produktów, aby pomóc użytkownikom końcowym szybko znaleźć, sprawdzić i zlokalizować urządzenia pasujące do wybranej sieci przemysłowej.


Produkty można sortować według:

- Technologia
- Rodzaj
- Sprzedawca
- Podgrupa

Wyszukiwarka zawiera obecnie ponad 3000 produktów i liczba ta cały czas rośnie. Do wyników wyszukiwania dołączono wiele informacji technicznych, które szczegółowo opisują produkt, a wiele produktów można bezpośrednio pobrać także pliki GSD oraz inne zasoby inżynieryjne.

Jeśli jesteś producentem urządzeń i chcesz dodać swoje nowe produkty do katalogu, skontaktuj się z organizacją PI w celu uzyskania informacji na ten temat oraz szczegółowej instrukcji postępowania.


Specjalnie dla IO-Link istnieje IODDfinder na stronie IO-Link.com. IODDfinder to usługa społeczności IO-link. Jest to scentralizowana baza danych wielu dostawców zawierająca pliki opisów (IODD). Ponadto platforma ta przedstawia przegląd wszystkich urządzeń IO-link.Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews196
 
Profinews195
13.12.2020.
Szanowni Państwo,

Sieć PROFINET jest zbudowana w oparciu o standard IEEE 802.3 Ethernet. Podczas gdy punkty dostępu bezprzewodowego stają się coraz bardziej popularne, zdecydowana większość dzisiejszych połączeń sieciowych jest przewodowa i wymaga okablowania. Producenci kabli PROFINET oferują szereg typów i klas kabli do różnych zastosowań, w tym o specjalnych właściwościach. Kable te występują w dwóch wersjach: miedzianej i światłowodowej.

Poniższy film dotyczy kluczowego elementu infrastruktury sieci PROFINET: okablowania. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zapoznaniem się z opcjami jakie mamy przy wyborze okablowania, specyfikacjami kabli i kilkoma przykładami zastosowań specjalnych, zapraszamy do obejrzenia filmu.Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews195.
 
Profinews194
11.11.2020.
Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa na nadchodzące seminarium internetowe: Jak działa PROFINET. Przewodnik dla początkujących.

Jeśli szukacie kursu wprowadzającego do tematyki PROFINET, to na nadchodzącym seminarium przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące pracy systemu PROFINET. Webinarium zacznie się od przedstawienia wartości wdrażania protokołów sieci polowych i ethernetu przemysłowego w sieciach automatyki. Następnie zostaną omówione podstawy PROFINET, takie jak topologia, media, funkcje, wydajność oraz konfiguracja.


Szczegóły:

Data: środa, 16 grudnia
Godzina: 11:00 (MST)
Koszt: bezpłatnie
Gospodarz: PROFIBUS / PROFINET Ameryk Północnej i PROFI Interface Center

Program:
- Wyzwania automatyki przemysłowej
- Obietnica korzyści: Ethernet przemysłowy
- Jak działa PROFINET
- Podstawy sieci PROFINET
- Topologia
- Media
- Wspólne cechy
- Dodatkowe funkcje i profile aplikacji
- Jak zacząć: konfigurowanie sieci PROFINET
- Plik GSD, adresowanie urządzeń, diagnostyka
- Najważniejsze cechy PROFINET
- Pytania i odpowiedzi na żywo

Mamy nadzieję, że możecie dołączyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się dziś!

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews194.
 
Profinews193
17.10.2020.
Szanowni Państwo,

Zapraszam do przeczytania nowego numeru Profinews193. Wydanie jest poświęcone w dużej części cyberbezpieczeństwu sieci przemysłowych, głównie PROFINET. Poza cyberbezpieczeńtwem znajdziemy w nim artykuł o użyciu standardu IO-Link w instalacjach hydraulicznych, informacje na temat okablowania w sieciach PROFINET, czy przegląd nowych produktów automatyki przemysłowej.

Poniżej zamieszamy link do filmu o bezpieczeństwie w sieciach PROFINET.Najnowszy numer gazetki dostępny jest pod tym linkiem: Profinews193
 
Profinews192
20.09.2020.
Szanowni Państwo,

Jaka jest różnica między PROFINET a Ethernetem? Czy możecie przedstawić porównanie PROFINET i Ethernet?

Często otrzymujemy podobne pytania. Odpowiedź na nie może być trudna, ponieważ PROFINET i Ethernet są technologiami, które się uzupełniają, a nie konkurują.

Definicja sieci Ethernet
Standardy tworzące Ethernet określa norma IEEE 802.3. Definicja Ethernetu obejmuje warstwę 1 (warstwę fizyczną) i warstwę 2 (warstwę łącza danych) modelu ISO/OSI. Ramki Ethernet zawierają informacje takie jak adresy MAC nadawcy i odbiorcy, tagowanie wirtualnej sieci LAN (VLAN) i jakość usług (QoS). Ethernet jest używany do łączenia węzłów w sieci lokalnej. Fizycznym łączem między węzłami w sieci Ethernet może być na przykład skrętka dwużyłowa lub kabel światłowodowy. Obecnie Ethernet jest najpopularniejszym medium komunikacyjnym na świecie. Jest stosowany w domach, przedsiębiorstwach, fabrykach i ogólnej infrastrukturze ze względu na szybkość, przystępną cenę oraz wszechstronność.

Definicja PROFINET
PROFINET to rozwiązanie Industrial Ethernet. Jest to protokół komunikacyjny służący do wymiany danych pomiędzy kontrolerami a urządzeniami. Kontrolerami mogą być sterowniki PLC, systemy DCS lub PAC. Urządzeniami mogą być bloki I/O, systemy wizyjne, czytniki RFID, napędy, przyrządy procesowe, serwery proxy, a nawet inne sterowniki.

PROFINET znajduje się w warstwie 7 modelu ISO/OSI, ponieważ jest to aplikacja. Definiuje cykliczną i acykliczną komunikację między komponentami, w tym diagnostykę, bezpieczeństwo funkcjonalne, alarmy i inne powiązane informacje. Ponadto PROFINET jest oparty o standardowe medium komunikacji Ethernet. Wysoka przepustowość, duży rozmiar wiadomości i wszechstronność to tylko niektóre z korzyści wynikających z posiadania Ethernetu w fabryce.

Wyjaśnienie wideo: PROFINET vs EthernetWięcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews192.
 
Profinews191
26.08.2020.
Szanowni Państwo,

We wrześniu PI North America organizuje webinarium pod tytułem: 7 kroków do opracowania urządzenia PROFINET.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w webinarium. Poniżej podajemy kilka bliższych informacji na temat szkolenia.

PROFINET to otwarty, opracowany wspólnie przez wiele firm przemysłowy standard Ethernet do dyskretnego sterowania ruchem i automatyzacji procesów. Istnieje wiele sposobów implementacji interfejsu PROFINET w urządzeniach automatyki, ale mnogość rozwiązań może wydawać się zniechęcająca. Punkt wyjścia zależy od rodzaju produktu, istniejącego projektu, oczekiwanej wielkości produkcji i wymaganego czasu wprowadzenia produktu na rynek.

Przygotowane seminarium internetowe zawiera przegląd 7 kroków prowadzących do zaimplementowania interfejsu PROFINET w produkcie.

Data: czwartek, 10 września
Godzina: 10:00 czasu MST
Koszt: bezpłatnie
Program:

- Wymagania czasu rzeczywistego
- Klasy zgodności PROFINET
- Opcje realizacji
- Ścieżki rozwoju
- Partnerzy rozwojowi
- Plik GSD
- Certyfikacja produktu
- Wprowadzenie na rynek
- Pytania i odpowiedzi na żywo

Gospodarz: Organizacja PROFIBUS i PROFINET Ameryki Północnej oraz PROFI Interface Center
Rejestracja online: https://register.gotowebinar.com/register/4086235317217424399

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews191.
 
PROmesh P10, dużo więcej niż switch
06.08.2020.

PROmesh P10, dużo więcej niż switch

Pierwszy na rynku inteligentny, zarządzalny, spełniający dzisiejsze i przyszłe wymagania switch. Inżynierowie Niemieckiej firmy Indu-sol poszli o krok a nawet o dwa kroki dalej.

PROmesh P10 spełnia nowe wytyczne i wymagania względem sieci Profinet w wersji 2.4. Gigabitowe porty oraz gotowość na pracę w sieciach TSN (Time Sensitive Networking). Oznacza to większą przepustowość oraz dostępność z zachowaniem wszelkich restrykcji przemysłowych.

To pierwszy na rynku switch udostępniający funkcję pomiaru oraz analizy warstwy fizycznej okablowania. Jest to alternatywa dla często skomplikowanej i czasochłonnej procedury weryfikacji kabli. Dodatkowo switch również w trakcie pracy (online), ocenia parametry jakościowe przewodu. Jeśli dla danego portu, wartość świadcząca o jakości transmisji będzie zaniżona, wyśle powiadomienie a kabel może zostać wymieniony podczas postoju maszyny.


Switch udostępnia szereg danych diagnostycznych. Nieprzerwany monitoring ważnych parametrów świadczących o stabilności sieci. Kontrola obciążenia oraz błędów w komunikacji dostępna dla każdego portu.


Dzięki pomiarowi prądu upływowego, switch posiada możliwość weryfikacji błędów związanych z EMC. Wbudowana kontrola zasilania zwiększa niezawodność i zapewnia ochronę dla zachowania ciągłości procesu.

Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się tutaj.

 
Webinarium  Diagnostyka i działanie sieci PROFIBUS
06.08.2020.

Webinarium – Diagnostyka i działanie sieci PROFIBUS

Podstawy i diagnostyka sieci PROFIBUS

Jak osiągnąć stabilną pracę sieci?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium poświęconego podstawie działania oraz diagnostyce sieci Profibus. Dowiedź się jak prawidłowo i według zaleceń organizacji PI projektować sieć Profibus. Zobacz, jak w rzeczywistości wygląda serwis diagnostyczny na konkretnym przykładzie w jednym z zakładów przemysłowych.      


 
Webinarium  Diagnostyka i działanie sieci PROFINET
06.08.2020.

Webinarium – Diagnostyka i działanie sieci PROFINET

Jak zapobiec awariom oraz przestojom maszyn?

Jak osiągnąć stabilną pracę sieci PROFINET?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium poświęconego podstawą działania oraz diagnostyce sieci Profinet. Dowiedź się jak prawidłowo i według zaleceń projektować sieć Profinet, jakie są parametry jakościowe świadczące o stabilności komunikacji oraz jakich narzędzi użyć do diagnostyki. Czym jest jitter, netload, update time, telegram gap, network depth, jak te parametry wpływają na pracę sieci? Jakich narzędzi użyć do diagnostyki sieci Profinet? Jak osiągnąć stabilną pracę sieci? W prosty i przejrzysty sposób tłumaczymy o co chodzi w sieciach Profinet.            


 
Nowe wideo: Porównanie PROFIBUS i PROFINET
22.07.2020.
Jako organizacja PI nadal otrzymujemy pytania dotyczące różnicy pomiędzy PROFIBUS i PROFINET.
W skrócie: PROFIBUS to klasyczna magistrala szeregowa polowa, a PROFINET to przemysłowy protokół Ethernet.

PROFIBUS i PROFINET to standardy IEC stworzone przez tę samą organizację: PROFIBUS i PROFINET International. Wszystko zaczęło się od PROFIBUSa, wprowadzonego w 1989 roku i szybko rozwinęło się w latach 90. Następnie, gdy branża przeszła z sieci przemysłowych na przemysłowy Ethernet, PI opracował standard PROFINET, który stał się dostępny na początku XXI wieku i od tego czasu szybko się rozwija. Ze względu na ich wspólne źródło, PROFIBUS i PROFINET mają pewne podobieństwa, ale ogólnie są od siebie bardzo różne.

Szczegółowe wyjaśnienie różnicy pomiędzy tymi standardami wyjaśnia poniższe wideo.

 
Profinews190
22.07.2020.
Szanowni Państwo,

W najnowszym numerze Profinews znajdziemy między innymi informację na temat nadchodzącego webinarium organizowanego przez oddział PI Ameryki Północnej. Szkolenie nosi tytuł: Cyfrowa transformacja z PROFINET.

Tematy, które będą poruszane na webinarium:

- Sieć zależna od czasu (TSN - Time Sensitive Networking)
- Komunikacja pomiędzy kontrolerami (C2C)
- Bezpieczeństwo C2C
- Integracja pionowa
- Przetwarzanie brzegowe
- Ethernet-APL (Advanced Physical Layer)
- 5G

Gospodarz: PI North America
Data: czwartek, 6 sierpnia
Godzina: 11: 00 - 12:00 MST
Koszt: bezpłatnie
Rejestracja Online

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews190.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 22 - 42 z 292