Aktualności arrow Aktualności
05.12.2021.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Profinews191
26.08.2020.
Szanowni Państwo,

We wrześniu PI North America organizuje webinarium pod tytułem: 7 kroków do opracowania urządzenia PROFINET.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w webinarium. Poniżej podajemy kilka bliższych informacji na temat szkolenia.

PROFINET to otwarty, opracowany wspólnie przez wiele firm przemysłowy standard Ethernet do dyskretnego sterowania ruchem i automatyzacji procesów. Istnieje wiele sposobów implementacji interfejsu PROFINET w urządzeniach automatyki, ale mnogość rozwiązań może wydawać się zniechęcająca. Punkt wyjścia zależy od rodzaju produktu, istniejącego projektu, oczekiwanej wielkości produkcji i wymaganego czasu wprowadzenia produktu na rynek.

Przygotowane seminarium internetowe zawiera przegląd 7 kroków prowadzących do zaimplementowania interfejsu PROFINET w produkcie.

Data: czwartek, 10 września
Godzina: 10:00 czasu MST
Koszt: bezpłatnie
Program:

- Wymagania czasu rzeczywistego
- Klasy zgodności PROFINET
- Opcje realizacji
- Ścieżki rozwoju
- Partnerzy rozwojowi
- Plik GSD
- Certyfikacja produktu
- Wprowadzenie na rynek
- Pytania i odpowiedzi na żywo

Gospodarz: Organizacja PROFIBUS i PROFINET Ameryki Północnej oraz PROFI Interface Center
Rejestracja online: https://register.gotowebinar.com/register/4086235317217424399

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews191.
 
PROmesh P10, dużo więcej niż switch
06.08.2020.

PROmesh P10, dużo więcej niż switch

Pierwszy na rynku inteligentny, zarządzalny, spełniający dzisiejsze i przyszłe wymagania switch. Inżynierowie Niemieckiej firmy Indu-sol poszli o krok a nawet o dwa kroki dalej.

PROmesh P10 spełnia nowe wytyczne i wymagania względem sieci Profinet w wersji 2.4. Gigabitowe porty oraz gotowość na pracę w sieciach TSN (Time Sensitive Networking). Oznacza to większą przepustowość oraz dostępność z zachowaniem wszelkich restrykcji przemysłowych.

To pierwszy na rynku switch udostępniający funkcję pomiaru oraz analizy warstwy fizycznej okablowania. Jest to alternatywa dla często skomplikowanej i czasochłonnej procedury weryfikacji kabli. Dodatkowo switch również w trakcie pracy (online), ocenia parametry jakościowe przewodu. Jeśli dla danego portu, wartość świadcząca o jakości transmisji będzie zaniżona, wyśle powiadomienie a kabel może zostać wymieniony podczas postoju maszyny.


Switch udostępnia szereg danych diagnostycznych. Nieprzerwany monitoring ważnych parametrów świadczących o stabilności sieci. Kontrola obciążenia oraz błędów w komunikacji dostępna dla każdego portu.


Dzięki pomiarowi prądu upływowego, switch posiada możliwość weryfikacji błędów związanych z EMC. Wbudowana kontrola zasilania zwiększa niezawodność i zapewnia ochronę dla zachowania ciągłości procesu.

Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się tutaj.

 
Webinarium  Diagnostyka i działanie sieci PROFIBUS
06.08.2020.

Webinarium – Diagnostyka i działanie sieci PROFIBUS

Podstawy i diagnostyka sieci PROFIBUS

Jak osiągnąć stabilną pracę sieci?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium poświęconego podstawie działania oraz diagnostyce sieci Profibus. Dowiedź się jak prawidłowo i według zaleceń organizacji PI projektować sieć Profibus. Zobacz, jak w rzeczywistości wygląda serwis diagnostyczny na konkretnym przykładzie w jednym z zakładów przemysłowych.      


 
Webinarium  Diagnostyka i działanie sieci PROFINET
06.08.2020.

Webinarium – Diagnostyka i działanie sieci PROFINET

Jak zapobiec awariom oraz przestojom maszyn?

Jak osiągnąć stabilną pracę sieci PROFINET?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium poświęconego podstawą działania oraz diagnostyce sieci Profinet. Dowiedź się jak prawidłowo i według zaleceń projektować sieć Profinet, jakie są parametry jakościowe świadczące o stabilności komunikacji oraz jakich narzędzi użyć do diagnostyki. Czym jest jitter, netload, update time, telegram gap, network depth, jak te parametry wpływają na pracę sieci? Jakich narzędzi użyć do diagnostyki sieci Profinet? Jak osiągnąć stabilną pracę sieci? W prosty i przejrzysty sposób tłumaczymy o co chodzi w sieciach Profinet.            


 
Nowe wideo: Porównanie PROFIBUS i PROFINET
22.07.2020.
Jako organizacja PI nadal otrzymujemy pytania dotyczące różnicy pomiędzy PROFIBUS i PROFINET.
W skrócie: PROFIBUS to klasyczna magistrala szeregowa polowa, a PROFINET to przemysłowy protokół Ethernet.

PROFIBUS i PROFINET to standardy IEC stworzone przez tę samą organizację: PROFIBUS i PROFINET International. Wszystko zaczęło się od PROFIBUSa, wprowadzonego w 1989 roku i szybko rozwinęło się w latach 90. Następnie, gdy branża przeszła z sieci przemysłowych na przemysłowy Ethernet, PI opracował standard PROFINET, który stał się dostępny na początku XXI wieku i od tego czasu szybko się rozwija. Ze względu na ich wspólne źródło, PROFIBUS i PROFINET mają pewne podobieństwa, ale ogólnie są od siebie bardzo różne.

Szczegółowe wyjaśnienie różnicy pomiędzy tymi standardami wyjaśnia poniższe wideo.

 
Profinews190
22.07.2020.
Szanowni Państwo,

W najnowszym numerze Profinews znajdziemy między innymi informację na temat nadchodzącego webinarium organizowanego przez oddział PI Ameryki Północnej. Szkolenie nosi tytuł: Cyfrowa transformacja z PROFINET.

Tematy, które będą poruszane na webinarium:

- Sieć zależna od czasu (TSN - Time Sensitive Networking)
- Komunikacja pomiędzy kontrolerami (C2C)
- Bezpieczeństwo C2C
- Integracja pionowa
- Przetwarzanie brzegowe
- Ethernet-APL (Advanced Physical Layer)
- 5G

Gospodarz: PI North America
Data: czwartek, 6 sierpnia
Godzina: 11: 00 - 12:00 MST
Koszt: bezpłatnie
Rejestracja Online

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews190.
 
Strona internetowa Przemysł 4.0
19.06.2020.
Szanowni Państwo,

Dzięki Przemysłowi 4.0 i rewolucji cyfrowej, w automatyce przemysłowej dostępny jest cały zestaw danych, ale na dzień dzisiejszy 90% z nich nie jest wykorzystywana.

- Dlaczego tak jest i jak można to zmienić?
- Jaka jest rola PROFINET, OPC UA czy TSN w tej transformacji?
- Który sposób komunikacji przemysłowej jest w tej chwili najbardziej przyszłościowy?
- I w jaki sposób dane mogą zostać przekształcone w ustrukturyzowane i przydatne informacje?

Konieczne jest, abyśmy rozumieli i współdecydowali o całym zakresie tematów z dziedziny komunikacji przemysłowej. Komunikacja między czujnikiem a chmurą jest możliwa dziś dzięki IO-Link, jako szeroko rozpowszechnionemu protokołowi poziomu czujnika i PROFINET jako szkieletowi przemysłowego ethernetu. Wykorzystując dodatkowo OPC UA jako interfejs do aplikacji IT, jesteśmy w stanie wykorzystać wiele standardów komunikacji przemysłowej do wymiany danych.

Kiedy projekt Przemysł 4.0 został rozpoczęty z udziałem wielu wyspecjalizowanych firm, wiele rzeczy stało się jasnych. Z jednej strony PI musiało zająć się całym spektrum technologii komunikacji przemysłowej, z drugiej terminowe wdrożenie mogło nastąpić tylko w oparciu o systemy oparte na istniejących technologiach. Ze względu na samą wielkość tego spektrum, można tego dokonać jedynie w ścisłej współpracy z innymi organizacjami.

Poczyniono już duże postępy, a kolejne informacje na temat wykorzystania PROFINET w aplikacjach Przemysłu 4.0. pojawią się wkrótce. PI wyznaczyło sobie cel, aby Przemysł 4.0 stał się rzeczywistością i był łatwy w użyciu w praktyce.

Organizacja PI International stworzyła dedykowaną stronę internetową na temat Przemysłu 4.0.
 
Profinews189
19.06.2020.
Szanowni Państwo,

Organizacja PROFIBUS & PROFINET International (PI) opublikowała pierwszą specyfikację towarzyszącą OPC UA dla PROFINET. Niniejsza specyfikacja opisuje znormalizowany model obiektowy OPC UA dla urządzeń PROFINET, który umożliwia między innymi urządzeniom PROFINET produkowanym przez różnych producentów przesyłanie danych z urządzeń do systemów zarządzania zasobami w znormalizowany sposób. Standaryzacja znacznie ułatwia zbieranie tego typu informacji za pomocą narzędzi różnych producentów, ale to w zasadzie jeden z przykładów strategii integracji pionowej PI.

Wiele przypadków użycia Przemysłu 4.0 opiera się na przenoszeniu danych z hali produkcyjnej do systemów informatycznych lub chmury , aby można je było tam poddać analizie. W najprostszym przypadku są to informacje o urządzeniu, takie jak numer seryjny czy wersja oprogramowania urządzenia. Mogą to jednak być także dane diagnostyczne sieci lub urządzenia. Na podstawie takich danych można utworzyć harmonogramy konserwacji i diagnostyki lub wyciągnąć wnioski na temat dostępności urządzenia. Celem PI jest zdefiniowanie otwartego standardu dla urządzeń PROFINET, który określałby szeroki zakres informacji w znormalizowanych modelach obiektowych, w taki sposób, aby mogły być w łatwy sposób zintegrowane przez producentów urządzeń, wykorzystywane przez operatorów instalacji, czy integratorów systemów. Wreszcie powodowałby także zmniejszenie wysiłów i wydatków związanych z gromadzeniem danych.

Jeśli chodzi o implementację, nie ma znaczenia, czy serwer OPC UA znajduje się bezpośrednio w urządzeniu, czy też dane są agregowane z kilku urządzeń PROFINET na wyższym poziomie poprzez bramkę czy kontroler. W każdym przypadku użytkownik ma dokładny obraz informacji. W tym przypadku PROFINET korzysta z istotnej funkcji dodatkowych kanałów TCP/IP działających równolegle do przekazywania danych w czasie rzeczywistym.

Ta wstępna specyfikacja stanowi podstawę dla kolejnych, bardziej dalekosiężnych modeli informacyjnych. Kolejnym celem przyjętym przez grupę roboczą będzie modelowanie danych zarządzania energią w OPC UA w oparciu o PROFIenergy. Dodatkowe wymagania dotyczące tego zakresu są już uzgodnione. Grupy robocze ściśle współpracują również nad nadrzędnymi specyfikacjami OPC, takimi jak integracja urządzeń i podstawowy model informacji o sieci.

Specyfikację towarzyszącą można pobrać ze stron internetowych PI i OPC Foundation. Bardziej szczegółowe informacje na temat integracji pionowej z PROFINET i OPC UA można znaleźć na nowo zaprojektowanych stronach PI w Industry 4.0 pod adresem: http://www.profibus.com/I40.

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews189.
 
Webinaria Indu-Sol
16.06.2020.

Szanowni Państwo,

W najbliższych tygodniach firma Indu-Sol, partner firmy STERCONROL będzie przeprowadzał serię szkoleń internetowych na tematy związane z sieciami przemysłowymi. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniach, tym bardziej że webinaria są bezpłatne.

Tematyka szkolenia jest podzielona na 4 niezależne moduły, można uczestniczyć w modułach bez zachowania ich kolejności.

Webinaria będą prowadzone w języku angielskim.