Aktualności arrow Aktualności
05.05.2024.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
Logowanie
Statystyki
Odwiedza nas 1 gość
Aktualności
Wycofanie profilu PROFIsafe V1.3
10.02.2013.
Już w 2007 roku rada doradcza PNO doszła do wniosku, aby blokować wprowadzanie profilu PROFIsafe w wersji V1.3 dla nowych projektów. Od tego czasu nowe urządzenia muszą wspierać wersję V2.
W tym samym czasie zaplanowano, że od 1 lipca 2012 roku tylko urządzenia wspierające wersję V2 będą mogły uzyskać nowy certyfikat. Urządzenia certyfikowane wcześniej, w których nastąpiły istotne zamiany odnoszące się do profilu PROFIsafe, muszą wspierać V2, aby można było odnowić im certyfikat po 1 lipca 2012 roku. Jedynie urządzenia, w których nie dokonywano zmian mogły przedłużyć certyfikat bez wspierania standardu V2.
Specyfikacja profilu PROFIsafe w wersji V1.3 została usunięta ze strony PI. Laboratoria certyfikujące zwracają uwagę na to, że od teraz będą procedowane tylko raporty dotyczące urządzeń PROFIsafe w wersji V2.
 
Profinews100
27.01.2013.
"Kiedy przejąłem przewodnictwo PROFIBUS International (PI) od Josefa Kreidela w 1997 roku, moim pierwszym celem było wzmocnienie promocji PROFIBUS. Z zaledwie jednorocznym doświadczeniem w międzynarodowej społeczności PROFIBUS byłem nowicjuszem, ale nie byłem nowicjuszem na scenie międzynarodowej standaryzacji.

Wojna sieci polowych osiągała wtedy szczyty i każda promocja każdej z sieci była postrzegana jako zagrożenie dla interesów innych. Rywale stanęli oko w oko i jako komitety standaryzujące starali się wypracować wspólne rozwiązanie. W tym czasie PROFINEWS był już najbardziej poczytnym newsletterem społeczności sieci polowych. Edytor Geoff Hodgkinson zrobił kawał dobrej roboty i mimo, że nie faworyzował żadnej ze stron, to była to świetna promocja PROFIBUS. Czasami emocje brały górę, ale wszyscy wyszli z tej walki cało.

PROFINEWS nie tylko przetrwał, ale stał się jednym ze zwycięzców. Stał się pismem szanowanym przez konkurentów, a także przez użytkowników i producentów, którzy w rezultacie bardziej zainteresowali się standardem PROFIBUS. Powiedziałbym nawet, że PROFINEWS stał się preferowanym newsletterem w świecie sieci polowych i automatyki. PROFINEWS zachował pierwsze miejsce w świecie mediów zajmujących się automatyką i nigdy nie stracił na swojej atrakcyjności. Z tego względu czuję się zaszczycony, że wraz z innymi mogę serdecznie pogratulować PROFINEWS setnej edycji."
Klaus-Peter Lindner, członek zarządu PNO

Zapraszamy do lektury 100-go, wspomnieniowego numeru PROFINEWS100.
 
Biała Księga Drives and Motion with PROFINET
23.01.2013.
Pod koniec zeszłego roku grupa robocza Drives Marketing opublikowała "Białą Księgę" zatytułowaną "Drives and Motion with PROFINET". Dokument wskazuje na czynniki, które sprawiają że PROFINET jest wysokowydajną magistralą w dziedzinie automatyzacji procesów. Pokazuje ponadto w jaki sposób PROFIdrive współpracuje z aplikacjami typu safety, energy management, a także z sieciami wyższego poziomu.

Dodatkowo dokument zawiera informacje na temat implementacji interfejsu ze szczegółowym opisem kodu źródłowego. Z pomocą tego wstępnie certyfikowanego kodu źródłowego rozwijanego przez PROFIdrive Community Project implementacja profilu PROFIdrive będzie stosunkowo łatwa i szybka.

Dokument można pobrać za darmo ze strony http://www.industrialnetworx.com/profidrive-profile.
 
Profinews99
16.12.2012.
Rok 2012 - kolejny świetny rok dla Profibus i Profinet. Ciągle rosnąca liczba urządzeń Profibus cały czas potwierdza dominację tej technologii na rynku sieci przemysłowych. Profinet jest na dobrej drodze, aby podobną pozycję uzyskać w sektorze sieci industrial Ethernet. Prawdopodobnie trendy te zostaną zachowane w ciągu najbliższych lat.

W listopadzie PI uczestniczył w targach SPS/IPC/Drives w Norymberdze. Targi były większe niż kiedykolwiek wcześniej i przyciągnęły ponad 56 tysięcy osób. Stoisko PI podzielone było na kilka tematów, z których wyróżniały się PROFIenergy, PROFIdrive oraz PROFIsafe. Jednym z kluczowych przesłań wystawy było to, że profile te nie przebojowe w swoich dziedzinach, ale też doskonale się uzupełniają.

Ten numer Profinews jest największy z dotychczas wydanych, a liczba 99 oznacza, że za chwilę pojawi się numer 100. Żadna inna organizacja, czy grupa wspierającą standard sieci przemysłowej nie może się pochwalić podobnymi sukcesami.

Na targach SPS/IPC/DRIVES pokazany był między innymi model 3D pokazujący jak w prosty sposób można zaimplementować w aplikacji profil PROFIdrive. Demo którego głównym elementem było rysujące pióro sterowane serwonapędami Jenny Science wykorzystywało PROFIdrive Community Project Source Code (więcej informacji można znaleźć w osobnym artykule tego numeru Profinews) pokazywało szybkość reakcji PROFIdrive na żądania klientów.

Emerson Process Management poinformował, że rozszerza swoje oprogramowanie AMS Suite o wsparcie dla urządzeń Profibus PA. Powodem jest niesłabnący wzrost rozwiązań Profibus w automatyce przemysłowej oraz rosnące rozpowszechnianie się tego standardu na na wszystkie sektory automatyki przemysłowej. Od wielu lat Emerson wspiera rozwiązania Profibus DP. Integracja systemu Profibus PA z platformą Delta V powoduje, że mamy do czynienia z kompletnym rozwiązaniem dotyczącym sieci Profibus, zapewniającym wszystkie korzyści płynące ze stworzenia jednolitego systemu komunikacyjnego.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS99


 
Sitaniec Technology w PI Polska
24.11.2012.
Szanowni Państwo,

Pod koniec listopada do PI Polska dołączyła firma SITANIEC TECHNOLOGY.

SITANIEC TECHNOLOGY istnieje od 2000 roku. Od samego początku działa w branży automatyki przemysłowej. Początkowo obszarem działalności firmy była sprzedaż urządzeń i podzespołów automatyki, kompletacja dostaw oraz dobór urządzeń. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem firma zaczęła świadczyć także usługi inżynierskie.

Aktualnie firma projektuje, wykonuje oraz programuje systemy sterowania i monitoringu dostosowane do potrzeb klientów. Aplikacje działają w wielu dziedzinach przemysłu: spożywczym, drzewnym, cementowym, aplikacje wodno-ściekowe.

Więcej o SITANIEC TECHNOLOGY można dowiedzieć się odwiedzając stronę internetową firmy: www.sitaniectech.pl
 
Balluff sp. z o.o. w PI Polska
24.11.2012.
Szanowni Państwo,

20-go listopada przystąpiła do organizacji PI Polska firma Balluff. Firma jest częścią grupy Balluff GmbH, jednego z liderów na rynku czujników z 50-letnią tradycją. Zaawansowana technologia w połączeniu z nowoczesną elektroniką dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów oraz pierwszorzędny serwis to cechy charakterystyczne Balluff.

Na całym świecie firma zatrudnia około 2200 osób.

Dla wszystkich obszarów automatyki Balluff dostarcza:
• elektroniczne i mechaniczne czujniki
• obrotowe i liniowe przetworniki przemieszczenia
• systemy identyfikacji
• zoptymalizowane technologie połączeń dla efektywnej automatyzacji

Więcej o firmie można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.balluff.pl
 
Profinews 98
14.11.2012.
Zarządzanie energią za pomocą Profinet - aplikacja demonstracyjna na targach SPS/IPC/Drives.

Polityka energetyczna i handel emisją CO2 to słowa kluczowe często powtarzane w mediach. Przypominają one o odpowiedzialnym użyciu zasobów naturalnych i mają spore znaczenie, szczególnie dla firm produkcyjnych zużywających sporo energii. W tym względzie naciska się na wykorzystanie wszystkich dostępnych metod oszczędzania.

Jest jasne, że w automatyce musimy zrobić więcej niż tylko używanie napędów z regulowaną prędkością, czy bardziej efektywnych silników, o mniejszym zużyciu energii. Fabryki wykazują wysokie zużycie energii nawet podczas okresów postoju. Badania na rzeczywistych liniach produkcyjnych wykazują, że zużycie energii podczas postojów sięga nawet do 60% całego poboru. Mówiąc inaczej, znacząca część energii jest marnowana podczas okresów nieprodukcyjnych.

Jest to miejsce, gdzie wkracza PROFIenergy - profil sieci PROFINET zaprojektowany z myślą o inteligentnym zarządzaniu energią. Dzięki PROFIenergy urządzenia o zwiększonym poborze energii mogą być podczas postojów przełączane przez kontroler sieci w stan zoptymalizowany pod względem poboru energii. Nie jest to jednoznaczne z wyłączeniem urządzenia, ale z przejściem do stanu o zminimalizowanym poborze mocy.

To rozwiązanie zostało zaadoptowane przez firmę KUKA zajmującą się robotyzacją. Wykorzystując standard PROFINET KUKA uaktywnia w swoich robotach tryby oszczędzania energii zależnie od typu i czasu trwania przerw. PI zademonstruje swoje podejście do tego problemu na targach SPS/IPC/Drives 2012 W Norymberdze. Wystawiana aplikacja pokaże także w jaki sposób można PROFIenergy szybko zaadoptować do istniejących aplikacji. Wielu użytkowników PROFINET jest zainteresowanych tą demonstracyjną aplikacją, tak więc wszystkich mających taką możliwość zapraszamy na targi SPS/IPC/Drives 2012.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS98
 
Profinews 97
28.10.2012.
W Scottsdale w Arizonie skończyło się 18-te spotkanie GENERAL ASSEMBLY MEETING. Był to jeden z najlepiej ocenianych zjazdów, a najciekawszą prezentację dotyczącą standardu PROFINET we współczesnych rozwiązaniach dla komunikacji wygłosił Mike Bastian reprezentujący Ford Powertrain. Więcej na ten temat można przeczytać w aktualnym numerze ProfiNews.

PI w Szwajcarii obchodziło swoją 20 rocznicę powstania. Było to pierwsze regionalne stowarzyszenie poza granicami Niemiec. Rocznicę uczczono imprezą, która odbyła się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie organizacja została powołana do życia. Obecne było także pierwsze stoisko PROFIBUS - kamper przerobiony na cele organizacji.


Nowe produkty:
System wizyjny dla PROFINET: Inteligentna kamera Teledyne DALSA BOA jest kompaktowym narzędziem optycznym przeznaczonym do kontroli jakości i wzrostu produktywności. Kamery BOA oferują rozwiązania skalowania obrazu pozwalające na wykorzystanie w szerokim zakresie aplikacji, a także współpracują z aplikacjami iNspect Express czy Sherlock, w ten sposób będąc w stanie sprostać szerokiemu zakresowi zadań z dziedziny automatyki. Więcej na temat kamer można znaleźć na stronie producenta: TELEDYNE.

PROFIsafe dla bloku zaworów: Zgodny ze standardami PROFIBUS i PROFINET moduł CPX-FVDA wyposażony został w 3 wyjściowe kanały cyfrowe: dwa z nich to zewnętrzne kanały do wyłączania sprzętu pomocniczego, a jeden jest kanałem wewnętrznym do wyłączania napięcia zasilającego blok zaworów. Wszystkie 3 kanały są samo-nadzorujące i redundantne kategorii czwartej, co pozwala na pracę w aplikacjach PLe (ISO 13849) lub SIL3 (EN 61508) przy odpowiedniej kombinacji zaworów. Więcej informacji tutaj: FESTO

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS97
 
Nowa prezentacja PROFIBUS
16.10.2012.
Organizacja PI International udostępniła nowy zestaw slajdów zawierający obszerny przegląd technologii PROIBUS. Dokument jest wartościowym źródłem informacji o standardzie PROFIBUS dla każdego, kto chce zapoznać się lub poszerzyć swoją wiedzę na temat technologii, jej nowych elementów, sposobów wykorzystania i obsługi urządzeń PROFIBUS. Opracowanie jest szczegółowe, dobrze zorganizowane i łatwe do czytania. Dodatkowo wyjaśnia bieżące tematy dotyczące zarządzania cyklem pracy, operacji fail-safe dostępnych w profilu PROFIsafe oraz sieci polowych PROFIBUS PA. Czytelnik dowiaduje się w jaki sposób sprawdzona technologia wyróżnia się z pomocą imponującej funkcjonalności zarządzania urządzeniami.

Dokument dostępny w wersji angielskiej lub niemieckiej można pobrać ze strony organizacji:

http://www.profibus.com/nc/downloads/downloads/profibus-basic-slide-set/display/
 
Warsztaty IO-Link - materiały
11.10.2012.
Szanowni Państwo,

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w piątek 12 października w Katowicach odbył się zorganizowany przez PI Polska w porozumieniu z firmami INTEX, SIEMENS, ifm electronic i PEPPER+FUSCH warsztat szkoleniowy dotyczący standardu komunikacyjnego IO-Link.

W dziale 'Materiały do pobrania' udostępniamy opracowania przygotowane przez prowadzących warsztaty. Pliki można pobrać bezpośrednio stąd:

Siemens_IO-Link.pdf
Siemens_RF200_IO_LINK.pdf
Siemens_SIRIUS_IO_Link.pdf
ifm_IO-Link.pdf
PF_IO-Link.pdf

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.
 
Opis systemu PROFINET
02.10.2012.
PROFINET jest standardem organizacji PROFIBUS i PROFINET International (PI) dla komunikacji w automatyce. Modułowa struktura sprawia, że PROFINET jest elastycznym rozwiązaniem dla wszelkich zastosowań i branż. Aplikacje oparte na sieci PROFINET mogą być wdrażane przy automatyzacji produkcji i procesów, aplikacji bezpieczeństwa i całej gamy technologii napędów włącznie z izochronicznymi aplikacjami pozycjonowania. Profile aplikacyjne umożliwiają optymalne wykorzystanie sieci PROFINET we wszystkich dziedzinach automatyki przemysłowej.

Udostępniamy Państwu najnowszą wersję opisu systemu PROFINET: Opis systemu PROFINET.pdf

Plik można znaleźć także w dziale "Materiały do pobrania-->Profinet-->Prezentacje Profinet"
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 nast. » koniec »»

Pozycje :: 211 - 231 z 295