Aktualności arrow Aktualności
13.11.2019.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Profibus - opis systemu, wersja rosyjska
27.03.2011.
Szanowni Państwo,

Dzisiaj zamieszczamy na naszej stronie kolejny dokument opisujący system Profibus w języku rosyjskim. Mamy nadzieję,  że nasza współpraca z firmami ze wschodu będzie się nadal rozwijała.

Dokument można znaleźć w sekcji "Materiały do pobrania" lub bezpośrednio pod podanym linkiem:

Profibus - system description.pdf
 
Profinews 78
18.03.2011.
Firma IVG-Göhringer wypuściła na rynek szybki tester linii PROFIBUS PQ-T10. Urządzenie wielkości wtyczki jest łatwe w obsłudze, może być podłączone w dowolne miejsce sieci PROFIBUS. błędy transmisji takie jak powtórzenia, nieprawidłowe odpowiedzi, ramki diagnostyczne i synchronizacyjne są sygnalizowane za pomocą diod LED. Dodatkowe wyjście może być używane jako sygnał statusu.

Na rynku pokazał się także nowy ręczny tester do IO-Link. Tester zlicza błędne i zagubione ramki telegramów urządzeń typu Master i Slave. Wyświetla prędkość transmisji, stan urządzenia oraz liczniki błędów za pomocą diod LED oraz wyświetlacza LCD.

Sukces konferencji PI w Karlsruhe poświęconej głównie oszczędnościom energii i profilowi PROFIenergy.

Przypominamy także o ankiecie na temat PROFINET. Do wygrania iPody i książki na temat PROFINET.

Więcej aktualności można przeczytać w najnowszym numerze Profinews:

Profinews78
 
Darmowe narzędzia PROFINET
16.03.2011.
PI postanowiło udostępnić członkom organizacji darmowe narzędzia wspierające integrację produktów PROFINET IO. Jest to kolejny znaczący krok pomagający producentom zmniejszyć czas oraz koszt przygotowania nowych interfejsów.

Narzędzia można znaleźć tutaj:

http://www.profibus.com/downloads/software-and-tools/

GSD Checker, Wireshark, i PROFINET Tester to narzędzia, które w różny sposób wspomagają integrację PROFINET IO.

GSD Checker pozwala nam stworzyć plik GSD zgodny ze specyfikacją oraz sprawdzić wcześniej utworzone pliki.

Wireshark jest analizatorem protokołu dla sieci typu Ethernet. Wireshark wyświetla ramki protokołu w bardzo prosty i przystępny sposób, co wpływa pozytywnie na czas wykrywania błędów.

PROFINET Tester wykorzystywany jest przy tworzeniu i rozwoju interfejsu PROFINET zgodnie ze specyfikacją. Jest bardzo pomocny w przygotowaniu urządzenia do certyfikacji protokołu.

Narzędzia te, w połączeniu z pozostałą ofertą (stosy programowe, układy ASIC, kompletne moduły i płyty sprzętowe, karty PC ze zintegrowanym stosem komunikacyjnym) oraz regularnie organizowanymi warsztatami stanowią wyraźne wsparcie dla producentów urządzeń.


 
Napędy PROFIBUS/PROFINET
06.03.2011.
Udostępniamy Państwu prezentację na temat napędów PROFIBUS/PROFINET.
Prezentacja przedstawia korzyści płynące z zastosowania nowoczesnych napędów pracujących w standardach PROFIBUS i PROFINET w połączeniu z dodatkowym wykorzystaniem profili PROFIdrive, PROFIsafe oraz PROFIenergy.

Prezentacja Napędy PROFIBUS/PROFINET
 
Profile Aplikacji
19.01.2011.
Profile aplikacji gwarantują szybkie i płynne planowanie, uruchamianie i sterowanie nowoczesnymi systemami automatyki obejmującymi urządzenia oraz systemy pochodzące od różnych producentów. Szczególnie w przemyśle produkcyjnym technologia bloków funkcyjnych proxy przynosi duże korzyści jeśli zdecydujemy się na tworzenie i używanie profili aplikacji.

Udostępniamy Państwu dokument skierowany głównie do projektantów, inżynierów projektów, integratorów, jak również użytkowników końcowych opisujący nowe podejście do planowania nowoczesnych systemów automatyki.

Plik można znaleźć w dziale "Materiały do Pobrania" w katalogu "Profinet/Prezentacje", lub otworzyć bezpośrednio, korzystając z podanego odnośnika:

Profile_Aplikacji.pdf
 
Profinews 77
21.12.2010.
Nowa wersja dokumentacji PROFINET V2.3 ukończona. Na dzisiaj jest to wersja kompletna, na razie nie ma planów co do jej dalszego rozwijania. Dokumentacja zawiera profil PROFINET dla automatyki procesowej oraz kwestie dotyczące szybkich urządzeń IO.
BMW i VW - dwaj członkowie grupy AIDA dołączyli do organizacji PI. To na tyle duże firmy, że mogą znacząco wpłynąć na rozwój standardów PI. Doskonałym przykładem współpracy AIDA i PI jest powstanie profilu PROFIenergy, którego wprowadzenie może drastycznie zmniejszyć zużycie energii w fabryce.
Rozdano pierwsze certyfikaty PROFIenergy - te i inne wiadomości można przeczytać w najnowszym numerze Profinews.

Cały numer można znaleźć pod tym linkiem: Profinews 77.
 
Konkurs - Ankieta
14.12.2010.
Wypełnij ankietę i wygraj iPoda!
Pomóż nam zrozumieć co znaczy dla Ciebie i rynku PROFINET. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut, a jej wyniki będą miały wpływ na przyszły kierunek rozwoju standardu. Poza tym będzie można wygrać iPoda Nano, iPoda Shuffle, lub książkę Manfreda Popp'a "Industrial Communication with PROFINET".

Ankietę można wypełniać do 15 marca 2011r.

Link do ankiety znajduje się tutaj: Ankieta
 
Targi SPS/IPC/DRIVES
11.11.2010.
W dniach 23-25 listopada 2010 odbędą się w Norymberdze targi elektroniki i automatyki przemysłowej SPS/IPC/DRIVES. Na przygotowanych stoiskach tradycyjnie będzie można zobaczyć całą gamę komponentów wykorzystywanych w automatyce, od prostych urządzeń i elementów, po całe systemy i kompleksowe rozwiązania dla zintegrowanej automatyki. Oprócz zapoznania się z nowościami i obecnymi trendami, można będzie także wziąć udział w konferencjach przygotowanych przez przedstawicieli wiodących na rynku firm.

Wśród wystawców nie zabraknie także organizacji PNO, zapraszamy do naszego stoiska nr 210 w hali nr 6.

Oficjalna strona targów: www.mesago.de/en/SPS/
 
Nowości w sekcji Produkty
04.11.2010.
Szanowni Państwo. Ostatnio uzupełniliśmy sekcję Produkty o prezentację bramki Profibus/AS-i znajdującej się w ofercie firmy Ifm oraz o opis kompaktowego testera sieci Profibus sprzedawanego przez Encon.

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami prezentowanymi w sekcji Produkty.

Jednocześnie zachęcamy firmy członkowskie do przysyłania materiałów na temat ciekawych urządzeń działających w standardach Profibus/Profinet.
 
Cztery Nowe Artykuły
26.09.2010.
Dzisiaj uzupełniamy sekcję "Artykuły - Prasa" o cztery nowe tytuły:

Sieci Profibus w Automatyce Przemysłowej.

Profibus - Zalecenia Odnośnie Montażu i Okablowania.

Profibus - Profile Komunikacyjne. Nowe Rozwiązania.

Profinet Siecią Przyszłości - Wywiad z Prezesem PNO Polska.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym materiałem.
 
Opis systemu Profibus po rosyjsku
26.09.2010.

Przedstawiamy kolejny dokument przygotowany w języku rosyjskim. tym razem jest to opis systemu i technologii Profibus. Plik można pobrać tu lub w sekcji "Materiały do pobrania".
 
«« start « poprz. 11 12 nast. » koniec »»

Pozycje :: 211 - 231 z 246