Aktualności arrow Aktualności
17.10.2018.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Rozwój PNO Polska
13.06.2010.
Od 7 czerwca członkiem PNO Polska została firma IFM Electronic sp. z o.o.
z Katowic. Jest to już 36 członek naszej organizacji.

Od początku 2010 roku do PNO dołączył ponadto rosyjski Kontinent-Tau, Co.Ltd., Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z Krakowa oraz Politechnika Częstochowska.

Grupa rośnie w siłę. Na chwilę obecną PNO Polska to 7 uczelni wyższych oraz 29 firm. Cztery spośród firm należących do organizacji prowadzą centra szkoleniowe.
 
Możliwość publikowania artykułów w Profinews
23.05.2010.
Szanowni Państwo,
Zapraszamy firmy oraz uczelnie będące członkami organizacji PI do pisania krótkich artykułów na temat PROFIBUS, PROFINET i IO-LINKS związanych z ważnymi wydarzeniami, seminariami, nowymi produktami czy powstałymi aplikacjami. Artykuły mają szansę być zamieszczone w kolejnych wydaniach Profinews, a co za tym idzie dotrzeć do około 20.000 odbiorców na całym świecie.

Dla artykułów dotyczących nowych produktów wymagany jest:
-tekst w języku angielskim (około 100 wyrazów)
-kontakt do autora (e-mail, telefon, adres www)
-ewentualne zdjęcie produktu (gif lub jpg)

Przy opisie aplikacji wymagany jest:
-tekst w języku angielskim (około 200 wyrazów)
-kontakt do autora (e-mail, telefon, adres www)
-jedno lub więcej zdjęć aplikacji (gif lub jpg)

Artykuły można przesyłać bezpośrednio na adres geoff@ggh.co.uk lub na któryś z polskich adresów organizacji z zaznaczeniem, że chodzi o Profinews. Więcej informacji można uzyskać także pod adresem profinews@profibus.com
 
Model Komunikacji - Profibus
15.05.2010.
W ramach Akademii Profibusa udostępniamy Państwu dokument przedstawiający podstawowe informacje na temat komunikacji w systemie Profibus, a także urządzeń działających w tym standardzie i funkcji wymiany danych. Opisane zostały zależności komunikacyjne, zachowanie systemu oraz wymagania narzucone na sieć Profibus DP. Dokument ten jest wstępem do następnego artykułu, w którym przedstawione zostanie włączenie do sieci urządzenia Slave DP, poprawne sparametryzowanie i skonfigurowanie go przez sterownik, a następnie przejście w tryb wymiany danych.

Profibus - Model Komunikacji
 
Energia pod kontrolą
18.04.2010.
Każdy racjonalnie zarządzany zakład pracy dąży do minimalizacji kosztów. Firmy, w których automatyka odgrywa duże znaczenie można wnikliwie przyjrzeć się zarządzaniu energią. Dzięki profilowi PROFIenergy bez znacznych nakładów pracy można sięgnąć oszczędności energii rzędu nawet 80%.
Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat profilu PROFIenergy stworzonego z myślą o ekologii i oszczędnościach, przy zminimalizowaniu wysiłku inżynierskiego zarówno po stronie producentów urządzeń i systemów, jak i użytkowników końcowych.

PROFIenergy-Journal2009_pl
 
Automaticon 2010
15.03.2010.
W dniach 23-26 marca 2010 odbędą się w Warszawie w hali EXPO targi Automaticon. Jest to największa tego typu impreza w Polsce skupiająca producentów i przedstawicieli firm z branży automatyki przemysłowej. Na targach będzie można zapoznać się z nowymi trendami w automatyce, nawiązać kontakty handlowe, a także zorientować się w temacie nowych urządzeń. Ponieważ sieci Profibus i Profinet są powszechnie używane w polskiej automatyce, wielu wystawców zaprezentuje szereg urządzeń pracujących w tym standardzie. W czasie targów będzie można porozmawiać także z członkami organizacji Profibus Polska.

Oficjalna strona internetowa targów: http://www.automaticon.pl/
 
Nowe logo PI
15.02.2010.
Organizacja Profibus & Profinet International udostępniła nowe logo, które powinno być używane przez organizacje regionalne oraz członków PI. Logo jest udostępnione w sekcji "Materiały do pobrania: Dokumentacja: Prezentacje" lub pod tym linkiem: logo PI
 
Funkcjonalność PROFIenergy
09.02.2010.
Na targach w Norymberdze przedstawionych zostało kilka demonstracyjnych aplikacji pokazujących działanie sieci i urządzeń z wykorzystaniem funkcji PROFIenergy.
Zaimplementowanie tego uniwersalnego profilu pozwala na zarządzanie energią, np. w czasie przerw w pracy, co przekłada się na wymierne zyski finansowe oraz jest ważne dla ochrony środowiska. Pierwsze urządzenia i sieci działające z tym profilem są spodziewane już w tym roku. W załączniku udostępniamy dokument przybliżający funkcjonalność PROFIenergy.
 
Akademia Profibusa
17.01.2010.
Szanowni Państwo,
Dzisiaj zaczynamy nową serię artykułów na temat standardu Profibus. Będą one dotyczyły samego protokołu, topologii sieci, budowy i zasady działania urządzeń, sposobu ich podłączania oraz diagnostyki. Pierwszy z artykułów w odpowiedzi na częste pytania traktuje o ramce danych w standardzie Profibus. Artykuły z Akademii Profibusa będą na bieżąco uzupełniane oraz rozwijane na Państwa życzenie. Prosimy też o podsyłanie zagadnień, które Państwa interesują. Będziemy starali się odpowiadać na najczęściej pojawiające się tematy, a w późniejszym terminie złożyć całość w jedną większą publikację na temat standardu.

Artykuły będą dostępne w sekcji: "Materiały do pobrania: Akademia Profibus"

Tutaj można pobrać pierwszy z artykułów, opisujący ramkę danych w standardzie Profibus: Ramka
 
Nowy człowiek w Profibus Polska
13.01.2010.
Począwszy od nowego roku szeregi PNO Polska zasilił Konrad Jastrząb. Konrad przez kilka lat pracował jako inżynier w dziale rozwoju Aplisens S.A. Przy jego udziale powstały pierwsze polskie przetworniki ciśnienia ze standardem Profibus, certyfikowane w PROFICENTEC w Holandii. Teraz będzie odpowiedzialny za prowadzenie strony internetowej, doradztwo techniczne oraz cykl artykułów o komunikacji Profibus, budowie urządzeń oraz wykorzystywanych narzędziach diagnostycznych. Razem z Dariuszem Germankiem będzie pracował nad tym, żeby uczynić Profibus i Profinet jeszcze bardziej popularnymi i częściej używanymi sieciami przemysłowymi w Polsce.
 
Targi w Norymberdze
14.12.2009.
Wybrany obraz W dniach 24-26.11.2009 Odbyły się w Norymberdze targi Systemów i Komponentów Automatyki. Imprezę odwiedziło w tym roku ponad 48 tysięcy ludzi, czyli trochę więcej niż w rok wcześniej. Sporo firm pokazało nowe produkty, co mogło być powodem tak dużego zainteresowania ze strony odwiedzających.

Firma Siemens zorganizowała wyjazd do Norymbergii dla swoich klientów. Pierwszego dnia w planach było zwiedzanie targów, gdzie można było zobaczyć i porozmawiać na temat nowych produktów, między innymi sterownika S7-1200.

Na targach obecna była także organizacja PI International. Zwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o sieciach Profibus i Profinet, a nawet porozmawiać z członkami zarządu organizacji.

Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu fabryki Siemensa w Amberg, a dokładnie dwóch linii produkcyjnych - sterowników PLC oraz urządzeń niskonapięciowych. W pełni zautomatyzowana linia produkcyjna sterowników PLC w 2007 roku została uznana za najlepszą fabrykę w Europie.

W czasie wolnym udało zobaczyć się starówkę Norymbergii oraz zakosztować bawarskich kiełbasek.
 
Technologia PROFIsafe
22.09.2009.
Przykładowy obraz
Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z działalnością organizacji PROFIBUS and PROFINET International (PI) była pierwsza specyfikacja dla komunikacji w aplikacjach związanych z bezpieczeństwem i zabezpieczeniami (Safety) w 1999 roku. Spowodowało to duży postęp w świecie automatyki.
Technologia ta jest określana jako PROFIsafe.


Celem załączonego dokumentu jest dostarczanie niezbędnych informacji o technologiach PROFIsafe i zagadnieniach pokrewnych bez wgłębiania się w detale związane z funkcjonowaniem. Plik do pobrania znajdziesz tutaj.
 
«« start « poprz. 11 nast. » koniec »»

Pozycje :: 211 - 230 z 230