Aktualności arrow Aktualności
04.06.2020.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
TECHMAG w PI Polska
28.09.2011.
Szanowni Państwo,

Szeregi PI Polska zasilił kolejny krajowy producent urządzeń dla automatyki przemysłowej - TECHMAG.

Zakład Elektroniki Pomiarowej TECHMAG powstał w 1994r. Główną działalnością firmy jest produkcja przepływomierzy elektromagnetycznych, przemysłowych mierników cyfrowych, konwerterów (repeaterów) sieci RS485 oraz zwężek pomiarowych. Firma zajmuje się również kompletacją urządzeń pomiarowych i automatyki. Ponadto TECHMAG oferuje urządzenia firm NIVELCO i ENDRESS-HAUSER. Od początku działalności TECHMAG jest związany z branżą wodno-ściekową, ciepłownictwem, przemysłem chemicznym, przemysłem spożywczym.

Strona internetowa firmy: www.techmag.com.pl
 
Bramka WirelessHART
04.09.2011.
PROFIBUS & PROFINET International (PI), Fieldbus Foundation (FF) oraz HART Communication Foundation (HCF) pracują intensywnie nad rozwojem architektury bramki WirelessHART. Bramka ma odegrać znaczącą rolę w integracji czujników bezprzewodowych działających w standardzie HART w sieciami przemysłowymi i pomóc w pełni wykorzystać zalety komunikacji bezprzewodowej w połączeniu z systemami automatyki.

Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu na ten temat:

Bramka WirelessHART
 
Profinews 81
30.08.2011.
Trwają prace nad bramką WirelessHART współpracującą z hostami pracującymi zgodnie z protokołami Fieldbus Foundation HSE, PROFIBUS i PROFINET. Bramka będzie konfigurowana z pomocą bibliotek EDDL.

Organizacja PI wydała nowe wersje dokumentów opisujących systemy PROFINET oraz PROFIdrive.
Dokumenty są dostępne dla zarejestrowanych użytkowników na stronie www.profibus.com w dziale 'download'.

Moduł Mastera PROFIBUS DP-V1 firmy ProSoft Technology dedykowany do pracy ze sterownikami Schneider Electric Quantum PLC oraz wszystkie bramki PROFIBUS DP-V1 wspierają teraz funkcję 'Autoscan'. Pozwala to na skrócenie czasu startu urządzenia oraz upraszcza rozwiązywanie problemów z konfiguracją.

MESCO Systems opublikowało nową dokumentacją dla testera IO-Link. Tester może być teraz konfigurowany z wykorzystaniem różnych standardów komunikacji. Pierwszym wspieranym systemem był PROFIBUS. Tester symuluje urządzenie IO-Link i pozwala na analizę pracy Mastera.

Więcej aktualnych informacji można przeczytać w nowym numerze PROFINEWS81.
 
Profinews 80
10.08.2011.
W lipcu w Lucernie odbyło się 23. spotkanie delegatów PI International. Przedstawiciele 27. reprezentacji lokalnych organizacji PI, centrów kompetencji, centrów treningowych oraz laboratoriów testowych dyskutowali nad przyszłością organizacji. Jednym z głównych tematów było nakreślenie długoterminowej strategii dla rozwoju standardu PROFINET. Innym z tematów była analiza raportu o profilu PROFIenergy powstałego na podstawie istniejących instalacji.

Grupa PROFINET na Linkedin ma już 210 członków i szybko staje się grupą, którą trudno przeoczyć na znanym serwisie internetowym. Organizacja PI od jakiegoś czasu publikuje na YouTube własne filmy, praktycznie działają tam dwa kanały PI: profitelevision and profiblogger.

STEINHOFF Automation & Fieldbus Systems zaimplementował stację Master PROFIBUS DP na Linuksie. Narzędzia do konfiguracji stacji PROFIBUS DP są dostępne razem z kartami firmy Softing z interfejsem PCI, PCIe, PC/104-Plus lub PC/104.

Na te i inne tematy można poczytać w najnowszym numerze PROFINEWS80.
 
Zestaw nowych logo PI
08.08.2011.
Organizacja PI udostępniła nowe znaki graficzne mogące służyć do wyróżnienia certyfikowanych produktów spełniających standardy PI oraz inżynierów i instalatorów, którzy zdobyli certyfikaty organizacji podczas specjalistycznych kursów przeprowadzonych przez centra szkoleniowe PITC.

Powyższe logo są zastrzeżonymi znakami handlowymi i mogą być użyte za zgodą organizacji PI.
Znaki graficzne można znaleźć w dziale "Materiały do pobrania->Dokumentacja->Dokumenty".
 
Nowa uczelnia w organizacji PI Polska
19.07.2011.
Szanowni Państwo,

W lipcu szeregi organizacji PI Polska zasiliła kolejna uczelnia. Tym razem jest to Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Uczelnia współpracuje z kilkoma firmami z branży automatyki przemysłowej oraz jest wysoko oceniana w rankingach szkół technicznych.

Strona internetowa uczelni: www.elektronik.edu.pl
 
Podręcznik użytkowania strony PI dla członków organizacji
02.07.2011.
W sekcji 'Materiały do pobrania->Dokumentacja->Poradniki' udostępniamy nową wersję dokumentu określającego reguły umieszczania własnych materiałów na stronach www.profibus.com i www.profinet.com - informacji o produktach firmy, szkoleniach oraz wydarzeniach.
Poradnik zawiera także szczegółowy opis dotyczący sposobu dodawania materiałów na ww strony.

Dokument można pobrać bezpośrednio stąd: Podręcznik użytkowania strony PI dla członków organizacji.pdf
 
ProfiTrace V2.5.3
19.06.2011.
PROFICENTEC wypuścił na rynek nową wersję ProfiTrace2 - najbardziej popularnego i zarazem najbardziej uniwersalnego narzędzia używanego do diagnostyki sieci Profibus DP i PA. Analizator na który składa się urządzenie ProfiCore Ultra (TM) oraz program ProfiTrace spełnia rolę monitora sieci, oscyloskopu, mastera sieci DP, ma także możliwość rozrysowania topologii sieci, wyrysowania napięć na poszczególnych węzłach sieci w postaci bar grafów, a także moduł generowania szczegółowych raportów. Nowa wersja zawiera rozbudowaną, zoptymalizowaną i bardziej bezpieczną wersję modułu ProfiCaptain. Także Live Lista uzyskała bardziej ergonomiczną oprawę, pozwalającą na szybsze wychwycenie nieprawidłowości w działaniu sieci.

Strona ProfiTrace2: www.procentec.com/profitrace2/

PROFICENTEC zwraca uwagę także na COMbricks - nowy system repeaterów zawierających webową wersję ProfiTrace (ProfiTrace OE). Podczas działania modułów jako urządzenia sieciowe, wbudowana funkcja ProfiTrace monitoruje transmisję danych oraz informuje użytkownika za pomocą e-maila o występującyh zdarzeniach. Użytkownik ma możliwość sprawdzenia Live Listy, statystyk, a także zapisu ramek używając standardowej przeglądarki internetowej.

Strona COMbricks: www.combricks.com

 
Profinews 79
16.05.2011.
Organizacje INTERBUS Club oraz PI doszły do porozumienia w sprawie połączenia INTERBUS z PI. INTERBUS Club zdecydował się na integrację z PROFINET ze względu na zgodność ze standardem Industrial Ehernet. Na dzień dzisiejszy została już opracowana optymalna koncepcja integracji. Prosta i ekonomiczna integracja INTERBUS z siecią PROFINET pozwoli zabezpieczyć interesy użytkowników INTERBUS. Na całym świecie jest ponad 13 milionów węzłów INTERBUS.

Instytut Automatyki i Przemysłowego Internetu z Uniwersytetu w Kolonii potwierdził oszędność energii rzędu minimum 50% podczas faz bezczynności sieci przy zastosowaniu profilu PROFIenergy. Analizy były przeprowadzone na liniach produkcyjnych Daimler w Siendelfingen oraz Volkswagen Commercial Vehicles w Hannover.

PI połączyło siły z FDT Group, Fieldbus Foundation i HART podczas targów w Hannover. Organizacje wspólnie wystawiły stoisko prezentujące nowoczesne standardy w komunikacji urządzeń polowych.

Firma ZMDI pokazała nowy układ do IO-Link - ZIOL2411, kompatybilny pod względem funkcjonalności oraz wyprowadzenia pinów z układem ZIOL2401.

Te i inne aktualności można przeczytać w najnowszym numerze Profinews:

Profinews79
 
Nowy członek organizacji PI Polska
28.04.2011.
Szanowni Państwo,

W kwietniu dołączyła do naszej organizacji firma FEG POLSKA z siedzibą w Ciechanowie. FEG zajmuje się głównie dystrybucją maszyn etykietujących opakowania szklane oraz PET dla przemysłu spożywczego. Firma prowadzi także serwis maszyn etykietujących oraz sprzedaż części zamiennych.

Więcej informacji można przeczytać na stronie FEG POLSKA:

http://www.feg-polska.com.pl/
 
Automaticon 2011
04.04.2011.
W dniach 5-8 kwietnia w warszawskim centrum EXPO XXI odbędzie się 17-nasta edycja targów automatyki przemysłowej AUTOMATICON 2011. Wśród wystawców obecnych będzie wielu producentów sprzętu oraz integratorów sieci przemysłowych. Nie zabraknie także urządzeń z dziedziny robotyki i pomiarów przemysłowych.

Na targach będzie można obejrzeć najnowsze urządzenia Profibus i Profinet, a także porozmawiać na temat sieci i najnowszych trendów z przedstawicielami organizacji PI Polska oraz firm członkowskich.

Oficjalna strona targów:

http://www.automaticon.pl/

 
«« start « poprz. 11 12 13 nast. » koniec »»

Pozycje :: 211 - 231 z 257