Aktualności arrow Aktualności
23.08.2019.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Nowy człowiek w Profibus Polska
13.01.2010.
Począwszy od nowego roku szeregi PNO Polska zasilił Konrad Jastrząb. Konrad przez kilka lat pracował jako inżynier w dziale rozwoju Aplisens S.A. Przy jego udziale powstały pierwsze polskie przetworniki ciśnienia ze standardem Profibus, certyfikowane w PROFICENTEC w Holandii. Teraz będzie odpowiedzialny za prowadzenie strony internetowej, doradztwo techniczne oraz cykl artykułów o komunikacji Profibus, budowie urządzeń oraz wykorzystywanych narzędziach diagnostycznych. Razem z Dariuszem Germankiem będzie pracował nad tym, żeby uczynić Profibus i Profinet jeszcze bardziej popularnymi i częściej używanymi sieciami przemysłowymi w Polsce.
 
Targi w Norymberdze
14.12.2009.
Wybrany obraz W dniach 24-26.11.2009 Odbyły się w Norymberdze targi Systemów i Komponentów Automatyki. Imprezę odwiedziło w tym roku ponad 48 tysięcy ludzi, czyli trochę więcej niż w rok wcześniej. Sporo firm pokazało nowe produkty, co mogło być powodem tak dużego zainteresowania ze strony odwiedzających.

Firma Siemens zorganizowała wyjazd do Norymbergii dla swoich klientów. Pierwszego dnia w planach było zwiedzanie targów, gdzie można było zobaczyć i porozmawiać na temat nowych produktów, między innymi sterownika S7-1200.

Na targach obecna była także organizacja PI International. Zwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o sieciach Profibus i Profinet, a nawet porozmawiać z członkami zarządu organizacji.

Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu fabryki Siemensa w Amberg, a dokładnie dwóch linii produkcyjnych - sterowników PLC oraz urządzeń niskonapięciowych. W pełni zautomatyzowana linia produkcyjna sterowników PLC w 2007 roku została uznana za najlepszą fabrykę w Europie.

W czasie wolnym udało zobaczyć się starówkę Norymbergii oraz zakosztować bawarskich kiełbasek.
 
Technologia PROFIsafe
22.09.2009.
Przykładowy obraz
Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z działalnością organizacji PROFIBUS and PROFINET International (PI) była pierwsza specyfikacja dla komunikacji w aplikacjach związanych z bezpieczeństwem i zabezpieczeniami (Safety) w 1999 roku. Spowodowało to duży postęp w świecie automatyki.
Technologia ta jest określana jako PROFIsafe.


Celem załączonego dokumentu jest dostarczanie niezbędnych informacji o technologiach PROFIsafe i zagadnieniach pokrewnych bez wgłębiania się w detale związane z funkcjonowaniem. Plik do pobrania znajdziesz tutaj.
 
5 lat Profibus PNO Poland
13.07.2009.

Wybrany obraz

Profibus PNO Polska obchodzi w tym roku 5 lat swojej działalności!

Organizacja Profibus PNO Polska została założona w roku 2004 z siedzibą w Gliwicach.
Na początku swojej działalności do organizacji należało zaledwie 5 firm. Obecnie skupia ona już 30 firm i uczelni z całego kraju. Głównym celem działania organizacji to wspieranie rozwoju sieci Profibus i Profinet w Polsce. W ciągu tych 5-ciu lat udało się umocnić pozycję sieci przemysłowych Profibus i Profinet na naszym rynku. Dodatkowo wspieramy działanie uczelni i szkół w zakresie projektów i prac związanych z sieciami przemysłowymi.
Dziękujemy wszystkim za współpracę

Czytaj również artukuł w EP/06 Automatyka Praktyczna , czy NiS oraz Profinews 68

W tym roku obchodzone jest również 20 lat powstania organizacji Profibus International, do której należy właśnie Organizacja Profibus PNO Polska.

Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć w Polsca, a dokładnie w Krakowie gości z całego świata na międzynarodowej konferencji PI/PICC Meeting 2009. Łącznie było na przełomie czerwca i lipca ponad 80 osób ze wszystkich kontynentów zaangażowanych w działalność Profibus/Profinet.
Czytaj również komentarze na świecie USA

 

 

 

Wybrany obraz

Foto. Uczestnicy konferencji PI Meeting Kraków 2009

 
Profinet - wzrost przekraczający oczekiwania
16.03.2009.
Przykładowy obraz

Sieć PROFINET podobnie jak sieć Profibus potwierdza szybki wzrostu liczby zainstalowanych węzłów. Pod koniec 2008 roku odnotowano 1.6 miliona węzłów, gdzie poprzednio wzrost wynosił 40% ( 1.1 milionów do końca 2007). Sieć PROFINET stała się niekwestionowanym liderem w zakresie sieci przemysłowej opartej na standardzie ethernet. PI (PROFIBUS & PROFINET Industrial) szacuje że liczba ta wzrośnie do 3 milionów do końca 210 roku. Więcej informacji tutaj.

 
Bezprzewodowa komunikacja czujników i siłowników w fabryce
21.03.2009.

PI (PROFIBUS & PROFINET International) kładzie silny nacisk na rozwój prac związanych ze sprzężeniem inteligentnych czujników z systemem. W oparciu o wstępne badania zdecydowało się również wykorzystać technologie radiową kompatybilną z IEEE 802.15.1 . Więcej informacji tutaj.

 
Nowe oprogramowanie EDD Engineering Tools
21.03.2009.

PI (PROFIBUS & PROFINET) udostępnia dwa nowe moduły oprogramowania, opisujące urządzenia oparte na bazie języka EDDL. Pozwoli to na rozwój urządzeń PROFIBUS PA i oprogramowania komputerowego stosowanego do tłumaczenia *EDDs*.
Więcej informacji tutaj.

 
20 lat sieci Profibus na świecie
27.02.2009.

Wybrany obraz Światowa organizacja Profibus International, do której należy również polska organizacja Profibus PNO Polska obchodzi w tym roku 20 lat istnienia.

Niewątpliwie sieć Profibus jest zdecydowanym liderem na świecie. Może poszczycić się ona ponad 25 mln zainstalowanymi węzłami w sieci Profibus. Również i w naszym kraju sieć Profibus jest w czołówce najczęściej stosowanych sieci przemysłowych. Także i ilość produktów, jakie można podłączyć do sieci Profbus jest bardzo duża i praktycznie każda większa firma z branży automatyki posiada w swojej ofercie produkty związane z siecią Profibus.

Mamy nadzieje że tempo rozwoju sieci przemysłowych nie zostanie zahamowane. Prognozy wskazują, że w roku 2012 liczba ta może zostać podwojona - spodziewane jest około 50 mln węzłów w sieci Profibus.
Więcej informacji znajdziesz w internecie i łamach Profinews.Wybrany obraz

Również działalność światowej organizacji PI ma wpływ na nasz polski rynek. Od pięciu lat działa organizacja Profibus PNO Polska, która wspiera sieć Profibus i Profinet na naszym rynku. Liczba zrzeszonych firm i uczelni rośnie z każdym rokiem, co jest pozytywnym sygnałem świadczącym o wzroście zainteresowania sieciami przemysłowymi w naszym kraju.

Zachęcamy wszystkich do współpracy.

Wybrany obraz

 
50 milionów - cel Organizacji PROFIBUS na 2012
21.12.2008.
Przykładowy obraz Organizacja międzynarodowa Profibus zapewnia że do roku 2012 roku zostanie zainstalowanych około 50 milionów urządzeń PROFIBUS.

Prognozy te przedstawił Jörg Freitag w listopadzie 2008, na głównej prasowej konferencji odbywającej się na targach SPS/IPC/Drives w Nuremberg. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 
25 milionów węzłów PROFIBUS na świecie
01.11.2008.

Wybrany obrazWg ostatnich wyników, w br. liczba zainstalowanych węzłów PROFIBUS na świecie przekroczyła 25 milionów. Dokładnie jeden rok wcześniej w kwietniu 2007, liczba ta przekroczyła granicę 20 milionów węzłów. Obecnie osiągnieto wzrost ponad 25% i to zaledwie w jednym roku. Aktualne tempo wzrostu to 5 milionów węzłów PROFIBUS rocznie.

Więcej informacji w PROFINEWS 63

 
Meet the Experts 2008 Poland
05.12.2008.

Konferencja Organiazcji Profibus PNO Polska:
„Meet the Experts” – spotkanie z ekspertami

Tematyka „Sieci przemysłowe w instalacjach procesowych – Profibus PA”

W dniu 02.12.2008 odbyła się w Gliwicach konferencja zorganizowana przez Organizację Profibus PNO Polska przy współudziale firm członkowskich poświęcona tematyce sieci przemysłowych w automatyce procesowej, z naciskiem na sieci PROFIBUS PA.
Spotkanie otworzył prezes Organizacji Profibus PNO Polska, który przedstawił bieżącą sytuację i działalność w organizacji w Polsce. Następnie zabrał głos gość z PI International, członek grupy Advisory Board, który przedstawił strukturę organizacji międzynarodowej Profibus International oraz przybliżył działalność grupy Advisory Board odpowiedzialnej za komórkę ds. testów i certyfikacji, określania i specyfikacji profili komunikacyjnych i aplikacyjnych oraz integrację w różnych systemach.

Po oficjalnym wystąpieniu nastąpiła prezentacja nt. sieci Profibus PA poprowadzona przez Wybrany obrazPICC z Gliwic, a następnie poszczególne firmy członkowskie przybliżyły swoje produkty i rozwiązania stosowane w procesach, a w szczególności w sieci PROFIBUS PA.

W konferencji wzięło udział ponad 30 osób z różnych firm.

Materiały z konferencji dostępne są do pobrania zakładce Materiały do pobrania _> Meet the Experts 2008 Poland

 
«« start « poprz. 11 12 nast. » koniec »»

Pozycje :: 232 - 243 z 243