Aktualności arrow Aktualności
21.04.2021.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Standard IO Link
27.07.2010.
Przedstawiamy Państwu dwa dokumenty przybliżające standard IO Link. Pierwszy z dokumentów to krótka prezentacja na temat standardu przygotowana przez firmę IFM Electronic. Drugi, to bardziej szczegółowy opis systemu IO Link.

Więcej informacji oraz pełną specyfikację systemu można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.io-link.com

IO Link - Prezentacja.pdf
IO Link - Opis Systemu.pdf
 
Kolejna firma dołącza do PI Polska.
25.07.2010.
20 lipca 2010 dołączyła do organizacji Profibus Polska spółka TEL-STER z Poznania. TEL-STER działa na rynku oprogramowania SCADA i ma w tej dziedzinie już ponad 10-letnie tradycje. Jej sztandarowy produkt TelWin SCADA® był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych imprezach krajowych z dziedziny automatyki.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy: www.tel-ster.pl.
 
Akademia Profibusa: Komunikacja Cykliczna
10.07.2010.
Przedstawiamy Państwu nowy dokument z cyklu "Akademia Profibus". Dokument zawiera opis funkcji komunikacyjnych systemu Profibus wymienianymi pomiędzy urządzeniami Master-DP i Slave-DP. Rozrysowana została cała sekwencja komunikacji od startu systemu do wejścia urządzeń w tryb wymiany danych.Rozpisanie na poszczególne bajty i bity ramek parametryzujących, konfiguracyjnych i diagnostycznych pozwoli na lepsze zrozumienie całego procesu startu systemu oraz dogłębną analizę problemów w komunikacji cyklicznej.

Komunikacja Cykliczna.pdf
 
Rozwój PNO Polska
13.06.2010.
Od 7 czerwca członkiem PNO Polska została firma IFM Electronic sp. z o.o.
z Katowic. Jest to już 36 członek naszej organizacji.

Od początku 2010 roku do PNO dołączył ponadto rosyjski Kontinent-Tau, Co.Ltd., Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z Krakowa oraz Politechnika Częstochowska.

Grupa rośnie w siłę. Na chwilę obecną PNO Polska to 7 uczelni wyższych oraz 29 firm. Cztery spośród firm należących do organizacji prowadzą centra szkoleniowe.
 
Możliwość publikowania artykułów w Profinews
23.05.2010.
Szanowni Państwo,
Zapraszamy firmy oraz uczelnie będące członkami organizacji PI do pisania krótkich artykułów na temat PROFIBUS, PROFINET i IO-LINKS związanych z ważnymi wydarzeniami, seminariami, nowymi produktami czy powstałymi aplikacjami. Artykuły mają szansę być zamieszczone w kolejnych wydaniach Profinews, a co za tym idzie dotrzeć do około 20.000 odbiorców na całym świecie.

Dla artykułów dotyczących nowych produktów wymagany jest:
-tekst w języku angielskim (około 100 wyrazów)
-kontakt do autora (e-mail, telefon, adres www)
-ewentualne zdjęcie produktu (gif lub jpg)

Przy opisie aplikacji wymagany jest:
-tekst w języku angielskim (około 200 wyrazów)
-kontakt do autora (e-mail, telefon, adres www)
-jedno lub więcej zdjęć aplikacji (gif lub jpg)

Artykuły można przesyłać bezpośrednio na adres geoff@ggh.co.uk lub na któryś z polskich adresów organizacji z zaznaczeniem, że chodzi o Profinews. Więcej informacji można uzyskać także pod adresem profinews@profibus.com
 
Model Komunikacji - Profibus
15.05.2010.
W ramach Akademii Profibusa udostępniamy Państwu dokument przedstawiający podstawowe informacje na temat komunikacji w systemie Profibus, a także urządzeń działających w tym standardzie i funkcji wymiany danych. Opisane zostały zależności komunikacyjne, zachowanie systemu oraz wymagania narzucone na sieć Profibus DP. Dokument ten jest wstępem do następnego artykułu, w którym przedstawione zostanie włączenie do sieci urządzenia Slave DP, poprawne sparametryzowanie i skonfigurowanie go przez sterownik, a następnie przejście w tryb wymiany danych.

Profibus - Model Komunikacji
 
Energia pod kontrolą
18.04.2010.
Każdy racjonalnie zarządzany zakład pracy dąży do minimalizacji kosztów. Firmy, w których automatyka odgrywa duże znaczenie można wnikliwie przyjrzeć się zarządzaniu energią. Dzięki profilowi PROFIenergy bez znacznych nakładów pracy można sięgnąć oszczędności energii rzędu nawet 80%.
Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat profilu PROFIenergy stworzonego z myślą o ekologii i oszczędnościach, przy zminimalizowaniu wysiłku inżynierskiego zarówno po stronie producentów urządzeń i systemów, jak i użytkowników końcowych.

PROFIenergy-Journal2009_pl
 
Automaticon 2010
15.03.2010.
W dniach 23-26 marca 2010 odbędą się w Warszawie w hali EXPO targi Automaticon. Jest to największa tego typu impreza w Polsce skupiająca producentów i przedstawicieli firm z branży automatyki przemysłowej. Na targach będzie można zapoznać się z nowymi trendami w automatyce, nawiązać kontakty handlowe, a także zorientować się w temacie nowych urządzeń. Ponieważ sieci Profibus i Profinet są powszechnie używane w polskiej automatyce, wielu wystawców zaprezentuje szereg urządzeń pracujących w tym standardzie. W czasie targów będzie można porozmawiać także z członkami organizacji Profibus Polska.

Oficjalna strona internetowa targów: http://www.automaticon.pl/
 
Nowe logo PI
15.02.2010.
Organizacja Profibus & Profinet International udostępniła nowe logo, które powinno być używane przez organizacje regionalne oraz członków PI. Logo jest udostępnione w sekcji "Materiały do pobrania: Dokumentacja: Prezentacje" lub pod tym linkiem: logo PI
 
Funkcjonalność PROFIenergy
09.02.2010.
Na targach w Norymberdze przedstawionych zostało kilka demonstracyjnych aplikacji pokazujących działanie sieci i urządzeń z wykorzystaniem funkcji PROFIenergy.
Zaimplementowanie tego uniwersalnego profilu pozwala na zarządzanie energią, np. w czasie przerw w pracy, co przekłada się na wymierne zyski finansowe oraz jest ważne dla ochrony środowiska. Pierwsze urządzenia i sieci działające z tym profilem są spodziewane już w tym roku. W załączniku udostępniamy dokument przybliżający funkcjonalność PROFIenergy.
 
Akademia Profibusa
17.01.2010.
Szanowni Państwo,
Dzisiaj zaczynamy nową serię artykułów na temat standardu Profibus. Będą one dotyczyły samego protokołu, topologii sieci, budowy i zasady działania urządzeń, sposobu ich podłączania oraz diagnostyki. Pierwszy z artykułów w odpowiedzi na częste pytania traktuje o ramce danych w standardzie Profibus. Artykuły z Akademii Profibusa będą na bieżąco uzupełniane oraz rozwijane na Państwa życzenie. Prosimy też o podsyłanie zagadnień, które Państwa interesują. Będziemy starali się odpowiadać na najczęściej pojawiające się tematy, a w późniejszym terminie złożyć całość w jedną większą publikację na temat standardu.

Artykuły będą dostępne w sekcji: "Materiały do pobrania: Akademia Profibus"

Tutaj można pobrać pierwszy z artykułów, opisujący ramkę danych w standardzie Profibus: Ramka
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 nast. » koniec »»

Pozycje :: 253 - 273 z 275