Aktualności arrow Aktualności
05.12.2021.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
ONZ (FAQ)
Galerie fotografii
Logowanie
Statystyki
Kanał RSS
Aktualności
Funkcjonalność PROFIenergy
09.02.2010.
Na targach w Norymberdze przedstawionych zostało kilka demonstracyjnych aplikacji pokazujących działanie sieci i urządzeń z wykorzystaniem funkcji PROFIenergy.
Zaimplementowanie tego uniwersalnego profilu pozwala na zarządzanie energią, np. w czasie przerw w pracy, co przekłada się na wymierne zyski finansowe oraz jest ważne dla ochrony środowiska. Pierwsze urządzenia i sieci działające z tym profilem są spodziewane już w tym roku. W załączniku udostępniamy dokument przybliżający funkcjonalność PROFIenergy.
 
Akademia Profibusa
17.01.2010.
Szanowni Państwo,
Dzisiaj zaczynamy nową serię artykułów na temat standardu Profibus. Będą one dotyczyły samego protokołu, topologii sieci, budowy i zasady działania urządzeń, sposobu ich podłączania oraz diagnostyki. Pierwszy z artykułów w odpowiedzi na częste pytania traktuje o ramce danych w standardzie Profibus. Artykuły z Akademii Profibusa będą na bieżąco uzupełniane oraz rozwijane na Państwa życzenie. Prosimy też o podsyłanie zagadnień, które Państwa interesują. Będziemy starali się odpowiadać na najczęściej pojawiające się tematy, a w późniejszym terminie złożyć całość w jedną większą publikację na temat standardu.

Artykuły będą dostępne w sekcji: "Materiały do pobrania: Akademia Profibus"

Tutaj można pobrać pierwszy z artykułów, opisujący ramkę danych w standardzie Profibus: Ramka
 
Nowy człowiek w Profibus Polska
13.01.2010.
Począwszy od nowego roku szeregi PNO Polska zasilił Konrad Jastrząb. Konrad przez kilka lat pracował jako inżynier w dziale rozwoju Aplisens S.A. Przy jego udziale powstały pierwsze polskie przetworniki ciśnienia ze standardem Profibus, certyfikowane w PROFICENTEC w Holandii. Teraz będzie odpowiedzialny za prowadzenie strony internetowej, doradztwo techniczne oraz cykl artykułów o komunikacji Profibus, budowie urządzeń oraz wykorzystywanych narzędziach diagnostycznych. Razem z Dariuszem Germankiem będzie pracował nad tym, żeby uczynić Profibus i Profinet jeszcze bardziej popularnymi i częściej używanymi sieciami przemysłowymi w Polsce.
 
Targi w Norymberdze
14.12.2009.
Wybrany obraz W dniach 24-26.11.2009 Odbyły się w Norymberdze targi Systemów i Komponentów Automatyki. Imprezę odwiedziło w tym roku ponad 48 tysięcy ludzi, czyli trochę więcej niż w rok wcześniej. Sporo firm pokazało nowe produkty, co mogło być powodem tak dużego zainteresowania ze strony odwiedzających.

Firma Siemens zorganizowała wyjazd do Norymbergii dla swoich klientów. Pierwszego dnia w planach było zwiedzanie targów, gdzie można było zobaczyć i porozmawiać na temat nowych produktów, między innymi sterownika S7-1200.

Na targach obecna była także organizacja PI International. Zwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o sieciach Profibus i Profinet, a nawet porozmawiać z członkami zarządu organizacji.

Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu fabryki Siemensa w Amberg, a dokładnie dwóch linii produkcyjnych - sterowników PLC oraz urządzeń niskonapięciowych. W pełni zautomatyzowana linia produkcyjna sterowników PLC w 2007 roku została uznana za najlepszą fabrykę w Europie.

W czasie wolnym udało zobaczyć się starówkę Norymbergii oraz zakosztować bawarskich kiełbasek.
 
Technologia PROFIsafe
22.09.2009.
Przykładowy obraz
Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z działalnością organizacji PROFIBUS and PROFINET International (PI) była pierwsza specyfikacja dla komunikacji w aplikacjach związanych z bezpieczeństwem i zabezpieczeniami (Safety) w 1999 roku. Spowodowało to duży postęp w świecie automatyki.
Technologia ta jest określana jako PROFIsafe.


Celem załączonego dokumentu jest dostarczanie niezbędnych informacji o technologiach PROFIsafe i zagadnieniach pokrewnych bez wgłębiania się w detale związane z funkcjonowaniem. Plik do pobrania znajdziesz tutaj.
 
5 lat Profibus PNO Poland
13.07.2009.

Wybrany obraz

Profibus PNO Polska obchodzi w tym roku 5 lat swojej działalności!

Organizacja Profibus PNO Polska została założona w roku 2004 z siedzibą w Gliwicach.
Na początku swojej działalności do organizacji należało zaledwie 5 firm. Obecnie skupia ona już 30 firm i uczelni z całego kraju. Głównym celem działania organizacji to wspieranie rozwoju sieci Profibus i Profinet w Polsce. W ciągu tych 5-ciu lat udało się umocnić pozycję sieci przemysłowych Profibus i Profinet na naszym rynku. Dodatkowo wspieramy działanie uczelni i szkół w zakresie projektów i prac związanych z sieciami przemysłowymi.
Dziękujemy wszystkim za współpracę

Czytaj również artukuł w EP/06 Automatyka Praktyczna , czy NiS oraz Profinews 68

W tym roku obchodzone jest również 20 lat powstania organizacji Profibus International, do której należy właśnie Organizacja Profibus PNO Polska.

Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć w Polsca, a dokładnie w Krakowie gości z całego świata na międzynarodowej konferencji PI/PICC Meeting 2009. Łącznie było na przełomie czerwca i lipca ponad 80 osób ze wszystkich kontynentów zaangażowanych w działalność Profibus/Profinet.
Czytaj również komentarze na świecie USA

 

 

 

Wybrany obraz

Foto. Uczestnicy konferencji PI Meeting Kraków 2009

 
Profinet - wzrost przekraczający oczekiwania
16.03.2009.
Przykładowy obraz

Sieć PROFINET podobnie jak sieć Profibus potwierdza szybki wzrostu liczby zainstalowanych węzłów. Pod koniec 2008 roku odnotowano 1.6 miliona węzłów, gdzie poprzednio wzrost wynosił 40% ( 1.1 milionów do końca 2007). Sieć PROFINET stała się niekwestionowanym liderem w zakresie sieci przemysłowej opartej na standardzie ethernet. PI (PROFIBUS & PROFINET Industrial) szacuje że liczba ta wzrośnie do 3 milionów do końca 210 roku. Więcej informacji tutaj.

 
Bezprzewodowa komunikacja czujników i siłowników w fabryce
21.03.2009.

PI (PROFIBUS & PROFINET International) kładzie silny nacisk na rozwój prac związanych ze sprzężeniem inteligentnych czujników z systemem. W oparciu o wstępne badania zdecydowało się również wykorzystać technologie radiową kompatybilną z IEEE 802.15.1 . Więcej informacji tutaj.

 
Nowe oprogramowanie EDD Engineering Tools
21.03.2009.

PI (PROFIBUS & PROFINET) udostępnia dwa nowe moduły oprogramowania, opisujące urządzenia oparte na bazie języka EDDL. Pozwoli to na rozwój urządzeń PROFIBUS PA i oprogramowania komputerowego stosowanego do tłumaczenia *EDDs*.
Więcej informacji tutaj.

 
20 lat sieci Profibus na świecie
27.02.2009.

Wybrany obraz Światowa organizacja Profibus International, do której należy również polska organizacja Profibus PNO Polska obchodzi w tym roku 20 lat istnienia.

Niewątpliwie sieć Profibus jest zdecydowanym liderem na świecie. Może poszczycić się ona ponad 25 mln zainstalowanymi węzłami w sieci Profibus. Również i w naszym kraju sieć Profibus jest w czołówce najczęściej stosowanych sieci przemysłowych. Także i ilość produktów, jakie można podłączyć do sieci Profbus jest bardzo duża i praktycznie każda większa firma z branży automatyki posiada w swojej ofercie produkty związane z siecią Profibus.

Mamy nadzieje że tempo rozwoju sieci przemysłowych nie zostanie zahamowane. Prognozy wskazują, że w roku 2012 liczba ta może zostać podwojona - spodziewane jest około 50 mln węzłów w sieci Profibus.
Więcej informacji znajdziesz w internecie i łamach Profinews.Wybrany obraz

Również działalność światowej organizacji PI ma wpływ na nasz polski rynek. Od pięciu lat działa organizacja Profibus PNO Polska, która wspiera sieć Profibus i Profinet na naszym rynku. Liczba zrzeszonych firm i uczelni rośnie z każdym rokiem, co jest pozytywnym sygnałem świadczącym o wzroście zainteresowania sieciami przemysłowymi w naszym kraju.

Zachęcamy wszystkich do współpracy.

Wybrany obraz

 
50 milionów - cel Organizacji PROFIBUS na 2012
21.12.2008.
Przykładowy obraz Organizacja międzynarodowa Profibus zapewnia że do roku 2012 roku zostanie zainstalowanych około 50 milionów urządzeń PROFIBUS.

Prognozy te przedstawił Jörg Freitag w listopadzie 2008, na głównej prasowej konferencji odbywającej się na targach SPS/IPC/Drives w Nuremberg. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 
«« start « poprz. 11 12 13 14 nast. » koniec »»

Pozycje :: 274 - 287 z 287